ایده جدید سامسونگ: گلکسی نوت تاشو با پشتیبانی از قلم اس پن!

این طور که به نظر می رسد کمپانی کره ای سامسونگ قصد دارد یک گوشی جدید از سری گلکسی نوت را با یک طراحی خاص و عجیب عرضه کند که مطمئناً کمتر کسی از طرفداران این سری، فکرش را کرده است.

براساس شواهدی که از درخواست ثبت اختراع جدید سامسونگ به دست آمده و همچنین گزارشی که اخیراً در وب سایت کره ای The Elec منتشر شده است، ظاهراً سامسونگ در حال تولید نسخه دوم گلکسی فولد با نمایشگری بزرگ‌تر است. البته، به نظر می رسد که این گوشی تنها در نامگذاری خود به گلکسی فولد شباهت دارد و ویژگی های جدید زیادی به آن اضافه شده که باعث شده بیشتر به محصولات سری گلکسی نوت شباهت داشته باشد. این گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر جدید از قلم اس پن پشتیبانی خواهد کرد و با در نظر گرفتن این ویژگی خاص به همراه سبک طراحی جدید گوشی، به نظر می رسد با یک عضو جدید از خانواده گلکسی نوت روبرو خواهیم بود که این بار صفحه نمایشی انعطاف‌پذیر و تاشو دارد.

این طور که گزارش شده دستگاه جدید سامسونگ در حال حاضر مراحل توسعه خود را سپری می کند و این احتمال وجود دارد که به زودی و تا اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. البته گمانه‌زنی از آنجا قوت گرفته که سامسونگ پیش از نسبت به سفارش قطعات مورد نیاز برای افزودن قابلیت پشتیبانی از قلم اس پن به گوشی تاشو بعدی خود، اقدام کرده است.

گلکسی نوت تاشو

یکی دیگر از شواهدی که باعث می شود گمانه زنی مذکور درست به نظر برسد، انتشار مدارک ثبت اختراع جدید سامسونگ در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده، در ماه اوت است. این مدارک، گوشی هوشمندی را نشان می دهند که برخلاف گلکسی فولد، به سمت بیرون تا شده و صفحه نمایش آن در سطح خارجی دستگاه قرار می گیرد.

البته تمرکز این پتنت یا درخواست ثبت اختراع، بیش از اینکه بر روی قابلیت تاشو بودن آن باشد، به مکانیسم ورودی آن معطوف شده است. آنچه که مدارک مذکور نشان می دهند این است که سامسونگ موفق شده توانایی تمایز قائل شدن و استفاده از ورودی انگشت و یا قلم اس پن را حتی در خط تای وسط صفحه نمایش نیز به گوشی خود اضافه کند.

اما این قابلیت جدید چه اهمیتی دارد؟ در واقع، اینکه خط تای وسط مانعی بر سر راه انگشت و یا قلم اس پن نیست، باعث می شود تا کاربر به راحتی بتواند یک آیکون را از یک سمت صفحه به سمت دیگر کشیده و رها کند، بدون اینکه خط تای وسط مشکلی در این بین ایجاد نماید. همچنین کاربر می تواند در کل صفحه اقدام به نوشتن یک متن با استفاده از قلم کند، بدون اینکه نگران رسیدن به خط تا و عبور از آن باشد.

گلکسی نوت تاشو

ثبت چنین پتنت‌هایی از سوی سامسونگ از چند جهت حائز اهمیت است. این شرکت کره ای به وضوح اعلام کرده که فناوری گوشی های تاشو را بسیار جدی گرفته و قصد دارد تا ساخت چنین محصولاتی را ادامه دهد، حتی اگر در حال حاضر محصولی لوکس محسوب شده و طرفداران کمی داشته باشند. اولین تلاش سامسونگ در ساخت گوشی انعطاف پذیر که همان گلکسی فولد است، با مشکلات عدیده‌ای روبرو شد و چندان مورد استقبال قرار نگرفت. از سوی دیگر سری محصولات گلکسی نوت طرفداران بسیار زیادی دارند که همه ساله اخبار مربوط به مدل جدید آن را پیگیری می کنند.

در چنین شرایطی کاملاً منطقی به نظر می رسد که سامسونگ با نزدیک کردن سبک طراحی مدل بعدی گلکسی فولد به سری نوت، سعی کند نظر مثبت مخاطبان را به این سری نوظهور جلب کند. از طرف دیگر، ممکن است سامسونگ به این نتیجه رسیده باشد که ارائه محصولی مانند یک گلکسی نوت تاشو بهتر از محصول جدید و نوظهوری مانند گلکسی فولد، در بازار پذیرفته می شود. در هر صورت آنچه که مسلم است این است که نسخه بعدی گلکسی فولد به احتمال زیاد تفاوت های فراوانی با مدل کنونی خواهد داشت، چرا که کاربران به چیزی که در حال حاضر ارائه شده توجه چندانی نکرده‌اند.

منبع bgr
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها