تصویری از نمونه اولیه وان پلاس 7؛ نمایشگر بدون حاشیه با طراحی کشویی

ماه گذشته بود که تصویری عجیب از نمونه اولیه یک گوشی هوشمند به بیرون درز کرد که گفته می‌شد مربوط به نسخه بعدی پرچمدارهای وان پلاس است. این تصویر تنها قسمت پشت بدنه را نشان می‌داد و البته بعد از آن نیز جزئیات کمی از سخت افزار گوشی منتشر شده است. اما امروز یک تصویر جدید از این نمونه اولیه منتشر شده که این بار جلوی بدنه را نشان می‌دهد و البته در کنار آن، گوشی وان پلاس 6 تی هم برای مقایسه بهتر قرار داده شده است.

قبل از اینکه به تجزیه و تحلیل تصویر بپردازیم، لازم می‌دانیم یادآوری کنیم از آنجا که چنین تصاویری هیچگاه به صورت رسمی از سوی شرکت سازنده مورد تأیید قرار نمی‌گیرند، همواره باید به دیده شک و تردید به آن‌ها نگاه کرد و احتمال فتوشاپی بودن را نیز مد نظر داشت.

بهتر است از حاشیه بالایی نمایشگر شروع کنیم، که شاید جذاب‌ترین بخش ماجرا باشد. با توجه به تصویر کاملاً مشخص است که این حاشیه در پرچمدار بعدی وان پلاس بسیار باریک طراحی شده و حتی می‌توان گفت هیچ حاشیه‌ای در قسمت فوقانی صفحه نمایش به چشم نمی‌خورد. البته چنین سبک طراحی‌ای چندان هم عجیب نیست و در حال حاضر برخی گوشی‌ها مانند اوپو فایند ایکس (Oppo Find X) از آن استفاده کرده‌اند. در واقع، با توجه به اینکه اوپو به عنوان به عنوان شرکت مادر وان پلاس شناخته می‌شود، هیچ بعید نیست که فناوری طراحی صفحه نمایش خود را با این شرکت به اشتراک گذاشته تا در پرچمدار بعدی خود از آن استفاده کند.

اوپو فایند ایکس

با توجه به عدم وجود حاشیه در بالای نمایشگر، اولین نکته‌ای که به ذهن خطور می‌کند، استفاده از مکانیسم کشویی برای دوربین سلفی است. همان طور که در تصویر نیز کاملاً به وضوح دیده می‌شود، قابی که نمونه اولیه وان پلاس 7 در آن قرار داده شده، در قسمت فوقانی خود بریدگی‌هایی دارد که به احتمال زیاد مربوط به دوربین سلفی و سنسورهای مجاورتی دستگاه هستند. البته هیچ چیزی در این بریدگی‌ها دیده نمی‌شود و این یعنی به احتمال فراوان، گوشی حالت کشویی داشته و در هنگام نیاز سنسورها و دوربین سلفی نمایان خواهند شد. باز هم اشاره می‌کنیم که این نوع طراحی پیش‌تر در اوپو فایند ایکس هم مشاهده شده است.

با توجه به شباهت زیاد این نمونه اولیه به اوپو فایند ایکس ممکن است به این فکر بیفتید که شاید تصویر جعلی بوده و گوشی درون تصویر همان اوپو فایند ایکس است که تصویر زمینه وان پلاس در آن استفاده شده است. در پاسخ باید به این شک و تردیدها بگوییم که با وجود شباهت زیاد این دو، تفاوت‌های ریزی هم مشاهده می‌شود. به عنوان مثال، دکمه پاور گوشی در سمت راست بدنه تنها نبوده و کلید هشدار مخصوص گوشی‌های وان پلاس هم آن را همراهی می‌کند. به علاوه، قسمت مشبک مربوط به بلندگو در قسمت فوقانی نمایشگر، بلندتر و عریض‌تر از آن چیزی است که در اوپو فایند ایکس دیده‌ایم. در واقع با توجه به اندازه این بلندگو می‌توان گفت این اسپیکر از نوع استریو خواهد بود.

اگر وان پلاس بخواهد از برنامه کاری همیشگی خود تبعیت کند، در این صورت وان پلاس 7 در ماه مه به همراه گوشی 5G این شرکت معرفی خواهد شد. این یعنی کم کم باید منتظر شایعات و اخبار تأیید نشده بیشتری در خصوص این گوشی هوشمند باشیم.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها