اچ تی سی به بازار گوشی‌های هوشمند برمی‌گردد؟

چند وقتی است که خبری از شرکت تایوانی اچ تی سی (HTC) نیست. این کمپانی که روزگاری نه چندان دور یکی از بهترین و خلاق ترین سازندگان گوشی های هوشمند محسوب می شد، در چند سال اخیر تنها چند گوشی جدید عرضه کرده که تقریباً همه آن ها جزو محصولات میان رده یا رده بالا هستند. اما امسال این شرکت غایب بزرگ بازار موبایل بود و هیچ گوشی جدیدی عرضه نکرد. تنها محصولی که در سال جاری با برند اچ تی سی وارد بازار شد، گوشی رده پایین وایلدفایر ایکس (Wildfire X) بود که البته آن هم توسط یک شرکت دیگر تولید شده بود و فقط لایسنس اچ تی سی را در اختیار داشت.

Yves Maitres
ایو مایترس، مدیر عامل جدید اچ تی سی

با این حال، مدیر عامل جدید اچ تی سی، ایو مایترس (Yves Maitres)، به تازگی اعلام کرده که این شرکت به هیچ وجه قصد کناره گیری از تجارت گوشی های هوشمند را ندارد. وی به این نکته اشاره کرده که برای بازگشت اچ تی سی به بازار گوشی های هوشمند رده بالا برنامه ویژه ای دارد که در زمان مناسب اجرا خواهد کرد. به گفته آقای مایترس، اچ تی سی از این پس به جای رقابت در بازارهای در حال توسعه، بر بازارهایی با تولید ناخالص داخلی بالا تمرکز خواهد کرد.

مایترس همچنین به توضیح این مطلب پرداخته که چرا اچ تی سی تا این حد از سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند، عقب افتاده است. به گفته وی، این شرکت از مدت ها پیش سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه را متوقف کرده و در عوض بیشتر تمرکز خود را بر روی فناوری واقعیت مجازی متمرکز کرده است. در همین حال، شرکت های بزرگ دیگر مانند سامسونگ و هواوی دست از سرمایه گذاری در زمینه سخت افزارهای نوآورانه خود برنداشته اند و فروش بالای گوشی های آن ها هم درستی چنین سیاستی را تایید می کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.