پاسخ ای ام دی به انویدیا؛ کاهش قیمت کارت‌های سری رادئون آر ایکس 5700

در پی فاش شدن برخی از برنامه‌های آتی شرکت ای ام دی (AMD)، این شرکت رسماً تأیید کرد که قیمت کارت‌های گرافیک رادئون آر ایکس 5700 (Radeon RX 5700)، آر ایکس 5700 ایکس تی (RX 5700 XT) و آر ایکس 5700 ایکس تی نسخه ویژه پنجاهمین سالگرد (RX 5700 XT 50th Anniversary Edition) را کاهش داده است. این حرکت ای ام دی در واقع پاسخ مستقیمی به معرفی کارت های گرافیک سری Super از سوی انویدیا است. کمپانی ای ام دی در بیانیه خود گفته “ما از رقابت استقبال می کنیم و این رقابت باعث شکوفا شدن نوآوری به نفع گیمرها خواهد بود” که به نظر می رسد تنها یک ادعای تو خالی نیست و این روزها گیمرها از رقابت جدی انویدیا با ای ام دی نهایت استفاده را می برند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

ای ام دی این کاهش قیمت را امروز و تنها ساعاتی پس از فاش شدن برنامه کاری این شرکت در فضای آنلاین، از طریق توییتر اعلام کرد. با تخفیف های اعمال شده، قیمت مدل ویژه پنجاهمین سالگرد رادئون آر ایکس 5700 ایکس تی از 499 دلار به 449 دلار رسیده و کاهش 50 دلاری داشته است. برای خرید مدل معمولی آر ایکس 5700 ایکس تی هم خریداران به جای 449 دلار تنها 399 دلار پرداخت خواهند کرد که باز هم یک کاهش 50 دلاری را نشان می دهد.

در این بین، کارت گرافیک رادئون آر ایکس 5700 کمترین تخفیف را داشته اما باز هم بسیار خوب و خوشحال کننده است. قیمت این کارت از 379 دلار به 349 دلار کاهش پیدا کرده و این یعنی ای ام دی تخفیفی 30 دلاری برای آن قائل شده است. بر اساس اعلام رسمی سران ای ام دی، این کاهش قیمت ها در راستای رقابت با دیگر تولید کنندگان بوده و همچنین به این نکته اشاره شده که این روزها رقابت در بازار کارت های گرافیک بسیار داغ‌تر از گذشته شده است.

با اینکه ای ام دی در بیانیه خود اشاره مستقیمی به انویدیا نکرده (البته جای تعجبی هم ندارد، چون رقابت در بازار کارت های گرافیک تنها بین این دو شرکت است!)، اما کاملاً مشخص است که کاهش قیمت کارت های سری آر ایکس 5700 پاسخی به معرفی کارت های Super انویدیا است که چند روز پیش اتفاق افتاده بود. جهت یادآوری بد نیست اشاره کنیم که انویدیا کارت RTX 2060 Super با قیمت 399 دلار، مدل RTX 2070 Super را به قیمت 499 دلار و در نهایت کارت گرافیک RTX 2080 Super را با قیمت 699 دلار معرفی کرده است.

تخفیف های اعمال شده از سوی ای ام دی باعث شده تا کارت های سری رادئون آر ایکس 5700 کاملاً هم رده محصولات جدید سری Super انویدیا شوند و همین مسئله، انتخاب را برای گیمرها سخت خواهد کرد. در انتها نیز باید اشاره کنیم که کارت های گرافیک جدید رادئون از 7 ژوئیه (16 تیر) با قیمت های جدید در دسترس خریداران قرار خواهند گرفت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع slashgear
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar