قابلیت ثبت ضربان قلب اپل واچ سری 4 خیلی هم دقیق نیست!

زمانی که اپل، ساعت‌های هوشمند اپل واچ سری 4 خود را معرفی کرد، مانور زیادی روی معرفی قابلیت ثبت ضربان قلب آن داد. حتی در گزارش‌های اخیر شنیده‌ایم که این قابلیت می‌تواند باعث نجات جان کاربرانش نیز شود. با این حال، یک دکتر اهل اورنج کانتی آمریکا هشدار داده است که ثبت ضربان قلب اپل واچ سری 4 آنطور که شما فکر می‌کنید دقیق نیست.

به گفته‌ی دکتر برایان کالسکی (Brian Koslki)، اواسط شب، اپل واچی که کنار یک بیمار قرار داشته، ضربان قلب وی را که به خاطر وحشت از خواب بیدار شده ثبت کرده است. وی می‌گوید: «ساعت، نوار قلب را به من نشان داد و کاملا طبیعی بود. این نوار، متعلق به یک مرد 45 ساله بود که مشغول انجام کاری در نزدیکی محل قرارگیری ساعت بوده و به یکباره دچار حمله‌ی عصبی شده است. با این حال ساعت نتوانسته بود هراس و وحشت او را گزارش دهد.»

کالسکی ادعا می‌کند که اپل باید این ویژگی را به صورت مسئولیت‌پذیرتری ارائه کرده و به مردم در مورد نحوه‌ی استفاده و تفسیر اعداد و ارقام نوشته شده‌ی ضربان قلب، توضیح دهد. یکی از سخنگو‌های اپل ادعا می‌کند که کاربران می‌توانند از طریق سایت این شرکت در مورد چگونگی استفاده از قابلیت ثبت ضربان قلب اپل واچ سری 4 اطلاعات کسب کنند؛ اما کالسکی معتقد است که تنها تعداد کمی از کاربران این مطلب را می‌خوانند. او همچنین می‌گوید از زمان انتشار این ویژگی، بیش از 20 پیام را از سوی بیماران دریافت کرده است.

گفته می‌شود کالسکی منکر فواید این فناوری در گجت‌های پوشیدنی نشده است، اما هشدار داده که نمی‌توان از آن‌ها برای تشخیص قطعی پزشکی استفاده کرد. وی می‌گوید:

شما نباید فکر کنید اگر اپل واچ بگوید شما در حال بدی قرار دارید دروغ است، اما در عین حال نباید ارسال علائم نرمال از آن به عنوان یکی از راه‌های اطمینان بخشیدن از سلامتی شما به حساب آید.

منبع ubergizmo

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar