فلای تودی

خلاقیت کده: 10 ترفند ساده اما بسیار کاربردی هنگام انجام کارهای روتین هر روز صبح

امروز تصمیم داریم در بخش «خلاقیت کده» دیجی رو، ترفندهای ساده اما بسیار کاربردی را به شما بیاموزیم که در انجام کارهای روتین هر روز صبحتان، مفید واقع خواهند شد. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

morning-routine-life-hacks-1

1- برای بیدار شدن از خواب در صبح‌ها، احتمالاً به تنظیم زنگ هشدار دهنده‌ای بر روی گوشی هوشمند خود می‌پردازید و آن را بر روی میز کنار تخت خواب خود قرار می‌دهید تا اگر هنگامی از شب قصد کار کردن با اسمارت فون خود را داشته باشید، نزدیک و در دسترستان باشد. نزدیک بودن گوشی به شما در تخت خواب، باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید زنگ هشدار آن را خاموش کنید و به خوابتان ادامه دهید. برای جلوگیری از این کار، می‌توانید از یک ساعت کوچک دارای هشدار استفاده کنید. زنگ هشدار این ساعت را یک دقیقه دیرتر از اسمارت فون خود تنظیم کنید و آن را در سوی دیگر تخت خواب و به دور از دستانتان قرار دهید تا برای خاموش کردن صدای هشدار، مجبور باشید از تخت خواب خود بیرون بیایید.

morning-routine-life-hacks-2

2- به محض این که صدای زنگ هشدار گوشی هوشمند بیدارتان کرد، سعی کنید برای صرفه جویی کردن در زمان، در همان حالتی که خوابیده بودید، تخت خواب خود را مرتب کنید. پتوی خود را تا بالای تخت بکشید، بالشت‌ها را مرتب کنید و رو انداز را زیر تشک ببرید. سعی کنید همه‌ی این کارها را تا پیش از شنیدن زنگ هشدار ساعت انجام دهید.

morning-routine-life-hacks-3

3- لباس‌هایی را که تصمیم دارید فردا در سر کار بپوشید، از شب قبل آماده کنید و بر روی میز در کنار تخت خواب خود قرار دهید.

morning-routine-life-hacks-4

4- در زمستان و شب‌های سرد، لباس‌هایی را که می‌خواهید فردا بپوشید، بر روی رادیاتور قرار دهید تا در هنگام صبح گرم باشند و پوشیدن آن‌ها لذت بخش باشد.

morning-routine-life-hacks-5

5- اگر پیراهنتان چروک شده است، می‌توانید هنگام دوش گرفتن، آن را در محلی قرار دهید که با بخارهای تولید شده از آب گرم در تماس باشد تا بخارها به از بین رفتن چروک‌های پیراهن کمک کند.

morning-routine-life-hacks-6

6- برای صرفه جویی کردن در زمان، می‌توانید در حین دوش گرفتن، مسواک هم بزنید و صورت خود را نیز اصلاح کنید.

morning-routine-life-hacks-7

7- اگر هنگام اصلاح کردن، دائماً با آینه‌ای بخار گرفته روبرو می‌شوید، کمی خمیر اصلاح بر روی دست خود بریزید و سپس با آن بر روی آینه بمالید. از یک پارچه برای تمیز کردن آینه کمک بگیرید و خواهید دید که دیگر بخاری بر روی آینه‌تان نمی‌نشیند.

morning-routine-life-hacks-8

8- اتوی مو علاوه بر وظیفه‌ی اصلی که دارد، می‌تواند برای رفع چروک لباس‌ها نیز به کار بیاید. با کشیدن اتوی مو بر روی یقه‌های یک پیراهن و جای دکمه‌های آن، با چروک خداحافظی کنید.

morning-routine-life-hacks-9

9-اگر شما هم جزء افراد فراموش‌کار هستید و دائماً به همراه بردن وسایل ضروری خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید شب‌ها، پیش از خواب، این وسایل ضروری را در کنار کفش یا کتانی خود قرار دهید تا مطمئن شوید که خانه را بدون آن‌ها ترک نمی‌کنید.

morning-routine-life-hacks-10

10- برای داشتن یک چای نوشیدنی سریع و عاری از هر گونه تفاله، تنها کافی تا کاغذ صافی را بر روی فنجان چای خود قرار دهید و دور آن را به وسیله‌ی یک کش پلاستیکی محکم کنید. سپس چای خود را در درون فنجان درست کنید، منتظر بمانید کاغذ صافی نقش خود را به عنوان فیلتر کننده انجام دهد و بعد از تمام شدن کارتان، کاغذ صافی را با احتیاط جدا نمایید.

منبع DaveHax
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها