با این 9 راه در یک چشم بهم زدن جذابیت خود را بیشتر کنید!

درست است که جذابیت و زیبایی در نگاه اول در ظاهر افراد است، اما گاهی اوقات و زمانی که به افرادی که ظاهر بسیار جذابی دارند نزدیک می‌شویم متوجه می‌شویم که رفتار و خلق و خویشان کاملا متفاوت با ظاهرشان است و آنجاست که می‌فهمیم نباید گول ظاهر افراد را بخوریم، چراکه چیزهای مهم‌تری وجود دارند که بیشتر باید به آنها توجه کنیم. در این پست قصد داریم تا به شما یاد دهیم که مهم نیست ظاهرتان چگونه است، راهکارهایی وجود دارند که با پیروی از آنها می‌توانید در یک چشم بهم زدن جذابیتی باورنکردنی در خودتان بوجود بیاورید. پس با دیجی رو همراه باشید.

۱.واقعی باشید

ما چقدر ماسک‌های مختلف بر چهره می‌گذاریم؟ برخی از ما هر روز رنگ عوض می‌کنیم و خودمان را پشت چیزی که نیستیم قایم می‌کینم تا خود واقعی‌مان را برای دیگران آشکار نکنیم. اما موضع این است که هر بار این کار را می‌کنیم، دوستان و روابط اشتباهی برای خودمان ایجاد می‌کنیم. یکی از دلایلی که خودمان را پشت ماسک‌ها قایم می‌کنیم این است که نمی‌خواهیم دیگران نقص‌های ما را ببینند. اما مهم است که به یاد داشته باشید هیچکس عالی نیست و علاوه بر آن هیچکس هم از شما انتظار ندارد که عالی باشید.

کسانیکه با آنچه هستند راحتند و واقعی هستند، از کسانی که برای خودشان واقعیت ساختگی ایجاد می‌کنند جذاب‌ترند. اگر مدام پشت ماسک قایم می‌شوید، یعنی اعتمادبنفس کمی دارید و از چیزی که هستید راضی نیستید و این اصلا جذاب نیست.

۲. با هدف صحبت کنید

گاهی اوقات سکوت مثل طلاست. وقتی خیلی حرف بزنیم، امکان حرف بی خودی و بی‌دهف زدنمان بالا می‌رود و حرف زدن بیش از حد و بی سر وته اصلا جذابیتی ندارد. بهتر است وقتی که واقعا چیز مهمی برای گفتن دارید صحبت کنید. صحبت کردن با منظور و هدف اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد که با اطرافیان‌تان بیشتر بجوشید.

۳. دانش خود را زیاد کنید

دانش به منزله‌ی قدرت است. هرچه بیشتر بدانید، احساس جذابیت بیشتری می‌کنید. افراد باهوش خیلی بیشتر از کسانی که حرف‌ها و نظرات‌شان پوچ است جذاب بنظر می‌رسند. خواندن روزانه چند برگ کتاب یا مقاله‌ی اینترنتی راهی بسیار عالی برای قوی‌تر کردن دانش‌تان و داشتن احساس بهتری درمورد خودتان است.

۴. با دقت گوش کنید

حتما دیدید که چقدر قطع کردن صحبت‌تان توسط یک نفر دیگر بد است. این کار اصلا جذابیتی ندارد و اعصاب طرف مقابل را خورد می‌کند. همچنین به این فکر کنید که وقتی حرف می‌زنید و کسی به شما توجه کامل نشان نمی‌دهد و انگار که دارید با دیوار صحبت می‌کنید چه حسی دارید. مثلا باموهایشان بازی می‌کنند یا مدام موبایل دستشان است.

اگر می‌خواهید احساس جذابیت بیشتری بکنید، باید کاملا به کسانی که با شما صحبت می‌کنند توجه نشان دهید. چراکه وقتی افراد ببینند شما به آنها توجه نشان می‌دهید شما را جذابتر می‌بینند.

۵. بخندید و لبخند بزنید

وقتی در طی روز مدام غر می‌زنید و اخم می‌کنید انتظار جذابیت هم نداشته باشید. ناامیدی ودرماندگی سریع حال شما را می‌گیرد و از میزان جذابیت شما می‌کاهد.

پس بهتر است که مدام بخندید و لبخند بزنید چراکه این کار زیبایی درون شما را به نمایش می‌گذارد. لبخند زدن همیشه مثبت است، وقتی لبخند می‌زنید هم خودتان با خودتان ارتباط و پیوند بیشتری پیدا می‌کنید، هم دیگران با شما.

۶. هوشمندانه‌تر لباس بپوشید

وقتی شما لباس‌هایی مناسب سایزتان که زیبا هم هستندمی‌پوشید ناخوداگاه احساس جذابیت بیشتری می‌کنید. لباس‌ها واقعا روی افراد تاثیر گذارند و اغلب ما دیگران را از روی نحوهٔ لباس پوشیدنشان می‌سنجیم. پس سعی کنید در برداشت اول تاثیرگذار باشید.

۷. دوستانه‌تر رفتار کنید

آیا همش به دیگران گیر می‌دهید؟ شاید بهتر باشد کمی دوستانه‌تر عمل کنید، اینطوری مطمئنا خودتان اولین نفری هستید که احساس بهتری پیدا می‌کند.

۸. با اعتماد بنفس گام بردارید

وقتی راه می‌روید سرتان را بالا بگیرید، اینطوری مسلما احساس راحتی و جذابیت بیشتری می‌کنید. اگر می‌خواهید دیگران بدانند که شما چقدر خودتان را قبول دارید، حتما روی نحوهٔ راه رفتنتان کار کنید. جوری راه بروید که سوی چشمانتان رو به جلو باشد. صاف باستید و شانه‌هایتان را خم نکنید. اینکه روی حالت بدن‌تان کار کنید، روی سلامتی‌تان هم تاثیرگذار است.

۹. باورهایتان را رها نکنید

افرادی که به باورها و عقایدشان ایمان دارند به طرز باورنکردنی‌ای جذابند. اگر هر روز باورتان را نسبت به یکی از عقایدتان از دست بدهید باعث می‌شود از خودتان احساس رضایت نداشته باشید. به خاطر همین سعی کنید لیستی از چیزهایی که بسیار برایتان ارزشمند هستند تهیه کنید و سعی کنید همیشه از آنها دفاع کنید. هرچه بیشتر به عقاید خود احترام بگذارید، دیگران هم به شما احترام بیشتری خواهند گذاشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع .beautyandtips
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها