اختتامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران آغاز شد

بالاخره اختامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران آغاز شد و طی امروز و فردا از اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که توسط داوران و رای دهندگان انتخاب شده‌اند، تقدیر خواهد شد. در این همایش، مدیران چند استارتاپ و همچنین معاون علمی و فناوری و وزیر ارتباطات حضور خواهند داشت و برای مهمانان و حاضرین سخنرانی خواهند کرد.

امروز مراسم با حضور سورنا ستاری، معاون علی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شد و وی در سخنان خود از جامعه استارتاپی کشور حمایت کرد و استارتاپ‌ها را افتخاری برای کشور دانست.

سورنا ستاری با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید درصد قابل توجهی از درآمد خود را از محل فروش تکنولوژی دریافت کنند، گفت:

باید سرمایه گذاران به این فهم برسند که چگونه می‌توانند از ظرفیت استارتاپ ها استفاده کنند.

وی در ادامه افزود:یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

 اگر ما می خواهیم در کشور و دولت شاهد رشد و توسعه باشیم، باید از نوآوری حمایت کنیم. ما در دولت باید بتوانیم بستر سازی لازم را برای فعالیت در این عرصه داشته باشیم و فرهنگ عمومی در این زمینه نیز باید تقویت شود.

نسبت سرمایه گذاری دولت به بخش خصوصی 1 به 10 است و امروز به جایی رسیده‌ایم که پارک های علم و فناوری نیز توسط بخش خصوصی توسعه داده می شوند.

ستاری با بیان اینکه استاتاپ ها باید در بخش های مختلف به ویژه بخش سرمایه گذاری از دولت فاصله بگیرند، گفت:

پول نفت عاقبت بخیری نمی آورد؛ شاید برای مدت کوتاهی رانتی ایجاد شود و شاهد توسعه باشید. اما در نهایت سقوط خواهید کرد.

بعد از سخنرانی اولیه، سه برگزیده در بخش های بهترین اپلیکیشن ادوار، بهترین اپلیکیشن سال ۹۷ و بهترین کسب و کار اینترنتی توسط سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری تجلیل شده و تندیس جشنواره به آنها اهدا گردید.

بر اساس نظر داوران بهترین اپلیکیشن در کل ادوار اپلیکیشن پرداخت مالی ۷۲۴ معرفی شد. بهترین اپلیکیشن سال ۹۷ از نگاه داوران یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران اپلیکیشن موقعیت یاب نشان معرفی و تندیس جشنواره به مدیران این اپلیکیشن اهدا شد.

تندیس بهترین کسب و کار اینترنتی در سال  ۹۷ در حوزه خرید و فروش محصولات ایرانی نیز به اپلیکیشن با سلام تعلق گرفت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها