بازسازی سه‌گانه مافیا تحت عنوان Mafia: Trilogy معرفی شد

چند وقتی است که شایعات در مورد بازسازی سه‌گانه مافیا به گوش می‌رسد و امروز نهایتاً استودیوی سازنده یعنی 2K Games این موضوع را تأیید و Mafia: Trilogy را معرفی کرد. در حالی که نسخه‌های اول و دوم تنها با بهبود گرافیکی و در قالب نسخه Definitive Edition از امروز در دسترس گیمرها قرار گرفته‌اند، شماره اول مافیا کاملاً از نو ساخته شده و اواخر تابستان عرضه خواهد شد.

سری بازی‌های مافیا یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ محسوب می‌شوند و به خصوص شماره اول آن که در سال 2002 عرضه شده بود، طرفداران زیادی دارد. نسخه دوم پس از هشت سال انتظار و در سال 2010 منتشر شده که البته محبوبیت آن هرگز به اندازه شماره اول نبود. اوضاع در مورد نسخه سوم که در سال 2016 عرضه شد تاحدود زیادی متفاوت بود و بسیاری از گیمرها را ناامید و نسبت به آینده سری نگران کرد.

Mafia: Trilogy

در چنین شرایطی چیزی که مسلماً می‌توانست توجه‌ها را به سری مافیا جلب کرده و گیمرها را دوباره با این سری آشتی دهد، بازسازی نسخه اول بود که 2K Games با آگاهی از این موضوع Mafia: Trilogy را آماده کرده است. این باندل شامل هر سه نسخه از بازی مافیا با تمام محتواهای اضافی عرضه شده برای آن‌ها است و همان طور که اشاره کردیم، مافیا 2 و 3 که بخشی از این باندل هستند، از امروز در دسترس کاربران پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی قرار گرفته‌اند.

با توجه به اینکه نسخه‌های سه‌گانه مافیا با فاصله زمانی زیاد از همدیگر عرضه شده بودند،‌ میزان بهبودهای گرافیکی انجام گرفته هم کاملاً متفاوت است. به عنوان مثال، شماره اول تحت عنوان Mafia: Definitive Edition کاملاً از پایه دوباره‌سازی شده و با اینکه همان گیم‌پلی و روند داستانی نسخه اول را حفظ کرده اما از لحاظ ظاهری با چیزی که در سال 2002 عرضه شده بود اصلاً قابل مقایسه نخواهد بود. به گفته 2K این بازی با یک موتور کاملاً جدید ساخته شده و اسکریپت‌های به‌روز شده‌ای داشته و تعدادی کات‌سین هم به آن اضافه شده است. همچنین آیتم‌های جدیدی به گیم‌پلی و قابلیت‌های بازی افزوده شده است.

تریلر معرفی Mafia: Definitive Edition:

در مورد شماره دوم یعنی Mafia 2: Definitive Edition به جای بازسازی کامل با یک نسخه ریمستر شده روبرو هستیم که ویژگی‌هایی مانند وضوح تصویری 4k به آن افزوده شده است. این نسخه شامل عنوان اصلی به اضافه تمام بسته‌های الحاقی و پک‌های لباس و ماشین خواهد بود. و نهایتاً شماره سوم تحت عنوان Mafia 3: Definitive Edition همان طور که می‌توان انتظار داشت، همان بازی عرضه شده در سال 2016 است که برخی بهبودهای گرافیکی جزئی بر روی آن اعمال شده و یک سری ایرادها برطرف شده است.

با اینکه نسخه‌های سه‌گانه مافیا با هم و در قالب بسته Mafia: Trilogy معرفی شده‌اند، اما خبر خوب اینکه می‌توان آن‌ها را به صورت جداگانه هم خریداری کرد. همان طور که در ابتدا هم گفتیم مافیا 2 و 3 از امروز برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شده‌اند اما بازسازی نسخه اول قرار است از 28 اوت (7 شهریور) در دسترس خریداران قرار بگیرد. در ضمن اگر نسخه‌های اصلی مافیا 2 و 3 را پیش از این خریداری کرده‌اید، نیازی نیست برای نسخه‌های Definitive Edition هزینه کنید،‌ چرا که به‌روزرسانی مربوطه به صورت رایگان قابل دریافت خواهد بود (به‌روزرسانی مافیا 2 روی استیم عرضه می‌شود و به‌روزرسانی گرافیکی مافیا 3 روی استیم، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان قابل).

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع eurogamer
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها