وکیل خوب برای مهاجرت به استرالیا چه ویژگی هایی دارد

مهاجرت به استرالیا بسیار پیچیده است و باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید تا بتوانید اجازه‌ی اقامت در این کشور را دریافت کنید. استخدام وکیل مهاجرت یک راه ساده و آسان برای طی کردن این مراحل است. شما با داشتن یک وکیل متخصص، مجرب و کارآزموده می‌توانید بدون اینکه دخالتی در کار داشته باشید و یا وقتی زیادی صرف کنید، اقامت در استرالیا را کسب کنید. وکیل مهاجرت می‌تواند تمامی مراحل را پشت سر گذارد.

البته هر وکیلی قادر به انجام این کار نیست. برای اینکه بدانید وکیل خوب برای مهاجرت به استرالیا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

آشنایی با روند مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت باید به تمامی امور، راه‌ها و روش‌های مهاجرت به استرالیا آشنایی کامل داشته باشد. برای مهاجرت به استرالیا 6 روش وجود دارد. اگر بخواهید به این کشور مهاجرت کنید، باید براساس شرایط مالی، تحصیلی و یا وضعیت شغلی خود یکی از این راه‌ها را طی کنید.

وکیل مهاجرت باید به تمامی قوانین، شرایط و راه‌های دریافت ویزای استرالیا آشنایی کامل داشته باشد. گاهی ممکن است شما نتوانید از طریق یک راه وارد استرالیا شوید. بنابراین وکیل باید فوراً به دنبال روش دیگری برای مهاجرت شما باشد. ویزاهای استرالیا براساس شرایط و امتیازات به شما داده می‌شود.

وکیل با آشنایی و تسلط کامل بر تمامی این روش‌ها می‌تواند ویزا را با بالاترین رده و کلاس به شما معرفی کند. روش‌های دریافت امتیاز بیشتر را نیز به شما نشان می‌دهد. هر چه امتیاز یک ویزا بیشتر باشد، دولت استرالیا شرایط بهتری را برای مهاجرت و زندگی شما فراهم می‌کند. برای مثال شما با ویزای 190 می‌توانید اقامت دائم در این کشور را دریافت کنید. وکیل مهاجرت به تمامی راه‌های دریافت این نوع ویزا آشنایی کامل دارد.وکیل خوب برای مهاجرت

شناخت قوانین دولت استرالیا

دولت استرالیا نیز مانند هر کشور دیگری برای ورود مهاجران، قوانین و شرایط خاصی را تعیین می‌کند. پس برای مهاجرت به استرالیا باید با این قوانین آشنایی داشته باشید که کار راحتی نیست. به خصوص که برخی از این قوانین و شرایط به زبان فارسی هم ترجمه نشده‌اند. اما وکیل خوب با تسلط بر این قوانین شما را نیز از آن آگاه می‌کند.

این قوانین در هر سال و یا چند سال یک بار تغییر می‌کنند. یک وکیل خبره و کاربلد به تمامی تغییرات ایجاد شده در شرایط و قوانین مهاجرت نیز مسلط است. پس سریع‌تر می‌تواند شرایط مهاجرت به استرالیا را برای شما فراهم کند.

تسلط به مهارت‌های ارتباطی قوی

یکی دیگر از شرایط یک وکیل مهاجرت، مسلط بودن به مهارت‌های ارتباطی قوی است. مباحث حقوقیِ مهاجرت پیچیده است که بسیاری نسبت به آن آشنایی ندارند. حتی زمانی که از این اطلاعات هم مطلع باشند، ممکن است به دلیل ناتوانی در مهارت‌های ارتباطی قادر به دنبال کردن این قوانین نباشند.

وکیل مهاجرتی باید ارتباطات قوی با دستگاه‌های و ارگان‌های مهاجرت از جمله سفارت، وزارت امورخارجه و …. داشته باشد. وکلای خوب از طریق مکاتبه و نامه‌های اداری برخی از مراحل مهاجرت به استرالیا را پشت سر می‌گذارند. با این حال مهارت ارتباط با ارگان‌های مهاجرت نیز اهمیت زیادی دارد.

خلاقیت در حل مسائل

مهاجرت یک پروسه‌ی آسان نیست که یک شبه آن را انجام دهید. بلکه در این راه با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شوید. وقتی قرار باشد مهاجرت به استرالیا را از طریق وکیل انجام دهید، او زمان روبه‌رو شدن با این چالش‌ها به شما کمک می‌کند و راه‌های جدید در مقابل شما قرار می‌دهد.

راه عبور از مشکلات پیش‌رو برای مهاجرت به استرالیا اهمیت زیادی دارد. سطح خلاقیت چالش‌ها و مهارت‌های تحلیلی وکلا برای عبور از این مشکلات مهم است. فراموش نکنید که هر وکیلی قادر به ارائه‌ی راه‌حل‌های جدید در هنگام مواجهه با مشکلات نیست.وکیل خوب برای مهاجرت

پیگیری امور برای دریافت ویزای اقامت

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک وکیل برای مهاجرت به استرالیا پیگیری دائم امور است. وقتی تمامی مدارک خود را برای مهاجرت به این کشور آماده می‌کنید، باید این مدارک برای اداره‌ی مهاجرت استرالیا ارسال شود. اما غالباً اداره‌ مهاجرت این کشور تنها به دریافت مدارک قانع نمی‌شود. گاهی اوقات توضیح برای مدارک و درخواست هم لازم است.

وکیل مهاجرت باید با پیگیری امور توضیحات لازم را به این اداره ارائه دهد. در واقع مهاجرت به پیگیری مداوم نیاز دارد و وکیل بدون پشتکار نمی‌تواند به سرعت مراحل مهاجرت شما را طی کند.

 

داشتن تجربه‌ی کافی

یکی دیگر از نکات مهم برای استخدام یک وکیل مهاجرت، داشتن تجربه‌ی کافی در این زمینه است. وکلایی که پیش‌تر متقاضیان زیادی برای زندگی در استرالیا داشته‌اند، بدون شک سرعت عمل بالاتری برای پیشبرد هدف شما دارند. آن‌ها در طی دریافت ویزا برای متقاضیان قبلی، به تجربه‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند. پس می‌دانند که چکاری باید انجام دهند. به طور کلی با باید و نباید دریافت اقامت استرالیا آشنایی کامل دارند.

اگر وکیل هیچ تجربه‌ای در این موضوع نداشته باشد و یا تاکنون برای هیچ مهاجری ویزای اقامت استرالیا را بدست نیاورده باشد، توانایی کافی برای این کار را ندارد و مدت زمان دریافت ویزا توسط چنین وکیلی به درازا می‌انجامد. اگر می‌خواهید سریع‌تر ویزای اقامت در استرالیا را دریافت کنید، باید به سراغ افراد کارآزموده و مجرب بروید.

در دسترس بودن

یکی دیگر از ویژگی‌های یک وکیل خوب برای مهاجرت به استرالیا، قابل دسترسی بودن است. شما در بسیاری از مواقع باید با وکیل خود صحبت کنید و یا از جریان امور مطلع شوید. یک وکیل متخصص و حرفه‌ای همیشه در دسترس است و متقاضی را از روند امور مطلع می‌کند.

داشتن اخلاق حرفه‌ای در شغل وکالت

یکی دیگر از ویژگی‌های یک وکیل خوب برای مهاجرت به استرالیا داشتن اخلاق حرفه‌ای است. وکیل باید در برخورد با شما رفتار مؤدبانه‌ای داشته باشد. داشتن صبر و حوصله و خودداری از پرخاشگری از جمله رفتارهای پسندیده برای یک وکیل حرفه‌ای است.

انعقاد قرارداد قبل از شروع کار

وکیل مهاجرت به استرالیا باید قبل از همکاری با شما قرارداد منعقد کند. برای مثال قصد دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دارید و فرصت کافی برای این کار را ندارید. به سراغ یک وکیل مجرب و متخصص بروید و پس از صحبت، با او قرارداد همکاری امضا کنید. برخی از وکلا دارای وب سایت شخصی هستند که قبل از عقد قرارداد باید از تخصص و تجربه‌ی او مطمئن شوید.

#این مطلب یک رپورتاز تبلیغاتی است و دیجی‌رو مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها