بلیط هواپیما

مروری بر 11 قانون عجیب از سراسر دنیا

برخی از شهروندان و توریست‌ها در اقصی نقاط دنیا با محدودیت‌های عجیبی مواجه می‌شوند که ممکن است برای بسیاری از افراد در دیگر نقاط دنیا کاملاً غیرمنطقی به نظر برسد. اما به هر حال رعایت قوانین هر کشوری الزامی است و کسانی که قصد سفر به یک کشور را دارند، باید از قبل با قوانین آنجا آشنایی داشته باشند. امروز در دیجی رو با ما همراه باشید تا مروری بر 12 قانون عجیب از سراسر دنیا داشته باشیم.

قانون شماره 1: باد معده در فلوریدا ممنوع است!

عصرهای پنجشنبه زمان خوبی برای قدم زدن در هوای پاک و گشت و گذار در بیرون از خانه در فلوریداست. به همین دلیل از ساعت 6 به بعد خروج باد معده توسط هر فردی در مکان‌های عمومی این شهر ممنوع اعلام شده است!

قانون شماره 2: در مواقع خاصی از روز ساعت را نپرسید

مادرید، پایتخت اسپانیا یکی از عجیب‌ترین قانون‌های ممکن را دارد! هر روز بین ساعت 3:29 بعد از ظهر تا ساعت 18:47 پرسیدن ساعت ممنوع است. به احتمال زیاد پرسیدن دلیل ممنوع بودن این قضیه هم ممنوع است!

مروری بر 12 قانون عجیب از سراسر دنیا ساعت
ساعت 3:29 بعد از ظهر زمانی است که خاموشی زمان در مادرید شروع می‌شود!

قانون شماره 3: تعداد سگ‌هایی که برای پیاده‌روی در اسپانیا می‌توانید بیرون ببرید محدود است

به نظر می‌رسد که اسپانیا در وضع قوانین عجیب و غریب تبحر خاصی دارد. برای مثال اگر می‌خواهید در هرجای این کشور سگ‌تان را برای پیاده‌روی به خارج از منزل ببرید باید حتماً توجه داشته باشید که بردن بیشتر از 8 سگ همزمان به بیرون ممنوع است و در صورت انجام این‌کار مجبور به پرداخت جریمه خواهید شد!

قانون شماره 4: برای سگ‌ها شکلک‌های زشت در نیاورید!

در اسپانیا محدودیت در مورد تعداد سگ‌هایی که به خارج از منزل می‌برید وجود دارد. اما در آن سوی دنیا و در ایالات اوکلاهامای آمریکا سلامت روان سگ‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر شما را در حالی که برای یک سگ شکلک زشت در می‌آورید ببینند، سر از زندان درمی‌آورید!

مروری بر 12 قانون عجیب از سراسر دنیا سگ
اگر در اوکلاهوما برای سگ‌ها شکلک‌های عجیب و غریب و زشت دربیاورید از طریق قانون با شما برخورد جدی می‌شود!

قانون شماره 5: اسم فرزندتان را در ایالات مکزیک نمی‌توانید هرمیون، بتمن و رولینگ استون بگذارید

در سال 2015، ایالت سونورا در شمال غربی مکزیک والدین را از این‌که نام‌های عجیب و غریب برای فرزندانشان انتخاب کنند، منع کرد! مقامات تصمیم گرفتند تا لیستی از 61 نامی که نمی‌توانید برای فرزندتان بگذارید تهیه کرده و گذاشتن این نام‌ها به روی نوزادان را غیرقانونی اعلام کنند. در این لیست نام‌هایی نظیر Lady Di (لیدی دی)، Rambo (رامبو) و Sponsorship (مشارکت مالی) به چشم می‌خورند!

کریستیانا رامیرز، مدیر ثبت احوال ایالت سونورا، هنگام معرفی این قانون گفت:

هدف از تهیه این لیست و قانون، محافظت از کودکان در برابر زورگویی و تمسخرهایی است که ممکن است در آینده با آن‌ها مواجه شوند.

قانون شماره 6: جنگ بالش در آلمان ممنوع است!

طبق قوانین آلمان، بالش به عنوان یک سلاح انفعالی شناخته می‌شود و با بالش به شخص دیگری ضربه زدن یا به اصطلاح همان جنگ بالش می‌تواند منجر به اتهام حمله شود!

مروری بر 12 قانون عجیب از سراسر دنیا پیلو فایت
جنگ بالش در آلمان می‌تواند برایتان حسابی دردسرساز باشد!

قانون شماره 7: طوطی خود را آرام کنید

اگر در شهر اوک بی (Oak Bay) در کانادا، طوطی شما با صدای بلند صحبت کند و باعث ایجاد سر و صدا شود باید مبلغ 100 دلار جریمه پرداخت کنید.

قانون شماره 8: در چین فرزندان باید حتماً به والدین خود سربزنند

جمهوری چین برای حل مشکل رشد جمعیت سالمندان راه حل جالبی ارائه کرده است. در سال 2013 این کشور به فرزندان ارشد دستور داد که حتماً به دیدن والدین خود بروند. این قانون می‌گوید افراد بالغ باید به والدین خود اهمیت بدهند و از آن‌ها و نیازهای معنوی‌شان مراقبت کنند. طبق این قانون به هیچ عنوان نباید از افراد مسن غافل شد یا آن‌ها را نادیده گرفت. هر کسی که به این قانون توجه نکند با جریمه‌های سنگین و حتی زندان روبه‌رو می‌شود!

قانون شماره 9: در فیلیپین باعث رنجش خاطر نشوید

رنجش خاطر در فیلیپین شما را به دردسر می‌اندازد. طبق پاراگراف دوم ماده 287 کشور فیلیپین اگر شما باعث ایجاد رنجش خاطر غیرمنصفانه شده و یا بدون هیچ دلیلی برای کسی ناراحتی احساسی ایجاد کنید تا 30 روز می‌توانند شما را در زندان نگه دارند! به گفته کارشناسان حقوقی این قانون اساساً به این معنی است که شما می‌توانید به دلیل آزاردهنده بودن و رنجش خاطر کسی مجازات شوید.

قانون شماره 10: نباید بیش از حد سیب زمینی داشته باشید!

طبق قانونی که در سال 1946 در استرالیای غربی (بزرگ‌ترین ایالت استرالیا) تصویب شد، شرکت بازاریابی سیب زمینی می‌تواند هر وسیله نقلیه که بیش از 50 کیلوگرم (110 پوند) سیب زمینی حمل می‌کند را متوقف کرده و بازرسی کند.

قانون شماره 11: داخل پیاده‌رو تخته حمل نکنید

بریتانیا قوانین عجیب و غریب زیادی دارد. اما یکی از عجیب‌ترین قوانینی که در این کشور تصویب شده این است که مردم نمی‌توانند در پیاده‌رو با خود تخته‌ حمل کنند مگر اینکه از وسیله نقلیه استفاده کنند!

نظر شما در مورد این قوانین عجیب و غریب چیست؟ حتماً نظرات خود را از طریق بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

منبع Kiwi
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها