با 10 رفتار سمی که باعث خرابی روابط می شود، آشنا شوید

نگه داشتن روابط کار آسانی نیست؛ چراکه شما ممکن است سرشار از عشق به یکدیگر باشید اما باید گفت که فقط عشق، برای داشتن رابطه‌ای طولانی، شاد و راضی کننده کافی نیست. عوامل بسیاری هستند که می‌توانند باعث حفظ یا از بین رفتن یک رابطه شوند. کسانی که به دنبال نیمه گمشده‌شان می‌گردند اغلب روی المان‌های سطحی و خارجی تمرکز می‌کنند؛‌مثل ظاهر خوب، اندام جذاب و یک شغل پردرامد. منظور ما این نیست که مسائل این چنینی مهم نیستند، بلکه منظورمان این است که همه‌اش این چیزها نیست. هرکس شخصیت و عقاید خودش را دارد. اینکه به خودمان نگاهی بیندازیم و کمبودهایمان را ببینیم سخت است و اینکه بخواهیم آن کمبودها را تغییر دهیم سخت‌تر. با این وجود رفتارهایی هستند که می‌توانند به طور قطع رابطهٔ شما را از هم بپاشانند و مهم هم نیست که این وسط چقدر همدیگر را دوست دارید. در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا شما را با یک سری از این رفتارها آشنا کنیم.

۱.شبح روابط گذشته10 رفتار سمی که باعث خرابی روابط می شود

آوردن کوله باری از روابط گذشته بالاخره یک جایی روی رابطهٔ جدیدتان تاثیر خواهد گذاشت. باید با هرچیزی که قبلا اتفاق افتاده کنار بیایید تا بتوانید واقعا در رابطهٔ جدیدتان شانسی داشته باشید.

۲. قابل اعتماد باشیداعتمادشما می‌توانید تمام کلمات و جملات زیبایی که به ذهنتان می‌رسد را نثار شریک زندگی‌تان کنید، اما اگر او به شما اعتماد نداشته باشد حرفهای شما هم برایش هیچ ارزشی نخواهد داشت. در این وضعیت باید از خودتان بپرسید که چرا مورد اعتماد او نیستید و سعی کنید رویه‌ای را در پیش بگیرید تا دوباره بتوانید اعتماد او را بدست بیاورید.

۳. ارتباط چشمی برقرار کنید

صرف نظر از اینکه در چه نوع رابطه‌ای هستید، برقراری ارتباط مهم است و بخشی از این ارتباط هم از طریق ارتباط چشمی باید صورت بگیرد. وقتی در چشم‌های یک نفر نگاه می‌کنید بدین معناست که شما حضور دارید، به حرف‌هایش گوش می‌کنید و به او اهمیت می‌دهید. اجتناب از چنین چیز پایه‌ای به این معناست که شما اصلا برایتان مهم نیست طرفتان چه می‌گوید، اما انقدر بزدل هستید که نمی‌توانید این را به او بگویید.

۴. مدام ناله و شکایت نکنید

هیچ چیز همیشه کامل نیست و شما نباید به خاطر این مسئله مدام تمام کارهای اشتباهی که شریک‌تان انجام می‌دهد را به او گوشزد کنید. شما مسلما خودتان هم کامل نیستید و این مدام شکایت کردن نه تنها برایتان تبدیل به عادت می‌شود، بلکه رابطه‌تان را هم خراب می‌کند.

۵. جشن گرفتن را فراموش نکنید

شما همدیگر را پیدا کرده‌اید! گاهی مردم کل عمرشان را صرف می‌کنند اما آنکه می‌خواهند را پیدا نمی‌کنند. پس به همین خاطر زندگی و عشق‌تان را با هم جشن بگیرید. این کار مسخره‌ای نیست بلکه نشان دهندهٔ این است که شما از بودن در کنار یکدیگر لذت می‌برید.

۶. خودشیفتگی با اعتمادبنفس فرق دارد

همه چیز راجع به شما نیست! شما هم باید گاهی از خودتان مایه بگذارید و فداکاری کنید. اگر همه چیز همیشه فقط راجع به شما باشد، شریک‌تان کنار کشیده و نهایتان رابطه را ترک می‌کند.

۷. جوری رفتار نکنید که انگار هنوز مجرد هستید

شاید شما خیلی به دوستان‌تان اهمیت بدهید و عاشق وقت گذرانی با آنها باشید اما این را به یاد داشته باشید که آنها شریک زندگی‌تان نیستند. تعادل ایجاد کنید و فراموش نکنید که متعهد به رابطه‌ای شده‌اید و رابطه به عشق، توجه و وقت شما احتیاج دارد.

۸. از نظر اقتصادی بی مسولیت نباشید

وقتی در رابطه‌ای هستید لازم است که مثل یک زوج فکر کنید. قبل از اینکه بروید کلی برای خودتان خرید کنید چک کنید ببینید که آن پول لازم نیست جای مهم دیگری هزینه شود؟ توجه داشته باشید که شما نباید بار مسولیت‌های مالی را فقط روی دوش یک نفر بیندازید.

۹. بی احترامی نکنید

شما قرار نیست همیشه روی همه چیز توافق داشته باشید و این کاملا طبیعی است. چیزی که قابل قبول نیست این است که به نظر یکدیگر احترام نگذارید. باید با شریک زندگی‌تان به همان میزانی که دوست دارید با شما با احترام برخورد شود، با احترام برخورد کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع lifebuzz
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها