کمپانی علی بابا برای خرید یوتیوب چینی ۳٫۷ بیلیون دلار می پردازد

کمپانی علی بابا

کمپانی علی بابا (Alibaba Group Holding Limited) یک شرکت قدرتمند چینی در حوزه تجارت الکترونیکی می باشد که در زمینه ی فروشگاه اینترنتی فعالیت دارد.جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۲ علی بابا با فروش ۱٫۱ تریلیون دلار فروش داشته است که  این رقم بیشتر از مجموع فروش دو رقیب خود آمازون و ای بی من بوده است.

حالا مسئولین این شرکت اعلام کرده اند که قصد خرید بخش عظیمی از سهام شرکت یوکوتودو (Youku Tudou) که به یوتیوب چینی معروف است را با ارزشی معادل ۳٫۷ بیلیون دلار دارد.
این قرارداد که در روز جمعه بین شرکت های یوکوتودو و علی بابا منعقد خواهد شد ، این شرکت به بیش از نیم بیلیون کاربر آنلاین یوتیوب چینی دسترسی خواهد داشت.

به گفته مدیر عامل این شرکت “جک ما” این عمل می تواند در روزگاری که کلیه شرکت ها نصبت به کاهش رشد اقتصادی کشور بی اهمیت هستند ، پیشرفت خوبی در اتقصاد این سرزمین کهن به عمل آورد.

هنری گوا تحلیل گر برجسته اقتصادی چین می گوید : ” سود یوکوتودو همکاری با علی بابا است و در غیر این صورت این شرکت به مشکلات بزرگ اقتصادی خواهد رسید.”

مدیر اجرایی یوکوتودو آقای ویکتور کو نیز در بیانیه ای اعلام کرده است که این شرکت با پشتیبانی شرکت قدرتمند علی بابا می تواند درآینده به عنوان یک پیشرو در صنعت رسانه دیجیتالی لقب گیرد.

شرکت علی بابا در طول سالیان گذشته سرمایه گذاری های گسترده ای را در زمینه رسانه دیجیتالی در سطح کشور چین داشته است.در این مورد می توان از خرید گروه رسانه دیجیتالی China Vision  که ارائه دهنده خدمات تلوزیونی بوده است را با ارزشی معادل ۸۰۴ میلیوند دلار در مارس ۲۰۱۴ اشاره کرد .