با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

سرعت بالای 300 کیلومتر بر ساعت زمانی دست نیافتنی بود و ماشین‌های کمی به این سرعت دست پیدا می‌کردند. اما با گذشت زمان انحصار این رده از خودروها کمتر و کمتر شده است. امروزه حتی خودروی Challenger Hellcat Redeye از کمپانی دوج (Dodge) نیز می‌تواند به این سرعت دست یابد. این موضوع نه تنها باعث به صرفه‌تر شدن قیمت این خودروها شده، بلکه خودروهای شاسی بلند را نیز در حال نزدیک شدن به این آستانه سرعت قرار داده است. به طور مثال خودروی Bentayga از کمپانی بنتلی مدعی سرعت حداکثری 305 کیلومتر در ساعت است و کمپانی خودروسازی انگلیسی Lister نیز ادعا می‌کند حداکثر سرعت خودروی Stealth که یک شاسی بلند از نوع Jaguar F-Pace SVR-based می‌باشد، 320 کیلومتر در ساعت می‌باشد.

ما در اینجا به بررسی نوک قله خواهیم پرداخت و سریع‌ترین خودروهای حال حاضر جهان را معرفی خواهیم کرد. البته، برای این که نام یک خودرو در این لیست جای بگیرد، بایستی برای استفاده در جاده مجاز باشد و حداقل 25 عدد از آن تولید شده باشد یا در دست ساخت باشد.

سریع‌ترین خودروهای تولید شده در جهان

مک لارن سنا (McLaren Senna)
حداکثر سرعت: 335 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

مک لارن سنا با وجود طراحی ایرودینامیکی فوق العاده خود، در این لیست پایین‌تر از مدل S720 معمولی که مبنای طراحی این خودرو بوده، قرار می‌گیرد. این خودرو با وزنی حدود 1360 کیلوگرم، به 2.7 ثانیه برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت زمان نیاز دارد و به لطف موتور 789 اسب بخار و 4 لیتری دو توربوی مدل 8V خود و سیستم انتقال قدرت 7 دنده 2 کلاچ می‌تواند به حداکثر سرعت 335 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. مک لارن برای فروش این خودرو تنها 1 میلیون دلار ناقابل تقاضا می‌کند(!) که به طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر از مدل S720 است که در این لیست نیز جای دارد.

فراری اف 8 تریبیوتو (Ferrari F8 Tributo)
حداکثر سرعت: 340 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

موتور جرقه‌زن دو توربوی 8V این خودرو 710 اسب بخار قدرت و 800 نیوتون-متر گشتاور ایجاد می‌کند. علاوه بر اینکه اف 8 تریبیوتو در بین 10 خودروی سریع در حال تولید قرار گرفته، توانایی‌های بسیاری نیز دارد که آن را تبدیل به خودرویی بسیار راحت در شهر و بزرگراه و وسیله‌ای خوفناک در دره‌ها و پیست‌های مسابقه کرده است. به طور خلاصه می‌توان گفت فراری اف 8 تریبیوتو باعث می‌شود یک راننده تازه‌کار هم مانند یک حرفه‌ای به نظر برسد! پایین‌ترین قیمت برای این خودرو از 580 دلار آغاز می‌شود، اما نمونه‌هایی با قیمت‌های 366 هزار و 437 هزار دلاری را مورد آزمایش قرار دادیم.

آستون مارتین مدل 2020 DBS Superleggera
حداکثر سرعت: 340 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

این خودروی فوق العاده، راحت و قادر به دستیابی به سرعت شگفت آور 340 کیلومتر بر ساعت از شرکت آستون مارتین در رده‌های بالای خودروهای سریع جهان قرار دارد. ما یک نمونه پیش تولید از آستون مارتین DBS Superleggera مدل 2019 را آزمایش کردیم و گشتاور حیرت آور این خودرو باعث شد به لزوم تغییر نگرش به سمت خودروهای الکتریکی کاملا شک کنیم!

خودروی DBS Superleggera دارای موتور دو توربوی 5.2 لیتری مدل 12V است که 715 اسب بخار و 664 پوند-فوت گشتاور به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. به سختی می‌توان با ظاهری به این جذابیت به چنین سرعتی دست یافت. قیمت این خودرو با مبلغ گزاف 308 هزار و 81 دلار آغاز می‌شود و ما اطمینان داریم که خریداران حتی بیشتر از این مبلغ را نیز برای بهره‌مندی از گزینه‌ها و سفارشی سازی خودروی خود خرج خواهند کرد.

فراری مدل 2020 812 Superfast
حداکثر سرعت: 340 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

با نامی مانند Superfast اگر شما نتوانید به سرعت 340 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنید، ناامید خواهید شد. اگر چه واکنش اولیه ما به این خودرو با موتور تنفس طبیعی مدل 12V هر چیزی جز ناامیدی بود. ما این خودرو را سال گذشته به عنوان تمام ستاره معرفی نمودیم و این خودرو به شایستگی قلب و ذهن کارکنان ما را با فوق العاده بودن و سرعت بالا از آن خود کرد.

موتور 6.5 لیتری این خودرو قدرت بالای 789 اسب بخار و گشتاوری معادل 530 پوند-فوت را ایجاد می‌کند. اگر قرار است این آخرین خودروی دارای تنفس طبیعی غیر الکتریکی فراری باشد، ما نمی‌توانیم گزینه‌ای بهتر از این خودرو را در ذهنمان متصور شویم. قصد خرید این خودرو را دارید؟ پس باید آماده پرداخت حداقل 335 هزار و 275 دلار باشید و برای بهره‌مندی از نمونه‌ای مجهزتر انتظار افزایش این رقم تا 500 هزار دلار را داشته باشید. اگر به دنبال بهترین فراری 12V در طول تاریخ می‌گردید، نیازی به جستجوی بیشتر ندارید!

مک لارن مدل 2020 720S
حداکثر سرعت: 341 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

باز هم یکی دیگر از خودروهای انتخاب شده ما به عنوان تمام ستاره در لیست پرسرعت‌ترین خودروهای در حال تولید قرار گرفته است. چه می‌توان گفت؟ بالاخره ما شعار «خودروی خسته کننده، هرگز» را بی دلیل انتخاب نکرده‌ایم. ما مک لارن S720 را در سال 2018 در فرآیند ارزیابی خودروهای تمام ستاره به عنوان شایسته‌ترین خودرو انتخاب نمودیم. با اینکه بیش از یک هفته با این خودرو وقت گذراندیم، انتقادهای بسیار کوچکی را می‌توان به این خودرو وارد نمود.

البته سرعت خودروی S720 هرگز مشکلی نبوده است. این خودرو که قادر به رسیدن به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت در 2.5 ثانیه است و قابلیت شتاب گیری تا سرعت 341 کیلومتر بر ساعت را داراست، به هیچ عنوان یک خودروی تنبل به حساب نمی‌آید. این خودرو در مقایسه با Senna قدرت کمتری را تولید می‌کند (تنها 710 اسب بخار)، اما فرم لغزنده و نیروی رو به پایین کمتر آن، امکان رسیدن به حداکثر سرعتی بالاتر (6 کیلومتر بر ساعت بیشتر) را امکان پذیر می‌سازد. اگر قصد دارید این خودرو را در پارکینگ خود داشته باشید، بایستی هزینه‌ای حداقل 301 هزار و 500 دلاری را کنار بگذارید.

فورد مدل 2020 GT
حداکثر سرعت: 347 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

همان سالی که مک لارن S720 را به عنوان تمام ستاره انتخاب نمودیم، فورد GT را نیز به عنوان تمام ستاره برگزیدیم. این خودرو مصالحه بیشتری در مقایسه با خودروی انگلیسی را می‌طلبد اما بواسطه رویکرد اجتناب از هرگونه چیز بی‌هدف، حداکثر سرعت بالاتری نیز دارد.

اگر چه این خودرو کوچک‌ترین و کم قدرت‌ترین موتور را در بین خودروهای این لیست داراست (یک موتور 3.5 لیتری مدل 6V که قدرتی 647 اسب بخاری و گشتاوری معادل 550 پوند-فوت را تولید می‌کند)، این سوپر خودروی فورد که بدنه آن از جنس فیبر کربن است، به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست. سردبیر مک موریسون در رابطه با این خودرو می‌گوید: «توانایی فرمان، سیستم ترمز و تعلیق فورد GT همگی خارق العاده هستند و به شما این حس را منتقل می‌کنند که می‌توانید به تمامی قله‌ها دست پیدا کنید و تمامی مرزها و محدودیت‌ها را بپیمایید و گویی هرچه بیشتر پایتان را بر روی گاز بفشارید پاداش بیشتری نصیبتان خواهد شد. سرعت حداکثر بسیار زیاد با قابلیت پیچش مناسب؟ بلافاصله برای خرید این خودرو نام نویسی کنید!

لامبورگینی مدل 2020 Aventador SVJ
حداکثر سرعت: 349 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

لامبورگینی با تولید خودروی 759 اسب بخاری Aventador SVJ هدف خود را بر تولید خودرویی گذاشته بود که علاوه بر سرعت بالا، آیرودینامیک دیوانه کننده‌ای نیز داشته باشد. این خودرو آخرین تلاش خودروساز ایتالیایی توسعه دهنده سوپرخودروهای پرچمدار برای تردید انداختن در مرزهای موجود میان سوپرخودرو و هایپر خودرو است.

موتور تنفس طبیعی 6.5 لیتری مدل 12V این خودرو، 531 پوند-فوت گشتاور ایجاد می‌کند و قدرت را به هر 4 چرخ از طریق یک سیستم انتقال تک کلاچ 7 دنده‌ای منتقل می‌کند. مشابه رقیب اصلی آن فراری 812 Superfast، ما بر این عقیده‌ایم که از این خودرو به عنوان یکی از برترین‌های تاریخ یاد خواهد شد.

مک لارن مدل 2021 Speedtail
حداکثر سرعت: 402 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

اختلاف سرعت حداکثری میان Speedtail و انتقامجوی SVJ را متوجه شدید؟ این موضوع به این علت است که مک لارن این هایپر GT کشیده، کم ارتفاع و خمیده را برای حمل راننده و دو مسافر تا این سرعت فوق العاده زیاد طراحی نموده است. وزن 3153 پوندی این خودرو توسط ترکیب موتور 4 لیتری دو توربوی 8V و یک موتور الکتریکی به پیش رانده می‌شود.

در حداکثر سرعت، این خودرو از نمونه افسانه‌ای فرمول یک مک لارن که حداکثر سرعت 387 کیلومتر بر ساعتی دارد، پیشی می‌گیرد؛ اما باز هم این خودرو نتوانسته عنوان سریع‌ترین خودروی جهان را برای مک لارن به ارمغان بیاورد. خودروی Speedtail به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند یک قاره را در یک دور بپیماید و با توجه مقاله دوستانمان در MotorTrend، ما نیز به این موضوع اعتقاد پیدا کرده ایم.

بوگاتی مدل 2020 Chiron
حداکثر سرعت: 420 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

وقتی ما برای اولین بار بوگاتی چیرون را راندیم، لقب آن را «درود 16 سیلندری به عصر طلایی خودروهای با موتور بنزینی پرمصرف» گذاشتیم. این موضوع تا امروز نیز صادق بوده است. تا زمانی که سوپرخودروی اسپورت دیگری از هایپر خودروهای بوگاتی عرضه نشود، به نظر می‌رسد که این خودرو سریع ترین خودروی در حال تولید در جهان می‌باشد؛ توجه کنید که تولید کونیگزگ Agera RS در 2018 متوقف شده است.

این هایپر خودروی بوگاتی که قیمت حدودا 3 میلیون دلاری دارد، موتور 8 لیتری 4 توربوی 16W را حمل می‌کند که قدرت بی نظیر 1479 اسب بخار و گشتاور 1180 پوند-فوت را تولید می‌کند. چیرون با انتقال قدرت به تمامی چرخ‌ها در 2.5 ثانیه از 0 به 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و علیرغم وزن بالای 1995 کیلوگرمی‌اش حداکثر سرعتی معادل 420 کیلومتر بر ساعت دارد. تا آنجا که خودروهای در حال تولید را بررسی کردیم، این خودروهایی که بررسی کردیم، سریع‌ترین خودروها بودند که یک دیوانه خودروی پولدار توان خرید آن را داراست.

خودروهای دیگری که می‌توانستند در لیست باشند:

بوگاتی مدل 2021 +Chiron Super Sport 300
حداکثر سرعت: 489 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

بوگاتی چیرون سوپر اسپورت +300 بواسطه دارا بودن یکی از پر تب و تاب ترین ویژگی‌هایی که خودروسازان به دنبال دستیابی به آن هستند، یعنی رد کردن محدودیت سرعت 482 کیلومتر بر ساعت مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است. سرعت خودروهای چیرون سوپر اسپورت تولید شده به علت امنیت بالاتر به صورت الکترونیکی بر روی 440 کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. بوگاتی تنها 30 نسخه از این خودرو را تولید خواهد نمود که همگی آن‌ها تاکنون با قیمتی نزدیک به 4 میلیون دلار فروخته شده‌اند.

کونیگزگ مدل 2017 Agera RS
حداکثر سرعت: 447 کیلومتر بر ساعت

با سریع ترین خودروهای حال حاضر جهان آشنا شوید

می‌دانیم که بسیاری از شما می‌خواهید بپرسید پس خودروی فوق سریع کونیگزگ Agera RS چرا در این لیست جای نگرفته است؟ واقعیت این است که تولید Agera RS متوقف شده است، به همین خاطر ما این خودرو را از لیست مورد بررسی خارج نمودیم. اگر چه این موضوع تاثیری بر دستاوردهای شگرف این خودرو ندارد.

منبع motortrend
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها