خرید از ترندیول

10 روش عجیب و خطرناک برای کاهش وزن و لاغری

رژیم‌ها و روش‌های عجیب لاغری

این روزها، بسیاری به اهمیت حفظ تناسب اندام پی برده و  به همین خاطر، افرادی هم که از چاقی رنج می‌برند سعی دارند با کاهش وزن به آرزوی خود برسند.

این افراد گاهی با رژیم‌های مناسب و تحت نظر پزشک تغذیه و گاهی با رژیم‌های سخت، عجیب و طاقت‌فرسا می‌خواهند به خواسته خود برسند که بیشتر اوقات با شکست مواجه می‌شوند. مشکل اینجاست که همه می‌خواهند ظرف چند هفته سریع لاغر شوند و به همین منظور، گاهی بدون آگاهی، بدون تغذیه مناسب و ورزش کردن و صرفا با امتحان روش‌هایی مسخره و مضر به کاهش وزن می‌پردازند. این روزها نیز انواع روش‌های وحشتناک برای کاهش وزن تبلیغ می‌شود که بسیار مضر هستند. به همین خاطر، در این مقاله قصد داریم به 10 کار عجیب و شوکه‌کننده‌ای که افراد برای کاهش وزن انجام می‌دهند اشاره کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

1. رژیم توپ پنبه‌ای برای کاهش وزن

رژیم توپ پنبه‌ای

در “چالش توپ پنبه‌ای”، مردم پنبه را در آب یا آبمیوه خیس کرده و سپس آن را می‌خورند. تئوری پشت این رژیم غذایی این است که بدن فکر می‌کند فرد غذای زیادی خورده است و گرسنه نخواهند شد. از جمله معایب و مشکلات این رژیم این است که هضم پنبه در سطوح بالا راحت نیست و حتی می‌تواند باعث مشکلات روده‌ای و شکمی شود.

2. چسب لاغری روی زبان

چسب لاغری روی زبان برای کاهش وزن

بخیه زدن چسب روی زبان اصلا خوشایند به نظر نمی‌رسد. در این رژیم، چسبی که روی زبان فرد بخیه زده شده باعث می‌شود که فرد نتواند غذاهای خشک و جامد را بخورد و با ادامه دادن رژیم و مصرف غذاهای مایع و آبکی وزن خود را کاهش دهد. با این حال این روش سخت و خطرناک است.

3. رژیم تغذیه با لوله

رژیم تغذیه با لوله برای کاهش وزن

این رژیم در واقع توسط یک متخصص پزشکی معرفی شد. اگر کسی پیدا شود که با انجام این کار مشکلی نداشته باشد بنابراین می‌تواند با این روش، وزن خود را کاهش دهد. هنگام گرفتن این رژیم غذایی، متخصص یک محلول پروتئینی کم کالری و پر از چربی را از طریق یک لوله تغذیه وارد بینی و معده شما می‌کند. وقتی محلول وارد معده می‌شود، بدن شروع به کتون زدگی می‌کند و چربی طبیعی بدن شما را با سرعت بیشتری می‌سوزاند. در این روش دیگر مجبور نیستید که کار پر زحمت جویدن غذا را انجام دهید.

4. رژیم خواب

رژیم خواب برای کاهش وزن

هدف از رژیم خوابیدن این است که اگر فرد بخواهد یک یا دو وعده غذایی را حذف کند ولی اراده نداشته باشد، آن‌ها می‌توانند روزی چند قرص‌ و داروی آرام بخش مصرف کنند و برای چند روز در بیهوشی و گیجی به سر برند و چیزی نخورند. قطعا می‌دانید که چنین روشی خطراتی نیز به همراه دارد زیرا مصرف زیاد چنین داروهایی می‌تواند به خواب ابدی منجر شود و حتی بوسه عاشقانه هم نتواند شما را از خواب بیدار کند!

5. رژیم کرم نواری

رژیم کرم کدو برای کاهش وزن

اکثر افراد اگر بفهمند که کرم نواری در معده‌شان وجود دارد می‌ترسند. عده‌ای دیگر هم هستند که از کرم کدو برای کاهش وزن استفاده می‌کنند زیرا کرم نواری به آن‌ها کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانند. البته، این افراد مشکلات بیشتری در جذب چیزهایی مثل پروتئین خواهند داشت طوری که ممکن است بیمار شده و حتی بمیرند، اگر این کار را برای مدت طولانی و بدون کنترل وضعیت بدن انجام دهند.

6. رژیم بولیمیا

رژیم بولیمیا برای کاهش وزن

بولیمیا یک روش جدید نیست، اما مردم روش‌های جدید و جالب دیگری برای انجام این اختلال تغذیه پیدا کرده‌اند. در روش‌های جدید، افراد به جای اینکه انگشتانشان را به حلق‌شان بچسبانند تا حالت تهوع پیدا کنند از داروی قی آور برای استفراغ کردن استفاده می‌کنند. خطرات این روش همانند انواع دیگر رژیم بولیمیا است.

7. تزریق انسولین

تزریق انسولین برای کاهش وزن

تزریق دوز کمی از انسولین به کسی که بیماری دیابت ندارد به منظور کاهش قند خون انجام می‌شود وکربوهیدرات‌ها را قابل هضم می‌سازد. علاوه بر این، باعث می‌شود که چربی‌های ذخیره‌شده به عنوان منبع انرژی تجزیه شوند. این روش چه ضرری دارد؟ این روش خطر آسیب به کبد، مثانه و کلیه‌ها را افزایش می‌دهد.

8. تزریق ادرار

تزریق ادرار برای کاهش وزن

ادرار حاوی هورمون گنادوتروپین کوریون است که باعث افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن سریع‌تر کالری‌ها می‌شود. مشکل این روش این است که افرادی که ادرار را به بدن خود تزریق می‌کنند اساسا مواد سمی را به جریان خون خود تزریق می‌کنند.

9. مصرف مخدرهای قوی

مصرف مواد مخدر قوی برای کاهش وزن

یکی از خطرناک‌ترین روش‌های کاهش وزن که در این فهرست قرار دارد روی آوردن به مواد مخدر قوی مثل هروئین است. این مواد مثل مصرف برخی قرص‌های خواب‌آور برای داشتن خوابی طولانی نیستند. شما با مصرف این مواد بیدار هستید اما آنقدر در عالم هپروت سیر می‌کنید که گرسنگی را احساس نکنید. به هر حال، هر آدم عاقلی یک چیزبرگر را به مصرف مواد و اعتیاد ترجیح می‌دهد.

10. پادگان آموزشی برای بی‌اشتهایی( ABC)

پادگان آموزشی برای کم اشتها کردن و بی اشتها کردن افراد

یکی از عجیب‌ترین عوارض خجالت از چاقی و بدن این است که مردمی پیدا می‌شوند که ادعا کند به بی‌اشتها بودن خود افتخار می‌کنند. این افراد اساسا به خود گرسنگی می‌دهند و حتی پادگان‌های آموزشی وجود دارد که به مردم با روشهای عجیب یاد می‌دهند چگونه اشتهای خود را کاهش دهند یا بی‌اشتها شوند. این پادگان‌ها به نام ABC معروف هستند و راه‌های خطرناک برای کاهش وزن را آموزش می‌دهند.

منبع buzzkeys
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها