خلاقیت کده: سه ابتکار جالب با استفاده از کمترین امکانات

ابتکارات جالب با استفاده از کمترین امکانات

باز هم با یک قسمت دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و در این بخش با همدیگر نگاهی به سه ترفند ابتکاری با استفاده از کمترین امکانات ممکن خواهیم انداخت. گاهی وقت‌ها نشان دادن خلاقیت و ابتکار هیچ هزینه‌ای نمی‌طلبد و با کمترین لوازم و امکانات و حتی با استفاده از وسایل دور ریختنی می‌توان ایده‌هایی نو پیاده کرده و برای بسیاری از مشکلات راه حل پیدا کرد.

حتماً همه شما از نوشابه‌ها و دلسترهایی که در قوطی‌های فلزی ارائه می‌شوند، استفاده کرده‌اید. اگر دقت کرده باشید یک زائده کوچک بر روی درب این قوطی‌ها تعبیه شده است که به کمک آن می‌توان درب نوشیدنی را باز کرده و نوش جان کرد. اما به احتمال فراوان کمتر کسی به فکر استفاده مبتکرانه از این قطعه فلزی افتاده است. در خلاقیت کده امروز قصد داریم تا نشان دهیم حتی از این ابزار دور ریختنی کوچک هم می‌توان استفاده کرده و کاربردی برای آن یافت. پس در ادامه حتماً با ما همراه باشید.

البته قبل از اینکه به سراغ کاربرد وسیله مذکور برویم، ابتدا راه حلی برای یک مشکل عمومی که تقریباً همه ما تجربه مواجهه با آن را داشته‌ایم، ارائه کنیم. چسب‌های نواری از جمله پرکاربردترین چسب‌ها در بین اقشار مختلف مردم هستند و موارد استفاده زیادی هم دارند. اما مشکلی که اغلب در استفاده از این نوع چسب‌ها پیش می‌آید، نبود قیچی و یا هر وسیله دیگری برای بریدن چسب می‌باشد. در اینجا با استفاده از یک تکه کوچک از تیغ موکت بری راه حلی دائمی برای این مشکل ارائه خواهیم کرد.

استفاده راحت از چسب نواری بدون نیاز به جاچسبی

1- یک تیغ موکت بری برداشته و یک تکه دو بخشی از تیغه آن را به کمک ابزار پلاستیکی انتهای بدنه، جدا کنید (حتماً در استفاده از تیغ موکت بری و قطع کردن تیغه آن احتیاط لازم را به خرج دهید تا صدمه‌ای به خود وارد نکنید).

ترفند چسب نواری (تصویر 1)

ترفند چسب نواری (تصویر 2)

ترفند چسب نواری (تصویر 3)2- در این مرحله به چسب دو طرفه نیاز داریم. یک تکه از این چسب جدا کرده و مطابق شکل آن را به دور حلقه چسب نواری بپیچانید و تیغه تهیه شده در مرحله قبل را بر روی آن قرار دهید.

ترفند چسب نواری (تصویر 4)

ترفند چسب نواری (تصویر 5)3- روکش انتهای دیگر چسب را جدا کرده و بر روی تیغه بچسبانید تا در واقع تیغه در بین دو لایه چسب دو طرفه محصور شود به طوری که تنها قسمت تیز آن نمایان باشد.

ترفند چسب نواری (تصویر 6)

ترفند چسب نواری (تصویر 7)4- کار تمام شد و از این به بعد بدون نیاز به کمک دیگران و یا استفاده از جاچسبی قادر خواهید بود تا تکه‌های مورد نیاز خود را از چسب نواری بریده و به کار برید. کادو کردن هدایا با استفاده از این وسیله نیز بسیار راحت‌تر از همیشه خواهد بود.

ترفند چسب نواری (تصویر 8)

ترفند چسب نواری (تصویر 9)

ترفند چسب نواری (تصویر 10)

ترفند چسب نواری (تصویر 11)

جایگزین کردن گیره معیوب زیپ با یک ابزار ساده

احتمالاً تا به حال با مشکل شکستن و جدا شدن گیره زیپ مواجه شده‌اید. در چنین مواقعی باز و بسته کردن زیپ به امری بسیار سخت تبدیل می‌شود و در نهایت استفاده کنندگان را مجبور به تعویض آن می‌نماید. اما روش ساده‌ای برای حل این مشکل وجود دارد.

تعمیر زیپ (تصویر 1)1- اگر یک قوطی فلزی نوشابه استفاده شده دم دست خود دارید، قطعه فلزی روی درب آن را جدا کنید.

تعمیر زیپ (تصویر 2)

تعمیر زیپ (تصویر 3)

تعمیر زیپ (تصویر 4)

2- این قطعه فلزی را به جای گیره در زیپ قرار داده و با استفاده از یک دم باریک و فشار دادن محل ورود گیره، آن را بسته و مانع خروج دوباره گیره شوید.

تعمیر زیپ (تصویر 5)

تعمیر زیپ (تصویر 6)3- کار تمام شد و به همین راحتی می‌توانید از زیپ خود استفاده کنید.

تعمیر زیپ (تصویر 7)صرفه جویی در فضای کمد لباس‌ها

در بخش قبل با کاربردی جالب برای قطعه فلزی کوچک قوطی نوشابه آشنا شدید. اما اگر کمی خلاقیت به خرج دهید می‌توانید استفاده‌های دیگری هم برای این ابزار دور ریختنی پیدا کنید. به عنوان مثال می‌توانید از آن برای صرفه جویی در رخت آویز لباس و منظم‌تر کردن کمد لباس‌‌های خود بهره بگیرید. حتماً می‌پرسید چگونه؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ترفند این کار را یاد بگیرید.

1- قطعه فلزی روی درب قوطی نوشابه را از آن جدا کنید.

رخت آویز (تصویر 1)2- یک آویز لباس برداشته و قسمت قلاب مانند آن را از یکی از سوراخ‌های قطعه مذکور رد کنید.

رخت آویز (تصویر 2)3- به همین سادگی می‌توانید آویز دیگر را به جای اینکه مستقیماً در کمد آویزان کنید، به این قطعه کوچک آویزان نمایید.

رخت آویز (تصویر 3)امیدواریم از خلاقیت کده امروز هم نهایت استفاده را برده باشید. این ضرب المثل را همواره به یاد داشته باشید: “هر چیز که خوار آید روزی به کار آید” و سعی کنید تا به وسایل دور و بر خود نگرش خلاقانه داشته و موارد استفاده گوناگونی برای آن پیدا کنید. در انتها از شما خوانندگان محترم دیجی رو تقاضا می‌کنیم حتماً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در میان بگذارید.

روزهای زوج رأس ساعت 19 منتظر خلاقیت کده دیجی رو باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar