تلاش آلفابت برای عرضه کفش هوشمند با قابلیت تشخیص سقوط کاربر

نسخه چهارم ساعت هوشمند اپل از یک قابلیت درونی برای تشخیص سقوط کاربر برخوردار شده است تا در صورت به خطر افتادن جان شخص استفاده کننده بر اساس پارامترهای دلالت کننده بر سقوط، سیستم هوشمند این دستگاه به طور فوری، مراجع اورژانس را از وقوع حادثه برای کاربر باخبر کند. این سیستم زمانی با منابع اورژانس تماس خواهد گرفت که سقوط کاربر طبق ارزیابی‌های خود حتمی شده و در ادامه کاربر واکنش یا پاسخی از خود نشان نداده است. البته اپل واچ تنها گجت مجهز به این قابلیت نیست و شرکت‌های دیگر نیز قابلیت‌های مشابه به آن را ارائه داده‌‍اند اما تنها یک شرکت خواهد توانست نمونه مشابه شرکت اپل را عرضه کند، گویا شرکت مادر گوگل، یعنی «آلفابت» در تلاش است تا فناوری مشابه به نمونه موجود در اپل واچ را این بار در گجت هوشمند دیگر با عرضه کفش هوشمند با قابلیت تشخیص سقوط کاربر فراهم کند.

طبق یک گزارش از رسانه «سی‌ان‌بی‌سی»، آلفابت در تلاش است تا نمونه‌های هوشمند از کفش‌های ورزشی و روزمره را عرضه کند. این کفش‌ها توانایی رصد اطلاعات بیومتریک فرد پوشنده را خواهند داشت که یکی از امکانات این کفش‌های هوشمند و رصد کننده، امکان تشخیص سقوط کاربر است. قابلیت‌های شناختی این کفش هوشمند به این دو مورد محدود نمی‌شود و با توجه به تغییرات رفتاری مخاطب، امکان شناسایی احتمال بروز مشکلات جسمی و قلبی هم وجود دارد. به هنگام بروز ناراحتی یا مشکل جدی برای قلب، اضافه شدن وزن ناگهانی در بدن به دلیل حفظ میعانات، دیده خواهد شد که این کفش هوشمند با شناسایی این نشانه، قابلیت اعلام این خطر را به کاربر و دیگران دارد.

توسعه بخش کفش‌های هوشمند آلفابت در یک زیر مجموعه به نام “Verily” صورت گرفته است. این بخش در تلاش بوده تا با نمایش یک نمونه اولیه از محصول، موفق به جذب شرکای تجاری برای عرضه آن به بازار شود اما اکنون اطلاعات خاصی در مورد فعال بودن پروژه تولید کفش هوشمند با قابلیت تشخیص سقوط کاربر وجود ندارد. گروه Verily تاکنون محصولات هوشمند بسیاری در حوزه بیومتریک را پیش برده که به طور الزامی بسیاری از آن‌ها نمونه‌های مستعد برای موفقیت در بازار نیستند. برای مثال این شرکت در گذشته بر روی یک ابزار رصد گلوکز کار کرده که چندان موفق نبوده و ممکن است سرنوشت کفش هوشمند آلفابت نیز به رصد کننده گلوکز تبدیل شود.

با این حال، صنعت فناوری‌های پوشیدنی به سرعت در حال پیشرفت و پیش‌روی است. ارتباط فناوری‌ها با شاخص‌های زندگی شخصی در بسیاری از مواقع مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. کاربران فناوری‌های هوشمند به طور قابل قبولی از قابلیت‌های بیومتریک در اپل واچ استقبال کرده‌اند و دور از انتظار نخواهد بود که دیگر گجت‌های پوشیدنی و قابلیت‌های مرتبط با سلامت کاربر نیز مورد توجه قرار گیرند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar