معرفی 7 ویژگی و قابلیت مخفی لمس سه بعدی (3D Touch) آیفون

لمس سه بعدی آیفون

تکنولوژی لمس سه بعدی (3D Touch) اپل که برای اولین بار به همراه آیفون 6 اس معرفی شد، در ابتدا نتوانست توجه زیادی به سمت خود جلب کند. پشتیبانی تنها تعداد اندکی از اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل از این تکنولوژی جدید و محدودیت عملکردی آن که باعث می‌شد تا در صفحه اصلی گوشی تقریباً هیچ استفاده‌ای نداشته باشد، از عواملی بودند که موجب شدند لمس سه بعدی چندان مورد استقبال کاربران قرار نگیرد.

اما حالا بعد از گذشت یک سال از معرفی این تکنولوژی، لمس سه بعدی راه خود را به بسیاری از اپلیکیشن‌های شخص ثالث آی او اس باز کرده و به علاوه نقش بسیار پر رنگی نیز در رابط کاربری آی او اس 10 ایفا می‌کند. البته هنوز هم تمام قابلیت‌های این تکنولوژی هیجان انگیز و کاربردی، شناخته نشده است و به زمان بیشتری نیاز دارد تا کاربران با تمام کارکردهای آن به خوبی آشنا شوند.

از همین رو ما نیز در مطلب پیش رو به سراغ برخی ویژگی‌های کمتر شناخته شده لمس سه بعدی رفته‌ایم تا شما نیز با آگاهی از این قابلیت‌ها، استفاده بهتر و کامل‌تری از آن داشته باشید. البته ما در اینجا تنها به کارکرد این تکنولوژی در محیط سیستم عامل آی او اس خواهیم پرداخت، زیرا تعداد اپلیکیشن‌های پشتیبانی کننده از لمس سه بعدی زیاد بوده و معرفی تمامی کارکردهای آن در اینگونه برنامه‌ها به سادگی امکان‌پذیر نخواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar