همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر با گسترش استفاده از هوش مصنوعی «Artificial intelligence»، ماشین‌ها به پیشرفت قابل توجه‌ای رسیده‌اند و بسیاری از امور که در گذشته توسط انسان‌ها انجام می‌شد، اکنون به ماشین ها سپرده شده است. دستیارهای صوتی پا میدان گذاشته‌اند و خودروهای خودران با امکانات فوق العاده در حال آزمون و خطا هستند. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که هوش مصنوعی «AI» چیست که این روزها در دنیای تکنولوژی صحبت از آن بوده و در حال تغییر نوع زندگی ماست؟

با آنکه هوش مصنوعی از سال‌ها قبل پا به میدان گذاشته اما در چند سال اخیر به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای رسیده است، به طوری‌که بیم آن می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور، نقش انسان‌ها را نیز از آن خود کند! در این بین کمپانی‌های بزرگی چون، گوگل و مایکروسافت در این زمینه به پیشرفت قابل توجه‌ای رسیده‌اند و روز به روز در حال گسترش این فناوری در تمامی بخش‌های تکنولوژی هستند و البته بزرگانی چون ایلان ماسک، استیون هاوکینگ نیز خطر گسترش آن را مدام گوشزد می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

حال اگر ‌می‌خواهید بدانید که هوش مصنوعی چیست، چگونه جهان ما را تغییر داده و آیا در آینده نقش انسان‌ها را کمرنگ خواهد کرد، در ادامه با ما همراه باشید. چرا که در ویدیوی زیر که به زبان فارسی برای شما آماده کرده‌ایم می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید و با این تکنولوژی بیشتر آشنا شوید.

پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو را تا انتها تماشا کنید!

همچنین می‌توانید در کانال یوتیوب دیجی رو نیز این ویدیو را مشاهده کنید و اگر با دانلود راحتید، کافی است آن را از طریق این لینک دریافت نمایید.

 بعد از تماشای ویدیو، حتما نظرات خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید!

 

2 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید