خلاقیت کده:۱۴ لایف هک روانشناسی که متحولتان خواهد کرد!

در این پست ۱۴ لایف هک به شما آموزش داده می‌شود که با بکار بردن یا دانستن آنها در شرایط مخصوص به خودشان، می‌توانید در موقعیت‌های مختلف آگاه‌تر و تاثیرگذارتر عمل کنید. پیشنهاد می شودکه نه تنها این پست، بلکه هر پست و مطلبی که به روانشناسی و داشتن ارتباطات بهتر می‌شود را از دست ندهید. پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

۱. وقتی برای اولین بار افراد را می‌بینید، سعی کنید در عین حالی که به آنها لبخند می‌زنید، به رنگ چشمشان هم توجه کنید. این کار باعث می‌شود یک یا دو ثانیه بیشتر در چشم آنها نگاه کنید و باعث برقراری ارتباط چشمی می‌شود و بسیار تاثیرگذار خواهد بود و آنها به این عمل شما واکنش مثبت نشان خواهند داد.

۲. به پاهای افراد توجه کنید. اگر در حین صحبت کردن ۲ نفر به آنها نزدیک می‌شوید و آنها بجای برگرداندن پاهایشان فقط سر و گردنشان را به سمت شما بر می‌گردانند یعنی اینکه نمی‌خواهند به گفت وگوی آنها ملحق شوید. همچنین اگر در حال صحبت با یک همکار هستید و فکر می‌کنید که به شما توجه دارد، به پاهایش نگاه کنید، اگر فقط سر و گردنش به سمت شماست و پاهایش در جهت دیگری است یعنی می‌خواهد مکالمه را هرچه زودتر تمام کند.

۳. اگر از کسی سوالی پرسیدید و جواب شما را کامل ندارد فقط صبر کنید. اگر ساکت بمانید و با آنها ارتباط چشمی برقرار کنید، خودش صحبتش را ادامه خواهد داد.

۴. در هنگام مواجهه یا نزدیک شدن به موقعیت یا شرایطی که شما را عصبی می‌کند آدامس بجوید. این کار مغز را به فکر وا می‌دارد که اگر در خطر بود که چیزی نمی‌خورد، پس خطری نیست که در حال خوردن است! این کار کمک می‌کند که چند دقیقه‌ای آرام بگیرید.

۵. اگر می‌خواهید در خیابان به این و آن برخورد نکنید و لازم نباشد این شما باشید که همواره جهتتان را تغییر می‌دهید، در حین راه رفتن به شانه‌های افراد نگاه کنید یا اگر چند نفری با هم راه می‌روند به فاصله‌ی بین سرهایشان نگاه کنید. خیره شدن شما به آنها نشان می‌دهد که می‌خواهید به کجا بروید. آنها جهت حرکتشان را خلاف جهت حرکت شما تغییر داده و مسیر عبور شما را باز می‌کنند.

۶. وقتی می‌خواهید چیز جدیدی یادبگیرید، سعی کنید آن را به یک دوست یاد بدهید. بگذارید او از شما سؤال بپرسد. اگر بتوانید چیزی را به خوبی آموزش بدهید یعنی آن را خوب یادگرفته اید.

۷. حرف‌هایی که می‌زنید به یاد افراد نمی‌ماند، اما احساسی که در آنها ایجاد کرده‌اید را همواره به یاد خواهند داشت.

۸. اگر هنگام ملاقات کردن با دیگران ( دوستان یا در جلسات مختلف) سعی کنید خودتان را خوشحال و هیجان زده نشان بدهید، آنها هم به‌طور مشابه واکنش نشان خواهند داد. شاید این اتفاق در دیدار اول نیوفتد، اما مطمئن باشید که دفعات بعدی هر دو از دیدار یکدیگر خوشحال خواهید بود و احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهید داشت.

۹. وقتی کسی از دست شما عصبانی است سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید، این کار باعث می‌شود طرف مقابل بیشتر عصبانی شود اما در عین حال چند لحظه بعد از دست خودش ناراحت و خجالت زده می‌شود. این یک حقه‌ی بسیار شیطانی است!!

۱۰.همه‌ی افراد از خودشان یک تصویر خوب در ذهنشان دارند، سعی نکنید به هیچ طریقی این تصویر را خراب کنید، چراکه ممکن است باعث شوید آنها تا آخر عمر از شما متنفر باشند.

۱۱. اگر برای بار اول است که با کسی قرار می‌گذارید، سعی کنید او را به یک جای جالب و پرهیجان ببرید، این کار آدرنالین شخص را بالا می‌برد و باعث می‌شود حس کند که چقدر در کنار شما لحظات خوبی را سپری می‌کند!!

۱۲. کلید داشتن اعتمادبنفس این است که وقتی وارد اتاقی می‌شوید فرض کنید که تمام کسانی که در آن اتاق هستند شما را دوست دارند.

۱۳. تمام افرادی که ملاقات می‌کنید را به خاطر داشته باشید و سعی کنید آنها را با نام کوچک صدا کنید. مردم دوست دارند که با اسم کوچک صدا شوند و این کار باعث ایجاد اعتماد به نفس و رابطه‌ای دوستانه‌تر می‌شود. (  در محل‌ها و روابط رسمی اکیداً از این کار اجتناب کنید!!)

۱۴. اگر بزرگترین لبخندی که می‌توانید، را بزنید، به طور خودکار احساس شادی خواهید کرد!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع .lifebuzz
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar