برنامه‌ی Lightroom با قابلیت انتقال مستقیم تصاویر RAW از دوربین به روز رسانی شد

یک خبر خوب برای آن دسته از کاربران اندروید که علاقه دارند تا تصاویر ثبت شده‌ی خود را در گوشی‌های هوشمندشان ویراش کنند؛ ادوبی (Adobe) به تازگی برای برنامه‌ی لایت روم (Lightroom) به روز رسانی جدیدی را منتشر کرده است که برخی ویژگی‌های آن را بهبود می‌بخشد و این برنامه را به یکی از بهترین‌ها در میان سایر رقبا تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید:

پیش از این که وارد جزئیات بشویم، باید به این نکته اشاره کنیم که قبلاً بسیاری از کاربران برنامه‌ی لایت روم از نبود قابلیتی برای انتقال مستقیم تصاویر از دوربین‌هایشان به اسمارت فون‌های اندرویدی، به منظور اعمال ویرایش‌های بیشتر، شکایت می‌کردند.

برای این کار، کاربران مجبور بودند تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های کامپکت یا DSLR خود را به کمک یک برنامه‌ی شخص ثالث به فرمت DNG تبدیل کنند و سپس این عکس‌ها را به گوشی هوشمندشان بر روی برنامه‌ی لایت روم برای ویرایش کردن انتقال دهند. اما حالا ادوبی این مشکل را شنیده است و در جدیدترین به روز رسانی خود برای برنامه‌ی ویرایشگر تصاویرش، این امکان را قرار داده است تا کاربران بتوانند عکس‌ها را مستقیماً از دوربین به اسمارت فون اندرویدی انتقال دهند.

این به روز رسانی جدید در قالب نسخه‌ی 2.2 برنامه‌ی لایت روم توسط ادوبی منتشر شده است. در نسخه‌ی 2.2 این برنامه حالا می‌توانید دوربین شخصی خود را به گوشی هوشمندتان از طریق کابل USB OTG متصل کنید و سپس با انتخاب تصاویر مورد نظرتان، عکس‌ها را از دوربین کامپکت یا DSLR به اسمارت فون اندرویدی برای ویرایش در لایت روم منتقل کنید.

علاوه بر این، نسخه‌ی جدید برنامه‌ی لایت روم این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید تمام تصاویر ویرایش شده‌ی خود در این برنامه را برای استفاده در سایر دستگاه‌هایتان، همگام سازی کنید. البته برای استفاده از ویژگی‌های جدید برنامه‌ی ویرایش عکس ادوبی، باید مطمئن شوید که دوربین شما در لیست دستگاه‌های پشتیبانی شده توسط این برنامه وجود دارد. بیشتر دوربین‌های جدید از قابلیت انتقال تصاویر لایت روم به صورت کامل پشتیبانی می‌کنند.

اگر تاکنون از برنامه‌ی ادوبی لایت روم بر روی دستگاه اندرویدی خود استفاده نکرده‌اید، می‌توانید از طریق لینکی که در پایین برای شما قرار می‌دهیم، این برنامه‌ی کاربردی ویرایش تصاویر را دانلود و نصب کنید. به یاد داشته باشید که این برنامه تنها بر روی دستگاه‌های اندرویدی با نسخه‌ی 4.1 اندروید و یا بالاتر اجرا خواهد شد. لایت روم نیز مانند سایر برنامه‌های ادوبی، به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد.

دانلود برنامه‌ی Adobe Photoshop Lightroom برای دستگاه‌های اندرویدی از گوگل پلی استور (قیمت: رایگان):

google-play

تصاویری از محیط کاربری این برنامه را می‌توانید در گالری پایین مشاهده فرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar