آی پینز

7 تعریفی که هرگز نباید از خانم‌ها کرد

احتمالا همه‌ی خانم‌ها این حس را تجربه کرده‌اند، شما شروع به صحبت با یک مرد برازنده می‌کنید و بعد از لحظاتی حس می‌کنید جالب است و ارزش بیشتر شناختن را دارد، اما ناگهان یک چیزی می‌گوید که بنظرتان بی‌ادبی و حتی توهین آمیز می‌آید. این مسئله می‌تواند کلا یک ملاقات را خراب کند. مشکل این است که این مردان هم متوجه نمی‌شوند اشتباه کرده‌اند و چیز نا‌مناسبی گفته‌اند. خب، به طور کلی آقایان باید از چه نوع تعریف کردن‌هایی اجتناب کنند؟

۱. با این سنت خوب موندی

این یکی از بد‌ترین تعریف‌هایی است که یک آقا می‌تواند از یک خانم بکند. همسر یا دوستتان شاید اولش خوشحال بنظر بیاید، اما بعد شروع به آنالیز کلمات می‌کند. بعد فکر می‌کند که سنش بالاست و با دقت بیشتری به چروک‌هایش نگاه می‌کند. بعد هم ناراحت می‌شود و حتی گریه کند. اگر شما فکر می‌کنید همسر یا دوستتان بهتر از سنش مانده، هرگز این را به او نگویید. به جای آن می‌توانید بگویید که تو عالی هستی یا عالی بنظر میای.

۲. تو چاق نیستی

زن‌ها تمایل به شکایت و اغراق دارند، مخصوصا وقتی‌که نوبت به وزن می‌رسد. گاهی اوقات همسر یا دوستتان از چاق بودنش شکایت می‌کند. اما شما به جای این‌که بگویید لاغر است، می‌گویید آنقدر‌ها چاق نیستی. بعد از چنین حرفی او احتمالا ناراحت می‌شود و یا حتی شاید بحث پیش بیاید. یک زن از چنین تعریفی این برداشت را می‌کند که واقعا چاق است و زشت شده.

۳. تو عالی هستی! چطور هنوز تنهایی؟

حتی اگر فکر می‌کنید زن رویاهایتان را دیده‌اید و حتی اگر به این فکر می‌کنید که چرا چنین زن فوق‌العاده‌ای هنوز مجرد است، هرگز راجع بهش سوال نکنید! احتمالا یک سری دلایل جدی در مورد این‌که چرا او هنوز مجرد است وجود دارد. حال یا ممکن است داستان غم انگیزی پشتش باشد یا این‌که هنوز مردی که به دنبالش هست را نیافته. با پرسیدن چنین سوالی می‌توانید او را ناراحت کرده و به او احساس عدم امنیت بدهید. وقتی رابطه‌تان قوی‌تر شد، احتمالا جواب این سوال‌تان را خواهید یافت.

۴. تو به خوبی مامانم آشپزی می‌کنی

باید بدانید که زن‌ها تحمل مقایسه شدن با دیگران را ندارند، مخصوصا با مادر همسرشان ! به عنوان شریک زندگی‌تان آنها دوست دارند که احساس تک بودن و منحصر بفردی بکنند، بنابراین مقایسه کردن او با مادرتان باعث می‌شود حس کند که خیلی بد است.

۵. امروز عوض شدی. آرایش کردی؟

این یکی دیگر از تعریف‌هایی است که مردان فکر می‌کنند عالی است، اما زن‌ها را خیلی عصبانی می‌کند. حتی اگر زن مورد علاقتان کلی وقت صرف خودش کرده و کلی به خودش رسیده، به او نگویید که عالی شده چون آرایش کرده! شما باید در هر شرایطی او را دوست داشته باشید، و زیبایی حقیقی‌اش را که فقط با آرایش برجسته‌تر می‌شود ببینید.

۶. به عنوان یک زن خیلی با حالی

این هم از آن تعریفاتی است که از هیچ زنی نباید بشود. حرف‌هایی مثل این ممکن است بی‌ادبانه و توهین آمیز بنظر برسند. وقتی شما چنین چیزی می‌گویید نشان می‌دهید که به طور کلی زنان پایین‌تر از مردان هستند و در چیزهای خیلی ساده هم نمی‌توانند خوب باشند. بهتر است که چنین مقایسه‌ای نکنید. اگر هم می‌خواهید در این زمینه تعریفی بکنید فقط بگویید تو باحالی، همین.

۷. تو خیلی شیرین و بامزه‌ای

با این‌که شاید اینطور بنظر نرسد، اما چنین تعریفی به طور منفی از سوی زن دریافت می‌شود. شاید شما چیز بدی در ذهنتان نداشته باشید، اما یک زن چنین تعریفی را از سوی شما بچگانه و احمقانه به حساب می‌آورد. بعد از آن او فکر می‌کند که شما مثل بچه با او رفتار کرده و هوش و ذکاوتش را زیر سوال برده‌اید. اگر می‌خواهید سوء تفاهم پیش نیاید، هرگز چنین تعریفی نکنید.

منبع .dazzling
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها