چطور در واتس‌ اپ، بدون گروه درست کردن به چندنفر همزمان پیام دهیم

چت‌های گروهی می‌توانند یک تجربه‌ی وحشتناک باشند، مخصوصا اگر بخواهید فقط یک پیام را-مثل یک دعوت نامه- برای چند نفر به صورت همزمان ارسال کنید. به جای گروه درست کردن، واتس اپ یک ویژگی کاربردی‌تر تحت عنوان Broadcast List دارد.

یک Broadcast list یا همان لیست انتشار به شما اجازه می‌دهد که یک پیام را به طور همزمان برای 256 نفر ارسال کنید. هر کدام از این گیرنده‌ها پیام را به صورت پیامی معمولی از فرستنده دریافت می‌کنند و لازم به گروه درست کردن نخواهد بود. برای اینکه از فرستادن پیام اسپم جلوگیری شود، تنها کسانی که شماره تلفن فرستنده را در لیست مخاطبین‌شان دارند پیام را دریافت خواهند کرد.

چطور یک لیست انتشار درست کنیم؟

درست کردن لیست انتشار بسته به اینکه کاربر اندروید هستید یا آیفون کمی متفاوت است.

بر روی آیفون

در آیفون، در بالای صفه‌ی چت بر روی Broadcast list ضربه بزنید. در صفحه‌ی برادکست لیست، بر روی گزینه‌ی New List ضربه بزنید.

تمام کسانی که می‌خواهید را (تا 256 نفر) انتخاب کرده و بر روی دکمه‌ی Create بزنید. با این کار شما لیست انتشاری با تمام کسانی که انتخاب کرده‌اید درست می‌کنید.

بر روی اندروید

در اندروید بر روی دکمه‌ی منو ضربه زده و گزینه‌ی Broadcast list یا لیست انتشار جدید را انتخاب کنید. در صفحه‌ی لیست انتشار جدید، تمام کسانی که می‌خواهید پیام‌تان را دریافت کنند انتخاب کرده و بعد تیک سبز رنگ را بزنید.

با این کار یک لیست انتشار جدید به بالای صفحه‌تان اضافه خواهید کرد.

فرستادن پیام‌های برادکست

برای فرستادن یک پیام برای چند نفر فقط کافی است که لیست انتشاری که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. شکل یک چت گروهی بنظر می‌رسد اما هر چیزی که می‌فرستید مثل یک پیام جداگانه و معمولی توسط هر شخص دریافت می‌شود.

اگر هر کدام از گیرندگان به پیام شما جوابی بدهند، جواب‌شان فقط برای شما می‌آید نه برای کل گروه.

ویرایش لیست انتشار

ویرایش لیست انتشار هم بسته به اینکه کاربر اندروید هستید یا آی لواس، کمی متفاوت خواهد بود.

بر روی آیفون

به لیست انتشارتان رفته و بر روی آیکون اطلاعات یا همان i بزنید. صفحه‌ی اطلاعات لیست به شما اجازه می‌دهد که به لیست‌تان اسمی داده یا گیرنده‌تان را ویرایش کنید.

برای حذف یک لیست، به سمت چپ کشیده و سپس بر روی دکمه‌ی Delete بزنید.

بر روی اندروید

از صفحه‌ی چت، لیست انتشار را انتخاب کنید. بر روی دکمه‌ی منو یا همان 3 نقطه بزنید و سپس گزینه‌ی Broadcast list info را انتخاب کنید. در صفحه‌ی لیست بر روی دکمه‌ی Edit  یا آیکون خودکار بزنید تا بتوانید به لیست‌تان اسمی داده یا گیرندگان را ویرایش کنید. برای حذف لیست هم بر روی گزینه‌ی Delete Broadcast list بزنید.

لیست‌های انتشار در شرایط خاصی بهتر از چت‌های گروهی هستند. مخصوصا زمانیکه می‌خواهید اطلاعاتی را ارسال کنید اما انتظار پاسخ ندارید، و یا اینکه نمی‌خواهید پاسخ دریافتی‌تان را همه ببینند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع howtogeek
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
مهری
2 سال قبل

تعداد گ
انتخابی گروه کم است 256 تا برای گروهای خاص کم است با سوپر گروه شود

مهری
2 سال قبل

انتخابی گروه کم است 256 تا برای گروهای خاص کم است با سوپر گروه شود