کابینت آشپزخانه و انواع آن

‌همیشه از آشپزخانه به عنوان قلب خانه یاد می‌شود، طبیعتا زیبایی کابینت آشپزخانه یکی از عناصر اصلی زیبایی خانه شما می‌باشد. ممکن است شما یک آشپزخانه کوچک یا یک آشپزخانه بزرگ داشته باشید، تنها چیزی که در آن اهمیت دارد، بهینه سازی از فضای موجود آشپزخانه می‌باشد که باید با عناصر زیبایی بخش محیط، تلفیق شوند و در نهایت طراحی داخلی آشپزخانه را رقم بزند به طوری که در عین  حال زیبا و کاربردی باشد.

با توجه به سلیقه های مختلف و نوع چیدمان خانه، سبک های کابینت آشپزخانه می‌تواند متفاوت باشد. کابینت آشپزخانه در سبک های مدرن، کلاسیک و مدرن کلاسیک ( نئو کلاسیک ) طراحی و اجرا می‌گردد. در انواع سبک ها نوع فینیشینگ کابینت می‌تواند از انواع مختلف باشد مانند روکش وکیوم، انواع رنگ، روکش چوب، روکش چرم، مات، هایگلاس، پلی گلاس و … باشند. منظور از فینیشینگ جنس درب و نمای کابینت آشپزخانه است، در واقع تمامی کابینت های آشپزخانه از بدنه یکسان برخوردارند و چیزی که انواع کابینت آشپزخانه را از هم متمایز می‌کند جنس نما و درب آن است.

در واقع آن چیزی که سبک های مختلف را از یکدیگر متمایز می‌کند، بیشتر مربوط به نوع فینیشینگ درب های کابینت آشپزخانه می‌شود که در ادامه به صورت دقیق تر به بررسی انواع کابینت آشپزخانه می‌پردازیم.

کابینت آشپزخانه کلاسیک:

لغت کلاسیک در واقع به معنی سنتی می‌باشد و در زمینه های مختلف مثل معماری و موسیقی و … نیز کاربرد دارد. در صنعت کابینت آشپزخانه منظور از کابینت کلاسیک در واقع نوعی کابینت می‌باشد به همراه حکاکی ها و برجستگی های روی درب، سر ستون و پایه ستون و گل ها برجسته ای  که در قسمت نمای کابینت نصب می‌شود.

برای کابینت کلاسیک می‌شود از متریال های مختلف برای فینیشینگ استفاده نمود که در ادامه به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران یا کابینت سه بعدی  نوعی از کابینت های چوبی است که جنس مغز آن از نوع MDF  است و  روکش آن با تکنولوژی وکیوم انجام گرفته است. دلیل نام گذاری این نوع کابینت به دلیل اسم برند دستگاه پرس وکیوم می‌باشد. در کابینت ممبران عملیات حکاکی روی سطح نوعی MDF  انجام می‌شود یک طرف آن خام است و یک طرف آن روکش سفید دارد. کابینت ممبران تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی دارد و در صورت اجرای صحیح زینت بخش آشپزخانه شما خواهد بود.

گروه کابینت و دکوراسیون گریت با بهره گیری از دانش فنی و مهندسی در خصوص اجرای انواع طرح های حکاکی بر روی درب های ممبران و همچنین به کار بستن مواد اولیه با بهترین کیفیت مانند ورق یک روسفید ترک، روکش وکیوم و چسب از بهترین توید کنندگان این نوع کابینت در سطح کشور می‌باشد.

کابینت آشپزخانه لوکس و لاکچری جواهر

 کابینت لوکس جواهر یکی از طرح های اختصاصی گروه کابینت و دکوراسیون گریت می‌باشد. کابینت جواهر در دسته کابینت لاکچری قرار می‌گیرد و به دلیل نوع متریال مصرفی و طرح منحصر به فرد آن یک نوع کابینت لوکس تلقی می‌شود. کابینت طرح جواهر از ترکیب سه نوع کابینت روکش چوب، چوب طبیعی و کابینت طرح انزو با رنگ پولیشی تولید می‌شود. روش رنگ آمیزی این کابینت کاملا تخصصی است و به ندرت در کارگاه های کابینت سازی صورت می‌پذیرد. اگر شما تمایل به داشتن یک نوع کابینت لوکس در آشپزخانه خود هستید ما به شما کابینت آشپزخانه جواهر را پیشنهاد می‌کنیم .

کابینت آشپزخانه مدرن:

خصوصیت بارز سبک مدرن ایجاد فضایی خلوت و به دور از تجملات در محیط می‌باشد. در واقع در سبک مدرن از حکاکی و ایجاد برجستگی روی درب ها اجتناب می‌شود و از ستون ها و سایر جزئیات سبک کلاسیک استفاده نمی‌شود. در مورد سبک کلاسیک می‌توان گفت که نباید در فضاهای کوچک استفاده شود اما در خصوص آشپزخانه مدرن اندازه آشپزخانه تاثیری بر نوع طراحی نخواهد داشت.

یکی دیگر از جلوه های آشپزخانه مدرن علاوه بر نوع متریال مصرفی برای در کابینت ها، سبک لوازم آشپزخانه می‌باشد که می‌توان از لوازم تو کار آشپزخانه مثل یخچال، فر و …. و همچنین استفاده از لوازمی مانند تلوزیون در آشپزخانه که در گذشته کمتر مرسوم بوده است می‌باشد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس:

 کابینت هایگلاس یکی از انواع کابینت مدرن می‌باشد و خصوصیت اصلی کابینت هایگلاس درخشندگی نمای تمام شده آن می‌باشد. طیف زیاد رنگ های تولید شده در شرکت ها مختلف باعث ایجاد تنوع زیادی در طرح و قیمت گردیده است‌. کشورهایی مانند ایران، ترکیه، پرتغال، اتریش و ایتالیا تولید کننده ورق‌های هایگلاس می‌باشند در طرح ها و کیفیت های مختلف می‌باشند.

کابینت هایگلاس با نام هایی مانند لمی گلاس و پلی گلاس نیز در بازار عرضه می‌شد و در واقع این تفاوت نام مربوط به میزان درخشندگی ورق های mdf می‌باشد که روز به روز در حال افزایش است.

کابینت MDF مات:کابینت

 اگر شما از طرفدارن سبک مدرن هستید ولی با براق بودن کابینت آشپزخانه خود راحت نیستید، پیشنهاد ما به شما کابینت MDF مات می‌باشد. برای ساخت کابینت MDF  مات، از ورق MDF مات برای درب ها و همانند سایر انواع کابینت از ورق سفید برای بدنه کابینت استفاده می‌شود. تنوع زیاد در طرح های Mdf  مات فرصت مناسبی برای خلق طرح های جدید و شیک برای کابینت آشپزخانه می‌باشد.

گروه کابینت و دکوراسیون گریت با بهره گیری از طراحان زبده در عرصه طراحی داخلی به خوبی توانایی اجرای انواع کابینت آشپزخانه در سبک مدرن را دارد.

 کابینت مدرن کلاسیک:کابینت

سبک مدرن کلاسیک تلفیقی از دو سبک کلاسیک و مدرن می‌باشد، به نحوی که یک آشپزخانه به دور از تجملات و شلوغی در کنار برخی ابزار ها و حکاکی‌های خاص روی درب ها می‌باشد. سبک کابینت مدرن کلاسیک در سال های اخیر به صورت جهانی مورد استقبال در اروپا و امریکا قرار گرفته است.

در واقع نوع ابزار روی درب ها در کابینت مدرن کلاسیک به صورت کف تراش یا دور تراش برای درب های می‌باشد ولی از ستون و تاج های طرح دار در این طرح استفاده ای نمی‌شود. از طرفی فینیشینگ درب و نماها در این نوع کابینت می‌تواند به صورت انواع روکش چوب یا چوب طبیعی با رنگ های پلی استر، پلی اورتان، پولیشی و … یا از نوع وکیوم باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
توجه این مطلب یک رپورتاژ آگهی است
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها