5 اپلیکشن جالب مایکروسافت که هرگز اسم آن ها را نشنیده بودید

چیزی که درباره مایکروسافت میدانیم این است که این غول تکنولوژی هزاران مهندس باهوش را در استخدام خود دارد که نتیجه تلاش آن‌ها ابزارها و تکنولوژی‌های جالب و قدرتمند برای دنیای امروزی ما است.

اما تمام محصولات این کمپانی بزرگ آنطور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرند و در این بین ابزارها و برنامه‌های مفید و جذابی وجود دارند که لیاقت شناخته شدن و محبوبیت عمومی را دارا می‌باشند. با دیجی رو همراه باشید تا با 5 اپلیکیشن جالب اما کمتر شناخته شده مایکروسافت آشنا شویم.
1. How Old
microsoft-apps-how-oldاین برنامه روبات جدیدی است که به تصویر شما نگاه می‌کند و سن شما را حدس میزند. مهم‌ترین ویژگی این برنامه این است که نشان می‌دهد شخص در دید سایر افراد معمولاً چند ساله به نظر می‌آید.

How Old یک پروژه جذاب توسعه یافته توسط مایکروسافت است که متکی بر داده‌های عظیم و اطلاعات شخصی است. با به دست آوردن داده از نقاط مختلف، ربات این برنامه علائمی که سن صورت شخص را نشان می‌دهد را شناسایی کرده، سپس برنامه عکس شما را دریافت می‌کند و با شناسایی این نشانه‌ها بر روی صورت و با توجه به الگوهای خود سن شما را حدس میزند.

مایکروسافت می‌گوید تمام این محاسبات با این فرض که روبات نظیر یک انسان فکر می‌کند ساخته شده‌اند، بنابراین اگرچه شاید این برنامه نتواند سن واقعی شما را درست تشخیص دهد اما یک برآورد خوب از اینکه شما در نگاه دیگران چندساله به نظر می‌آیید در اختیار شما می‌گذارد.

2. What Dog
microsoft-apps-what-dog-fetchوات داگ یک ربات هوشمند دیگر است که به تصاویر نگاه می‌کند و چیز دیگری را از آن شناسایی می‌کند. این بار به جای حدس سن، این ربات به عکس سگ شما نگاه می‌کند و نژاد آن را حدس میزند.

این برنامه زمانی جذاب‌تر می‌شود که شما دارای سگی با نژاد چندگانه باشید یا اینکه یک سگ ولگرد را پیدا کرده باشید و بخواهید نژاد آن را شناسایی کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های سرگرم کننده این برنامه این است که می‌توانید تصاویر خود یا دوستانتان را در این برنامه آپلود کنید و اجازه دهید هوش مصنوعی به شما بگوید صورت شما به کدام نژاد سگ‌ها شباهت بیشتری دارد!

3. Celebs Like Me
microsoft-apps-celeb-like-meپس از اینکه متوجه شدید در دید دیگران چند ساله به نظر می‌رسید و اینکه کدام نژاد سگ به صورت شما شباهت بیشتری دارد این بار می‌توانید به وسیله آخرین ربات تطبیق چهره مایکروسافت، دریابید که چهره شما به چهره کدام سلبریتی یا شخصیت معروف شباهت دارد.

اگر فکر می‌کنید شبیه ستاره‌های مشهور هالیوود نظیر رایان گاسلینگ یا آن هاتاوی هستید یا اینکه دوستان شما همواره چهره شما را با ستاره‌های مشهور مقایسه می‌کنند اکنون زمان آن رسیده است که به وسیله این ربات مایکروسافت از شباهت چهره خود با چهره‌های مطرح آگاه شوید. مانند دو برنامه پیشین، مکانیزم این برنامه نیز ساده است، کافی است یک تصویر واضح از چهره خود را در این سایت آپلود کنید و سپس هوش مصنوعی نزدیک‌ترین چهره به صورت شما را شناسایی می‌کند.

پس از شناسایی، برنامه چهره‌ای که بیشترین درصد شباهت به چهره شما را داشته باشد مشخص می‌کند و سپس سه گزینه دیگر نیز با درصد شباهت کمتر ظاهر می‌شود.

4. Telepathwords

بخش تحقیقاتی مایکروسافت ابزارهای جذابی تولید می‌کند که آنطور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرند. یکی از آن‌ها برنامه Telepathwords است، یک ابزار جالب برای تولید رمز عبورهایی که به سادگی هک نمی‌شوند.
microsoft-tools-telepath-words
Telepathwords با استفاده از ترکیب اصطلاحات رایج، کلمات عبور و رفتار انتخاب رمز عبور تلاش می‌کند تا حرف بعدی پسورد شما را پیش بینی کند. کافی است رمز عبور خود را در این برنامه تایپ کنید و ببینید که چه تعداد تیک دریافت می‌کنید. کلماتی که با خط قرمز مشخص می‌شوند نشان از قابل حدس بودن آن‌ها دارد بنابر این باید آن‌ها را با کلمات دیگر جایگزین کنید.

به طور کلی این برنامه یک ابزار ساده است که میزان قدرت رمز عبور شما را مشخص می‌کند و اگر بتوانید تمام تیک‌های سبز را دریافت کنید می‌توانید مطمئن باشید که که هکرها برای دستیبابی به رمز عبور شما کار بسیار دشواری در پیش دارند.

5. Word Flow

شاید مایکروسافت در سیستم عامل ویندوز فون چندین اشتباه مرتکب شده باشد اما یکی از بخش‌های این سیستم عامل قطعاً در مسیر درست قرار دارد و آن هم کیبورد فوق العاده آن است.

Word Flow اکنون به صورت رایگان برای آیفون نیز در دسترس است و از ویژگی‌های جذابی نظیر حالت یک دست برخوردار است که تایپ با یک دست را ساده‌تر می‌کند. مایکروسافت همچنین موتور جستجوی خود را در این کیبورد قرار داده و مانند کیبورد فوق العاده Gboard  گوگل می‌توانید به صورت درون برنامه سرچ کنید و از گیف ها، اموجی ها و استفاده کنید.

اپلیکیشن مایکروسافتی مورد علاقه شما چیست؟

اکنون یک سؤال ساده وجود دارد، اینکه شما کدام یک از اپلیکیشن های توسعه یافته توسط مایکروسافت را بیشتر می‌پسندید؟ میدانیم که اکثر مردم در جواب به این سؤال به دو برنامه ویندوز یا آفیس اشاره خواهند کرد اما صرف نظر از این دو برنامه بزرگ، محبوب‌ترین اپلیکیشن مایکروسافت از نظر شما چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی
1 نظر
  1. Hidden کاربر می‌گوید

    مایکروسافت همیشه عالی بوده و هست✌

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.