دانلود نسخه جدید Adobe Lightroom برای آی او اس با پشتیبانی از فایل‌های RAW

بدون شک برنامه Adobe Lightroom یکی از جذاب‌ترین و البته اصلی‌ترین برنامه‌های ویرایش تصاویر مخصوص عکاسان است که همواره خدمات مختلفی را برای ثبت هر چه زیباتر لحظات به شما ارائه می‌کند.

کاربران اندرویدی ماه‌ها است که با استفاده از فرمت DNG قادر به تهیه و ویرایش تصاویر RAW خود هستند اما طرفداران آی او اس همواره از این ویژگی بی نصیب بوده‌اند. اگر چه باید ذکر کنیم که پشتیبانی از این فرمت تصاویر در تمامی گوشی‌های هوشمند اندرویدی وجود نداشته و تنها در برخی از پرطرفدارترین پرچم‌داران حال حاضر بازار قابل دیده می‌شود.

از روز گذشته اپلیکیشن لایتروم چنین قابلیتی را برای کاربران پلتفرم آی او اس نیز به ارمغان آورده است. ویژگی تهیه و ویرایش تصاویر راو از ماه فوریه برای کاربران اندرویدی این اپلیکیشن در دسترس قرار گرفت. اما در اینجا به جز اضافه شدن پشتیبانی از فرمت راو ما شاهد بهبودهای بیشتری نیز هستیم. ادوبی در نسخه 2.5 آی او اس لایتروم پشتیبانی از فرمت DNG و البته یک فضای گسترده‌ای از وسعت رنگ P3 (که در آیپد پرو 9.7 دیده می‌شود) را به ارمغان آورده است؛ هرچند که این ویژگی در دو آیفون 7 و آیفون 7 پلاس نیز تحت پشتیبانی خواهند بود.

این ویژگی اینک 25 درصد نسبت به فضای رنگی sRGB، رنگ‌های بیشتری را ارائه می‌دهد؛ بنابراین کاربران قادر خواهند بود تا با استفاده از لایتروم، رنگ و بوی طبیعی‌تری را به تصاویر ثبت شده خود ببخشند.  به نقل از ادوبی، تیم در حال توسعه بر روی لایتروم همچنین می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که کاربران آیفون 7 و آیفون 7 پلاس بهترین تنظیمات موجود را با سنسورها و لنز‌های جدید این گوشی‌ها در اختیار دارند. آن‌ها به زودی به‌روزرسانی جدیدی را نیز برای اپلیکیشن خود در همین راستا ارائه خواهند کرد.

اگر شما هم از کاربران دیوایس‌های آی او اس هستید و قصد دارید بدانید که چگونه قادر به اضافه کردن فایل‌های DNG به نسخه 2.5 لایتروم هستید باید بگوییم که این ویژگی تنها بر روی آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس، آیفون اس ای، آیپد پرو 9.7 و همچنین خانواده آیفون 7 قابل پشتیبانی خواهد بود.

دانلود نسخه 2.5.0 ادوبی لایتروم (iOS)

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها