۱۰ شغل پر درآمد در دنیا

داشتن شغل پر درآمد آرزوی هر کسی است. انسان ها همواره برای داشتن زندگی بهتر تلاش می‌کنند و در دنیای امروز که دنیای تکنولوژی است، شغل‌ها نسبت به گذشته تغییر کرده‌اند. اما آنچه تغییر نیافته نیازهای مادی افراد است که برای برآورده شدن آنها باید پول داشت.

آیا تاکنون در حال به دست آوردن پول، یا ذخیره و یا صرفه جویی در آن بوده اید؟ ما درباره ی پول بسیار فکر می کنیم و در نتیجه در جستجوی حرفه و شغلی هستیم که بیشترین درآمد را داشته باشد. اما باید دانست که پول همه چیز نیست و نداشتن آن نیز پایان زندگی محسوب نمی‌شود، اما با این حال می‌توان گفت که یکی از دلایل رضایت‌مندی از شغل و پیشه هر فرد میزان درآمد اوست.

در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا ۱۰ شغل برتر دنیا از نظر میزان دستمزد دریافتی را با هم بررسی کنیم، البته باید متذکر شد که دستمزد دریافتی شغل‌های ذیل به طور متوسط ماهیانه بیشتر از ۸۰،۰۰۰ دلار می‌باشد.

۱- پزشک

پزشکی اولین شغل پر درآمد
پزشکی اولین شغل پر درآمد

برای داشتن این شغل شما باید ۸ سال را به تحصیل بگذرانید. در سال ۲۰۱۳ درآمد یک پزشک متخصص داخلی به طور متوسط ۱۸۶،۸۵۰ تا ۱۸۸،۴۴۰ دلار تخمین زده شده است.

۲- دندانپزشک

گذر بیشتر افراد به مطب دندانپزشکان می افتد، چرا که مواردی چون دندان درد یا پوسیدگی دندان به سراغ اغلب افراد می‌آید. حقوق و دستمزد شغل دندانپزشکی مناسب مهارت‌های آنها بوده و جبران زحمات آنها را می‌کند و در سال ۲۰۱۳ در حدود ۱۴۶،۳۴۰ تا ۱۶۴،۵۷۰ دلار برآورد می‌شود.

۳- مدیر بازاریابی

برای ترویج محصولات در مکان‌های خاص و تشویق افراد به مصرف تولیدات، برنامه‌ای ویژه و تلاشی مضاغف نیاز است، این کار را مدیر بازاریابی انجام می‌دهد. در سال ۲۰۱۳ درآمد این دسته از افراد ۱۲۳،۲۲۰ تا ۱۳۳،۷۰۰ دلار اعلام شده است.

۴- مدیر فناوری اطلاعات

مدیر فناوری اطلاعات؛ شغلی مدرن در دنیای امروز
مدیر فناوری اطلاعات؛ شغلی مدرن در دنیای امروز

مدیر فناوری اطلاعات کسی است  که نظارت بر فناوری اطلاعات و فعالیت‌های مربوط به کامپیوتر برای یک سازمان را بر عهده دارد. او کار هماهنگی، تدوین یک استراتژی امنیتی، بودجه بندی نرم افزار جدید و سخت افزار، فن آوری اطلاعات و استخدام پرسنل پشتیبانی کامپیوتر را انجام می‌دهد. در سال ۲۰۱۳، مدیران فناوری اطلاعات حقوق و دستمزد متوسط ​​۱۲۳،۹۵۰ تا  ۱۳۲،۵۷۰ دلار به دست آورده است.

۵- وکیل

 وکلا حقوق و دستمزد متوسط ​​ ۱۱۴،۳۰۰ تا ۱۳۱،۹۹۰ دلار را در سال ۲۰۱۳ کسب کرده‌اند.

۶- مدیر مالی

کار مدیران مالی نظارت بر تمام امور مالی، تعیین اهداف و طراحی استراتژی برای به حداکثر رساندن سود یک سازمان است . این کار می‌تواند موجب استرس شود و گاه ساعت های طولانی از وقت افراد را به خود اختصاص می‌دهد. اما این اعصاب خوردیها معمولا به خوبی جبران می‌شود. حقوق و دستمزد متوسط این افراد ۱۱۲،۷۰۰ تا ۱۲۶،۶۰۰ دلار در سال ۲۰۱۳ برآورد شده است.

۷- مدیر فروش

 در سال ۲۰۱۳، مدیران فروش حقوق و دستمزد ۱۰۸،۵۴۰ تا ۱۲۳،۱۵۰ دلار را به دست آورده‌اند.

۸- داروساز

داروسازی مکمل کار پزشکان
داروسازی مکمل کار پزشکان

داروسازان کار سختی را پیش رو دارند چرا که کار آنها مکمل کار پزشکان بوده و ضامن سلامتی افراد. در سال ۲۰۱۳، حقوق و دستمزدی که داروسازان به دست آورده‌اند به طور متوسط ۱۱۹،۲۸۰ تا ۱۱۶،۵۰۰ دلار بوده است.

۹- مدیر تجاری

شما نمی توانید به سادگی به این شغل دست یابید. تبدیل شدن به یک مدیر تجاری پس از سال ها کار سخت و تجربه مدیریت اتفاق می‌افتد. در سال ۲۰۱۳، کسانی که در این حرفه مشغول بودند حقوق و دستمزد متوسط  ۹۶،۴۳۰ را کسب کردند.

۱۰- کارگردان هنری

مهارت های یک مدیر هنری به شدت به زیبایی شناسی و خلاقیت گره خورده است. کسانی که در این زمینه فعالیت دارند همچنین باید روابط عمومی خیلی خوبی داشته باشند. در سال ۲۰۱۳، مدیران هنری به حقوق و دستمزد متوسط ۸۳،۰۰۰ تا ۹۶۶۵۰ دلار دست یافتند.

منبع money.usnews
مطالب پیشنهادی
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میثاق بیات
میثاق بیات
7 سال قبل

سلام دوست عزیز
خیلی جالبه
شغلها و بیزنس های پردرامدتری هم وجود دارد که در این لیست نیستند

دیگران چه می خوانند؟