طراحی هوش مصنوعی با قابلیت پیش‌بینی زمان مرگ

بعضی وقت‌ها، به بیماران گفته می‌شود که بیماری فعلی آن‌ها، احتمالا به مرگ آن‌ها منجر می‌شود که در این شرایط، پزشکان باید سعی کنند تا بفهمند که زمان باقیمانده‌ی آن‌ها برای زندگی چقدر است. بعضی وقت‌ها این پیش‌بینی‌ها دقیق نیستند و مددجویان ممکن است زودتر از زمان مشخص شده فوت  کرده و یا همه‌ی پیش‌بینی‌ها را نقض کنند و زندگی‌های طولانی و شادی را تجربه نمایند. در واقع این بدان معناست که بعضی وقت‌ها، پیش‌بینی این که هرکس چه زمانی می‌میرد، دقیق نیست، اما به نظر می‌رسد که محققان دانشگاه استنفورد موفق شده‌اند یک سیستم هوش مصنوعی طراحی کنند که می‌تواند زمان مرگ را به شکلی دقیق پیش‌بینی کند. البته شایان ذکر است که این مربوط به مراقبت پایان زندگی است، و برای پیش‌بینی زمان مرگ یک فرد سالم قابل استفاده نخواهد بود.

مقاله‌ی تحقیقی آن‌ها که “بهبود مراقبت تسکینی با یادگیری عمقی” نام دارد، برای کسانی که راجع به آن‌ کنجکاو هستند و می‌خواهند آن را دنبال کنند، به صورت آنلاین موجود است. محققان بیان داشته‌اند:

“بهبود کیفیت مراقبت پایان زندگی برای مددجویان بستری شده، برای مراکز درمانی یک اولویت است. تحقیقات نشان داده‌اند که پزشکان معمولا پیش‌آگهی‌ها را بیش از حد معمول تخمین می‌زنند، که به همراه به تعلل انداختن درمان، نتیجه در تضاد بین خواسته‌های مددجویان و کیفیت مراقبت در پایان زندگی، می‌دهد.”

این سیستم هوش مصنوعی با استفاده از سوابق بیش از دو میلیون مددجو طراحی و تمرین داده شده است، از همین رو می‌تواند الگوهایی که یک پزشک ممکن است در نظر نگیرد را شناسایی کند. با وجود این، هنوز این سیستم 100درصد دقیق نیست؛ اما محققان مدلی طراحی کرده‌اند که تا 90درصد در پیش‌بینی دقت دارد که این عدد دقت بسیار بالایی را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد