شرکت اچ پی کجاست و در چه زمینه ای فعال است

شرک اچ پی (HP) معروف به هیولت پاکارد، یک کمپانی آمریکایی است که فعالیت آن در زمینه ی تکنولوژی و فناوری اطلاعات می باشد و تقریبا در بیشتر کشورهای جهان فعال است.

محل تولد اچ پی

شرکت اچ پی توسط دودانشجو به نام های دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت در منطقه ی کالیفرنیا در ایالات متحده و با سرمایه ی اندک  ۵۲۸ دلار تاسیس شد. نام این کمپانی یعنی اچ پی (HP) برگرفته از حروف ابتدای نام هیولت و پاکارد یعنی دو موسس آن است.

گاراژ محل تولد اچ پی
گاراژ محل تولد اچ پی

این شرکت در ابتدا در گاراژ کوچکی در این منطقه راه اندازی شده و هیولت با همکاری پاکارد اولین محصول خود را در این مکان تولید کردند. اکنون پس از گذشت سالیان متمادی، این شرکت یکی از قطب های بزرگ دنیای صنعت کامپیوتر محسوب می شود و این گاراژ نیز نماد و محل تولد دره سیلیکون شناخته می شود.

با خلاقیت و مدیریت صحیح دو موسس توانمند شرکت اچ پی ، به تدریج و پس از فراز و نشیب زیاد، این کمپانی توانست به عنوان پیشگام صنعت انفورماتیک خدمات شایان توجهی به کاربران ارائه دهد. و  پس از هفتاد سال سرمایه شرکت اچ پی را به حدود ۹۰ میلیاد دلار برساند. در حال حاضر این کمپانی در ۱۶۰ کشور فعالیت داشته و تولیدات خود را عرضه می کند.

محصول اصلی شرکت اچ پی شامل : چاپگر ، سرورها، رایانه های قابل حمل، تلفن های همراه هوشمند، تبلت و نرم افزارهای شبکه می‌باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.