پتنت شیائومی، از دوربین پریسکوپ در پرچمدار بعدی شرکت پرده بر می دارد

دوربین‌های پریسکوپ در سال 2019 با تعبیه شدن در دستگاه‌هایی مانند واوی پی سی پرو و اوپو رنو 10 ایکس زوم خودی نشان داده و حال خبر می‌رسد که شیائومی نیز می‌خواهد این روند را دنبال کند. پتنت جدید شیائومی که توسط  دفتر مالکیت فکری چین تایید شده، جزئیات مهمی درباره تعبیه و استفاده دوربین تله فوتوی جدید در گوشی بعدی شیائومی فاش می‌کند.

این پتنت ترکیب یک دوربین اصلی با دست کم یک لنز پریسکوپ مکمل را نشان می‌دهد که درست زیر دوربین اصلی جای می‌گیرد. به لطف فرایند انکسار نور، لنز پریسکوپ بدون افزایش اندازه دوربین اصلی و دستگاه قابلیت زوم و بزرگنمایی‌های مختلف را خواهد داشت.

نتیجه‌ی آن، بزرگنمایی بدون کاهش کیفیت تصویر با استفاده از تثبیت‌کننده تصویر نوری است. دوربین محصولات فعلی هواوی و اوپو، فاصله کانونی 125 میلیمتر و 135 میلیمتر دارند؛ بنابراین انتظار می‌رود که فاصله کانونی دوربین شیائومی نیز در همین محدوده باشد. برخی حدس و گمان‌ها نیز نشان می‌دهد که شیائومی می میکس 4 احتمالا اولین دستگاهی خواهد بود که لنز جدید پریسکوپ را در کنار یک دوربین جدید که بهتر از مدل دوربین 64 مگاپیکسلی GW1 سامسونگ است تعبیه می‌کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید