فلای تودی

نکات نصب دوربین مدار بسته

دوربین‌های مداربسته سابقاً در بانک‌ها، صندوق‌ها و مغازه‌های خرده فروشی دیده می‌شدند امّا امروزه آن‌ها را همه جا می‌بینید؛ پمپ بنزین‌ها، چهارراه‌ها، انبارها و تقریباً هرجایی که محل رفت و آمد مردم است. با پیشرفت تکنولوژی، بهره‌وری این دوربین‌ها نیز چند برابر شده است. قابلیت اتصال این دوربین‌ها به اینترنت، توانایی محاسبات ابری و قابلیت عملکرد خودکار، نه تنها کار با آن‌ها را راحت‌تر کرده است، بلکه عملکرد آن‌ها را نیز بهبود بخشیده است. وظیفۀ کلی دوربین‌های مداربسته در گذشته، تنها به دلایل مسائل امنیتی بوده است امّا امروزه وظایف دیگری نیز برای این دوربین‌ها، تعریف می‌شود؛ وظایفی مانند بررسی رفت و آمد مردم، بررسی رفتار آن‌ها، جبران خسارت و مسائلی از این دست.

پس اگر در صدد نصب دوربین مداربسته برای کسب و کار و یا برای استفادۀ شخصی هستید، به نکات زیر توجه کنید.

دوربین مداربسته را در جایی نصب کنید که بهترین دید را داشته باشد:

بهتر است دوربین را جایی نصب کنید تا اشراف کامل به محل موردنظرتان داشته باشد. مثلاً نصب دوربین در قسمت‌های گوشه‌ای و کناری، نقاط کوری را به وجود می‌آورند و ممکن است نتوانید قسمت‌هایی را ببینید در نتیجه دیدتان محدود می‌شود.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت نصب دوربین مدار بسته را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک بهترین نصابان دوربین مدار بسته در شمال تهران باشید می‌توانید درخواست نصب دوربین مدار بسته ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

در نصب دوربین مداربسته حواستان به نور باشد:

دقت کنید که مکان تحت نظر، دارای نور کافی باشد تا دوربین بتواند تصاویری با کیفیت، واضح و با جزئیات ضبط کند. از این جزئیات می‌توان به چهرۀ افراد اشاره کرد. اگر محل نور کافی ندارد، از دوربین‌هایی با ویژگی دید در شب استفاده کنید.

دوربین مداربسته را جایی نصب کنید تا به ورودی‌های مخفی نیز دید داشته باشد:

نکات نصب دوربین مدار بسته

بسیاری از سارقین، از طریق پنجره‌ها و درهای پشتی و یا پنجره و در زیرزمین، وارد ساختمان می‌شوند. پس دوربین باید به گونه‌ای نصب شود که قادر به تصویربرداری از این ورودی‌ها باشد.

حواستان به درهای ورودی باشد:

یکی دیگر از روش‌های سارقین برای ورود به ساختمان، استفاده از درهای ورودی اصلی است. بهتر است دوربین را جوری نصب کنید که به این مکان‌ها اشراف داشته باشد. در این صورت اگر سارقین قصد سرقت بسته‌های پستی را نیز داشته باشند، متوجه می‌شوید.

با توجه به کارکردهایی که مد نظر دارید، دوربین مداربسته مناسب انتخاب کنید:

ممکن است نیازی به خرید دوربین مداربسته با قابلیت چرخش نداشته باشید، این نوع دوربین‌ها معمولاً به یک مامور نیز احتیاج دارد تا بتواند دوربین را از راه دور کنترل کند تا قسمت‌های مختلفی را ضبط کند. به جای این نوع دوربین‌ها، می‌توانید از انواع دوربین ثابت استفاده و آن‌ها را در مکان‌های کلیدی نصب کنید. با این کار، تسلط کافی بر محیط گسترده‌‌تری خواهید داشت. بسیاری از دوربین‌های مداربستۀ هوشمند، سنسورهای حرکتی دارند و می‌توانند اجسام متحرک را تشخیص دهند و حتی روی آن زوم کنند. کنترل اغلب دوربین‌های مداربسته، از راه دور است و اگر شما از انواع متحرک آن استفاده کنید، می‌توانید کنترل کافی روی زاویۀ دید آن داشته باشید. در انواع هوشمند دوربین، نرم‌افزارها به صورت خودکار به کنترل دوربین و ضبط تصاویر مختلف می‌پردازند و حتی نیازی به دخالت انسانی ندارند.

کابل‌های برق را پنهان و یا حفاظت کنید:

نکات نصب دوربین مدار بسته

اجازه ندهید که دسترسی به کابل‌ها وسیم‌های دوربین آسان باشد زیرا در این صورت سارقین می‌توانند به راحتی دوربین را از کار بیندازند. معمولاً در دوربین‌های پیشرفته، کابل‌ها در محافظی پوشیده قرار گرفته‌اند و دسترسی به آن‌ها آسان نیست.

دوربین‌های مداربسته مخصوص بیرون و درون ساختمان را جا به جا نصب نکنید:

دوربین‌های درونی را بیرون از ساختمان نصب نکنید. دوربین‌های درون ساختمان برای محیط‌های بیرونی مناسب نیستند و مواردی مانند بخار، گرد و خاک و حشرات، به دوربین آسیب می‌زند. رطوبت و میعان و لانه‌سازی حشرات، مانع از ضبط تصاویر با کیفیت می‌شود.

صرفه جویی در هزینه نصب دوربین مدار بسته، تا مجبور نشدید آن را تعویض نکنید:

دوربین‌های بی‌سیم و امروزی، گران‌قیمت هستند و مادامی که مجبور نشده‌اید، نیازی به تعویض دوربین‌های قدیمی ندارید. علاوه بر این، دوربین‌های بی‌سیم ممکن است هک شوند در حالی که دوربین‌های با سیم، با این مشکل رو به رو نخواهند شد.

تجهیزات خود را ایمن سازید:

علاوه بر اینکه بایستی از خود دستگاه در برابر عوامل خارجی محافظت کنید، رعایت یک سری نکات برای ایمن‌سازی دوربین در برابر هک شدن، ضروری است. تنظیمات کارخانه را عوض و رمزهایی غیرقابل ردیابی تعریف کنید.

قبل از نصب دوربین مداربسته بازیابی و ذخیرۀ اطلاعات را جدی بگیرید:

دوربین‌های مداربسته اطلاعاتی را دریافت و سپس آن‌ها را در هارد و یا فضای ذخیرۀ ابری ذخیره می‌کنند. بایستی حافظۀ کافی برای ذخیرۀ این تصاویر داشته باشید و در صورت نیاز بتوانید آن‌ها را بازیابی کنید. مثلاً در صورتی که سرقتی رخ داده باشد، بتوانید فیلم سرقت را به راحتی از حافظه دریافت و در اختیار پلیس بگذارید.

برای نصب دوربین مداربسته، از خدمات حرفه‌ای بهره بگیرید:

ممکن است خودتان بتوانید از پس نصب دوربین برآیید امّا کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای و شرکت‌های نصب دوربین، خیال شما را راحت می‌کند. نصب دوربین مخصوصاً در محل‌ کار، نیازمند به دقت و مهارت بالایی است زیرا امنیت در محل کار، حرف اول را می‌زند. پس بهتر است نصب دوربین در چنین محل‌هایی را به افراد حرفه‌ای و باتجربه بسپارید. حتی اگر قصد استفاده از خدمات شرکت‌های نصب را ندارید، می‌توانید از تجربۀ آن‌ها بهره ببرید. اگر زحمت و زمان صرف شده در پروسۀ نصب را در نظر بگیرید، اتفاقاً استخدام نصاب دوربین، به صرفه نیز است زیرا سریع‌تر و با زحمت کمتری، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

فقط به دنبال شرکت‌های معتبر و حرفه‌ای نصب دوربین مداربسته باشید:

به دنبال گزینه‌های ارزان قیمت نگردید. ممکن است اگر نصب دوربین را به عهدۀ شرکت نه چندان معروف دوستتان بذارید، هزینۀ کمتری به دنبال داشته باشد امّا مطمئن باشید با بروز مشکلات و احتمال خرابی دوربین، ممکن است زیربار نرود و مجبور شوید هزینۀ بیشتری را برای تعمیر بپردازید.

به طور کلی، قبل از اقدام به نصب دوربین چه در محل کار و چه منزل، به درستی تحقیق و پرس و جو کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را گیرید. اگر شرکت موردنظر را پیدا کردید، حتماً مجوزهای لازم را از آن‌ها بخواهید تا انتخابی حرفه‌ای و درست داشته باشید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها