هشدار ناسا در مورد برخورد سیارک در اردیبهشت 99؛ نسل بشر در خطر انقراض!

این روزها توجه افکار عمومی و سازمان‌های جهانی به ویروس کرونا و شیوع گسترده آن معطوف شده اما سیستم‌های ردیاب خودکار ناسا در “مرکز مطالعات اشیاء نزدیک زمین” در کالیفرنیا به تازگی سیارکی را رصد کرده‌اند که می‌تواند حتی نقطه پایانی برای نسل بشر باشد! این سیارک 52768 (OR2 1998) نامیده شده و تخمین زده می‌شود که طولی در حدود 2.5 مایل (4.1 کیلومتر) داشته باشد.

به عقیده محققان، سیارکی به این بزرگی اگر با زمین اصابت کند، به طور بالقوه می‌تواند پایان نسل بشر را رقم بزند. همچنین، بر اساس برآوردهای ناسا، این سیارک با سرعتی در حدود 8.7 کیلومتر در ثانیه (31320 کیلومتر در ساعت) در حرکت است. سرعتی حیرت‌انگیز که حتی تصور برخورد آن با زمین با چنین سرعتی هم بسیار ترسناک است.

این طور که دانشمندان ناسا می‌گویند، سیارک OR2 1998 با این سرعت، در روز 29 آوریل (10 ادریبهشت 99) به زمین نزدیک خواهد شد.

سیارک نزدیک زمین

براساس گزارش انجمن سیارات، هر سیارکی با طول بیش‌تر از 0.6 مایل (1 کیلومتر) می‌تواند تهدیدی جهانی محسوب شده و باعث نابودی حیات زمینی شود. ستاره شناسان تخمین می‌زنند که احتمال اصابت اشیائی به این بزرگی به زمین، هر 100 سال یکبار به اندازه یک به 50 هزار است.

به گفته انجمن سیارات، برخورد این نوع سیارک‌ها می‌تواند باعث ایجاد گودالی با دهانه 10 کیلومتری یا بیشتر شده، ویرانی جهانی و حتی فروپاشی احتمالی تمدن انسان‌ها را در پی داشته باشد. دکتر بروس بتز (Bruce Betts) از گروه بین المللی اخترشناسان معتقد است: اصابت سیارک‌های کوچک (با قطر چند متری) به زمین زیاد اتفاق می‌افتد اما به علت ابعاد کوچکی که دارند، هنگام ورود به جو زمین می‌سوزند و در نتیجه آسیب چندانی وارد نمی‌کنند.

اما با این حال، سیارک‌هایی مانند شهاب سنگ چلیابینسک که با قطر حدود 20 متر در سال 2013 به شهری با همین نام در روسیه اصابت کرد، می‌توانند باعث ایجاد امواجی شوند که سبب شکستن شیشه پنجره‌ها شده و حتی مصدومیت‌هایی جزئی هم در پی داشته باشد.

آقای بتز در ادامه می‌گوید: سیارکی در ابعاد سیارک تونگوسکا (حدود 40 متر که در سال 1908 به سیبری برخورد کرد)، می‌تواند یک شهر را به طور کامل ویران کرده یا در صورت برخورد با دریا، یک سونامی ایجاد کند.

شهاب سنگ

سیارک‌های بزرگ‌تری هم که البته به ندرت به زمین برخورد می‌کنند، می‌توانند باعث ویرانی کل یک منطقه شوند. در واقع هر قدر ابعاد سیارک بزرگ‌تر باشد، خرابی آن هم بیشتر خواهد بود و حتی می‌تواند فاجعه‌ای جهانی ایجاد کند. اما خوشبختانه هر قدر ابعاد سیارک‌ها بزرگ‌تر می‌شود، احتمال اصابت با زمین هم کاهش می‌یابد.

گفته می‌شود،‌ برخورد سیارک‌هایی با قطر یک کیلومتر یا بزرگ‌تر می‌تواند باعث ایجاد آسیب در مقیاس جهانی شوند. این نوع سیارک‌ها می‌توانند زمین لرزه، سونامی و سایر آسیب‌های ثانویه را در پی داشته باشند که دامنه آن به مراتب فراتر از منطقه برخورد خواهد بود.

برای مقایسه، بد نیست بدانید سیارکی که گمان می‌رود باعث انقراض نسل دایناسورها شده، اندازه‌ای حدود شش مایل (10 کیلومتر) داشته است. در مورد سیارک جدید 1998 OR2 هم ناسا تخمین می‌زند قطری بین مایل و 2.54 مایل (1.5 کیلومتر و 4.1 کیلومتر) داشته باشد. این سیارک اولین بار در سال 1987 در اطراف خورشید مشاهده شد و ناسا چرخش مداری آن را در 30 ژوئن 1987 تأیید کرد.

برخورد شهاب سنگ

اما سؤالی که در اینجا مطرح است این است که ناسا انتظار دارد سیارک مذکور ماه آینده میلادی تا چه حد به زمین نزدیک شود؟ در جواب باید گفت، در بدترین حالت، این سیارک عظیم الجثه تا حدود 0.04205 واحد نجومی به سیاره ما نزدیک خواهد شد. هر واحد نجومی نیز برابر با میانگین فاصله زمین تا خورشید،‌ یعنی حدود 93 میلیون مایل (149.6 میلیون کیلومتر) است.

بنابراین، سیارک OR2 در تاریخ 29 آوریل (10 ادریبهشت 99) به فاصله 3.9 میلیون مایلی (6.29 میلیون کیلومتری) ما می‌رسد و از همین رو دانشمندان نسبت به احتمال برخورد آن با زمین نگران شده‌اند. این فاصله 16.36 برابر فاصله زمین تا ماه است.

به گفته دکتر بتز، در حال حاضر تعداد معدودی سیارک شناسایی شده‌اند که احتمال اصابت آن‌ها به زمین در دهه‌ها یا سده‌های آتی وجود دارد.

به عنوان مثال ، یکی از بیشترین احتمال‌ها مربوط به سیارکی به قطر تقریباً 37 متر به نام 2000 SG344 است که با احتمال یک به 1100، در سال 2071 به زمین برخورد خواهد کرد.

اما باید توجه داشت که این گمانه‌زنی‌ها همواره بر اساس مشاهدات سیارکی انجام می‌شوند که در آن‌ها قطعیت وجود ندارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع express
مطالب مرتبط
106 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
حسین
10 ماه قبل

سلام واقعا این خبر صحت داره یعنی قرار اتفاق بیافتد؟

آوا رشوند
پاسخ به  حسین محمودزاده
10 ماه قبل

این خبر صحیح نیست اشتباهه

احمد
پاسخ به  حسین
9 ماه قبل

صحت داره ولی به احتمال زیاد به زمین برخورد نمیکند

شیرین
پاسخ به  حسین
8 ماه قبل

هیچ اتفاقی نخواهد افتاد

معین
پاسخ به  حسین
8 ماه قبل

از این ور کورونا از اون ور قراره زمین نابود بشه خدایا خودت کمک کن

الهه
پاسخ به  معین
7 ماه قبل

الکی بابا

بهار
پاسخ به  الهه
4 ماه قبل

اگه واقعی باشه چی؟

وحید
10 ماه قبل

نه

مرتضی
پاسخ به  وحید
10 ماه قبل

بنظرمن هم نه. اما ناسا گفته اردیبهشت آینده احتمال 93درصد این اتفاق می‌افته

امید
10 ماه قبل

خبر خوشحال کننده ای بود…

علی
پاسخ به  امید
10 ماه قبل

اره خیلی تو خطریم توبرج 2 ساعت 4

باران
10 ماه قبل

حالا چی کنیم ؟ 😯😯😯😯

Me
پاسخ به  باران
10 ماه قبل

برو کرونا بگیرخخخخخ

حدیث
10 ماه قبل

نه تورو خدا

حسین
پاسخ به  حدیث
8 ماه قبل

بزارین بیاد

حدیث
10 ماه قبل

نه

چیل
پاسخ به  حدیث
9 ماه قبل

من تیر تولدم دو تیر
من سالک

بابک غفوریان صدیق
10 ماه قبل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت رسانه دیجی رو اینجانب به عنوان دانشجوی ارشد سنگ شناسی رسوبی و رسوب شناسی، معتقد هستم این محاسبه ای که در سایت گذاشتید، با اندک خطایی مواجه شده است؛ چرا که، اگر Sols (1) to Months (1) = 0.0342 این گونه باشد، پس می بایست 3ماه معادل 78 sols را مکتوب می کردید. 3 ماه معادل 78.59 واحد نجومی (sols) است؛ در حالیکه، طبق گفته ادمین این وب سایت [=این سیارک عظیم الجثه تا حدود 0.04205 واحد نجومی به سیاره ما نزدیک خواهد شد…]؟ یعنی چی؟ یعنی اگر عدد واحد نجومی 0.04205 باشد… بیشتر بخوانید »

رامین
پاسخ به  بابک غفوریان صدیق
8 ماه قبل

یه جوری بگین که ما هم بفهمیم .

بتی
پاسخ به  بابک غفوریان صدیق
8 ماه قبل

سلام‌اقای‌غفوریان‌من‌تعدادی‌سنگ‌تویک‌منطقه‌خیلی‌دورافتاده‌که‌کوهستانی‌هست‌رو‌پیداکردم‌که‌اصلا‌شبهه‌به‌‌‌سنگهایی‌خودم‌به‌چشم‌یاوب‌دیدم‌نیست‌۰۹۹۱۵۴۱۱۶۴۹اگه‌دوست‌داشتین‌براتون‌عکساشوبفرستم‌این‌شماره‌خودم‌هست‌به‌یک‌اسنادسنگ‌تراش‌سنگ‌تزیینی‌نشون‌دادم‌گفت‌یکیشون‌مغناتیسیه‌بفیشونمیدونم

ناشناس
پاسخ به  بتی
8 ماه قبل

وای😯😯😯😯😯😯😯

کیانا
10 ماه قبل

واقعا چی کنیم بدبخت شدی خوش به حال نسل جدید

H
پاسخ به  کیانا
9 ماه قبل

اسکل میگه نسل بشری نابود میشه نسل بعدی ا کجا میاد اخه

𝒂𝒎𝒊𝒓 𝒗𝒆𝒚𝒔𝒊
پاسخ به  کیانا
9 ماه قبل

فدای سرت بزار بیاد

الناز
10 ماه قبل

بهتر راحت میشیم

ناشناس
10 ماه قبل

داره سیارک میاد. وااای حالا چی بپوشیم… ؟؟؟

فرشته دنیا
10 ماه قبل

وا خدا ۱۰ اردیبهشت تولد خودمه فک کنم همون روزی که بدنیا اومدم همونروز هم میخوام بمیرم وای چه بد😑😞😓

مرضیه
پاسخ به  فرشته دنیا
10 ماه قبل

چه جالب ۱۰اردیبهشت سالگرد ازدواج منو شوهرمه

پیمان .خ
پاسخ به  مرضیه
8 ماه قبل

این همه حرف و حدیث قبول دارم یادتونه سال ۲۰۰۲ چی گفته بودن اخر زمان چه ول وله ای اوفتاده بودن چی شد تا خدا هست هیچی نمیشه جز خدا کسی نمیدونه اخر دنیا کی هست توکل کنید به خدا

ایناز
پاسخ به  فرشته دنیا
9 ماه قبل

یک روز قبل تولدم

فاطی
پاسخ به  ایناز
9 ماه قبل

منم تاریخ وفاتمه

*gdtkx
پاسخ به  فرشته دنیا
9 ماه قبل

همون پاقدم نحس تو بوده پس

سجاد
پاسخ به  فرشته دنیا
8 ماه قبل

شماخوبه حداقل تولدت رومیگیری من که ۱۸اردیبهشتم

آرین
10 ماه قبل

خخخخخخخخخخخخ😅😭😭😭😭😅😅

ایلیا
پاسخ به  آرین
10 ماه قبل

میخندی

Morteza
10 ماه قبل

اخه شماها چرا انقدر فکرهای بیخود می کنید ،تا امام زمان که اللهی من فداش بشم هست کدام سنگ کدام سیاره تا خدا حجت خودشوددر زمین قرار داده تمام مردم در اسایش اند چرا چون ما گناه می کنیم امام زمان باید بشینه شب تا صبحدگریه کنه بگهدخدایا این هارو ببخش که خاک به سرمن وامثال من گناهکار که اینجور اقارو اذیت می کنیم بیایید گناه نکنیم بیایید ادم باشیم ولله بالله بسه دیگه از بس دل اقامون خون کردیم اقا به این خوبی وجدانا میگذاره ما بایک سیاره نابود بشیم اخه چرافکر نمی کنید خداوکیلی تورو قران همه برای… بیشتر بخوانید »

علی
پاسخ به  Morteza
10 ماه قبل

یعنی چی همه مون می‌میریم توی قرانم اومده سوره طارق هم هست تازه حضرت محمد گفته که سالی که ماه رمضانش رد شد از دست طارق در عمانید ولی اختر شناسان آمریکای دقیقا تو ماه رمضان گفتن پس احتمال خیلی زیاد خواهیم مرد

ابراهیم
پاسخ به  Morteza
9 ماه قبل

مردک شما اول برو غلط املایی هاتون را رفع کنید بعد برا ما متل تعریف کن… دوما امام حسن زمان خلیفه روس بخاطر قطع نسل امامت خواجه شده بودیا میشه گفت خواجه اش کردند

نیما
پاسخ به  Morteza
9 ماه قبل

مگه نمیگن در اخر زمان اتشفشانها فعال دریا ها خروشان و زمین لرزه های سهمگین میاد؟ شاید همین باشه ولی نسل بشر رو نابود نکنه

Sara
پاسخ به  نیما
9 ماه قبل

ولی ما در عوض دنیا ی دیگه ای هم داری

نوید
پاسخ به  Morteza
9 ماه قبل

شما که امام زمان(عج)رو قبول داری سوره طارق رو بخون این یک ستاره ست بنام طارق که تو قران اومده با مشرق برخورد میکنه ینی خاور میانه حتی گفته شده خیلیاها کر و کر و گنگ میشن بخون حتما کمکت میکنه در امان باشی

...........
پاسخ به  نوید
9 ماه قبل

سلام توی قران اومده در ماه رمضان ستاره دنباله داری به نام طارق با زمین برخورد میکنه و این موقع زمان آخر الزمان هست

داریوش
پاسخ به  نوید
9 ماه قبل

آقا کجای سوره طارق همچین چیزی نوشته لطفا اگر نخوندید بروید درست بخونید فقط گفته شده طارق ستاره ای است که نورش چون نور قرآن دل تاریک مشرکان را روشن میکند بعدش هم این نه ستاره هست نه سیاره یلکه یک سیارک هست که نور هم نداره.

Hooman
پاسخ به  داریوش
8 ماه قبل

خو اون موقع علم نجوم پیشرفت نکرده بود به هر چیزی که تو آسمون نور داشت میگفتن ستاره بعد تازه تو میخوای قران بیاد همه چیو دقیق بگه تاریخم بده مثلا خو معلومه باید یه اشاره ای بکنه فقط شایدم وقتی که از کنار زمین رد میشه نورش بزنه

ناشناس
پاسخ به  داریوش
8 ماه قبل

😂😂😂

..
پاسخ به  Morteza
9 ماه قبل

سلام منم ب آقاتون برسون

هانیه
10 ماه قبل

همین شهاب سنگو کم داشتیم

بهمن
پاسخ به  هانیه
9 ماه قبل

هرخدابخوادبه جااین حرفا بریدبه خداپناه ببرید نمازکنید باخداتورازنیاز کنیدانگاراین مریضیهاوسیارک این حرفانیست هیچی نشده مرگ حقه حالاباهرچی اولواخرمیمیریم بیاییم اون دنیامون درست کنیم حالا100سال یا10سال زندگی کنیم چ فرقی داره هرچقدبیشترزندگی کنیم بازم سیرنمیشیم وگناهانمون بیشترمیشه بیاییدازخدابترسیم ن ازبلایا

بوربور
پاسخ به  هانیه
9 ماه قبل

والا

مهدی
10 ماه قبل

چه بهتر انشالاه که برخورد بکنه و این جهان نکبت با آدمهای نکبتش به خاک س
رده بشن.
چی داره این دنیای زود گذر فانی که بهش دل ببندیم من که از خدامه خلاص میشیم از این دوندگی ها و بیچارگی ها.

میلاد ایذه
10 ماه قبل

دستاتونو بشورید حل میشه 🙃😁

ناشناس
پاسخ به  میلاد ایذه
8 ماه قبل

اقا اصن گیرم قطعی شد اصابت یه سیارک اونوقت چه غلتی میخوان بکنن این دانشمندان یه کاری بکنن که حداقل توان مقابله باهاشو داشته باشیم مثلا با موشکی با با یه چیزی هدایت کنن چمیدونم همینجوری وایسادن دارن به سیارکا نگا میکنن 😒😒😠😠😡😬

سلطان نهتانی
10 ماه قبل

سلام خدمت دوستان دهم اردیبهشت مصادف با پنجم رمضان المبارک چون آن علایمی که نبی رحمت (ص) فرموده اند هنوز نیامده اند مانندامدن حضرت عیسی وحضرت مهدی و پیدایش دجال بروی زمین و یاجوج و ماجوج که در قران ذکرشده پس به همه دنیا اطمینان میدهم که نسل بشربه این زودی ازبین نخواهدرفت میتوانید در روز ۱۱ اردیبهشت ششم رمضان المبارک زنده باشیدوبامن تماس بگیرید انشالله 09159403850 این است دیدگاه اسلام انشالله شاهد صحتش خواهیم بود

777
پاسخ به  سلطان نهتانی
10 ماه قبل

از بس انسان هستی و فقط مادیات و سرژ تفکرات کهنه و طرژ تفکرات دیگران رو میبینی و هیچ وقت خودت به تنهایی فکر نکردی تو الان چیزی را نمیدانی اک میخوای زیاد تر بدونی همه چیز را رها کن همه چیز را و در تنهایی و سکوت دنبال کن تا بدانی چه قدر در اشتباه هستی

جلال
پاسخ به  سلطان نهتانی
10 ماه قبل

بیخیال راحت به زنده گی خودتون برسین چون چیزی که باید بشه میشه پس نباید غصه خورد فقط بخدا توکل کنید

آوا رشوند
10 ماه قبل

بابا اینا همش به خاطر یک اشتباهه
این خبر در توییتر اومده و یه تیتر داشته که میگه این سیارک در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۹۹ با فاصله چندین برابر فاصله زمین با ماه از کنار زمین رد میشه اگه این سیارک با زمین برخورد کنه نسل بشر از بین میره ولی اشتباه ترجمه شده که ترجمه اشتباه میگه این سیارک در ۱۰ اردیبهشت سال ۹۹ به زمین برخورد میکنه و نسل بشر از بین میره
اینا همش شایعاته بخاطر یک اشتباه

Hadis
پاسخ به  آوا رشوند
10 ماه قبل

بله دقیقا حق با شماست این سیارک در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه با فاصله ای حدود ۱۶ برابر فاصله ماه با زمین از کنار زمین رد خواهد شد پس دلیلی برای نگرانی وجود نداره

romina
پاسخ به  آوا رشوند
9 ماه قبل

دانشمندا احتمال دادن فقط…اشتباه و شایعه نیس گفتن اگ۷درصد اشتباه کرده باشن سیاره ب زمین برخورد میکنه

ناشناس
10 ماه قبل

نمازبخونید استغفار کنید
والسلام

افشین
9 ماه قبل

سلام انشالله که خوب باشین حالا میشه این سیارک رو دید؟؟؟!!!

سیکو
9 ماه قبل

روز تولدم 😞😞😞😞

سایان سلیمانی
9 ماه قبل

سلام به نظر من اگه همچین چیزی واقعیت هم داشته باشه بازهم از کرونا بهتره چون هممون با همدیگه میمیریم و کسی دیگه غصه ی اینو نداره که داغ از دست دادن عزیزاشو بدون اینکه واسه آخرین بار ببوستشون و بغلشون کنه و بوشون کنه به دوش بکشه( البته از خدا میخوام که به هممون رحم کنه و مارو از شفاعت و رحمتش محروم نکنه) آمین بارالها🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

بوربور
پاسخ به  سایان سلیمانی
9 ماه قبل

من از شهاب سنگ و مرگ نمیترسم از اون موقعی که میزنه میترسم

سایان سلیمانی
9 ماه قبل

خدا مردممون رو از هر بلائی حفظ کنه انشاالله🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌹🌹🌹😦😦😦

دانا
9 ماه قبل

چیزی که کرنا را سر زبانها انداخته رزمایش جهانی برای پست برخورد است البته بیماری هم هست مردگان هم واقعیت دارند اما آنها از همان ویروس آنفلوانزای کشنده از خانواده کرنا ویروس می میرد
برخورد سیارک قریب الوقوع است واین آزمونی است که دولتها چقدر قدرت جلوگیری از تجمع وکاهش تلفات و مدیریت بحران را دارند و مردم چقدر همکاری می‌کنند

romina
9 ماه قبل

خداکنه بخوره من ک تنها ارزومه

محمد رضا
9 ماه قبل

هیچی نیست شاید هوا گرم بشه بره اصلا مثل انفولانزا

hasti
9 ماه قبل

یکم انصاف داشته باشین مردم تو شرایط خوبی نیستن هر روز خبر بد‌..تو رو خدا به هموطناتون رحم کنین باور کنین ادمایی رو میشناسم تو شرایط روحی و استرس بالایی هستن بیماری روحی گرفتن گناه دارن بخدا…یکم به هم روحیه بدین این بیشتر به انسان بودن شبیه…واقعا متاسفم واسه ادمایی که همش میان تو فضای مجازی فقط واسه دو دقیقه لذت بردن دست به چنین دروغایی میزنن…ما خدا داریم که خیلی مهربونه حواسش به بندهاش هست امام زمانم داریم که حتما میاد مارو از دست یه عده ادمای شیطان صفت نجات میده شکی درش نیست….یکم فکر کنیم چقدر با چنتا… بیشتر بخوانید »

شیبت جمشیدی
9 ماه قبل

فک کنم خدا به زمین گفته کروناشا بدن هانتاشا بدم انفولانزاشا بدم شهاب سنگشا بدم کدومابدم زمین کفت همشابده😮😮

محمدی
9 ماه قبل

این سنگ نیست وسیاره طارق یا زهره هست وقراره ۱۵ ماه رمضان نزدیک اذان صبح به زمین برخورد کنه خیلی مهمه در اثر این برخورد صدایی مانند صیحه ایجاد میشه که اگه ادم در اون حالت ایستاده باشه گیج میشه و تمام مویرگهای مغزش می پوکه چه کار باید بکنه باید در ان لحظه به سجود بره ودو مرتبه سبحان القدوس رب القدوس بگه که در حالت سجده باشه فشار مغز کاسته میشه و تپش قلب خیلی سریع میشه حتما به سجود برید که از مرگ نجات پیدا کنید التماس دعا اللهم عجل لولیک الفرج

وپکم
9 ماه قبل

این خبر درسته

وپکم
9 ماه قبل

😭😭😭😭😭😭😭😭

وپکم
9 ماه قبل

آره 10اردیبهشت همه نابودیم

علي
9 ماه قبل

این سیاره بنام طارق هست و در روز ۱۵رمضان نزدیک اذان صبح بازمین برخورد میکند وصدای مهیبی درتمام دنیا شنیده میشود که نام قرآنی آن صیحه هست این قضیه رو خیلی جدی بگیریدو این صدا اینقدر بزرگ وحشتناک هست‌که احتمال ستکه انسان خیلی زیاد هست این درقرآن ذکر شده بسم الله الرحمن الرحیم والطارق وما أدراک مالطارق که همان سیاره طارق هست وچند کاری که میتونه مارو نجات بده در آن شب نزدیک اذان صبح دراتاقی باشید حدامکان هیج پنجره ای نداشته باشه چون اینقدر قدرت صدا یاهمان صیحه بزرگ هست همه شیشه ها شکسته میشه وممکن است روی شما… بیشتر بخوانید »

عرفان
9 ماه قبل

سلام یه سوالی داشتم اگه همه ی کشورا هم کاری کنند نمی توانند سیارک را نابود کنند؟

اادرر
9 ماه قبل

ایول زودتر می میریم

nsrsarae@@gmail.com
9 ماه قبل

شما میترسید خخخ من ارزومه که شهاب سنگ به زمین برخورد کنع ما از خدامونه

داریوش
9 ماه قبل

دوستان شما نگران ویروس کرونا که از هر 10 نفر داره یکنفر و به اون دنیا منتقل میکنه نیستید بعد به فکر برخورد سیارکی که احتمالش هر 100 سال یک به 50000 هست هستید. در هر ساعت در دنیا یکی از فقر داره میمیره بعد حرف از احتمال میزنید اونهم یک به 50000 .هنوز متوجه نشدید اینجور اخبار توسط رسانه ها بزرگ میشن تا فکر مردم و از مشکلات اصلی مثل فقر و کم کاری سران دولتی منحرف کنن

ناشناس
8 ماه قبل

هرچی بخواد همون میشه

ساینا
8 ماه قبل

بنه بمیریم

ساینا
پاسخ به  ساینا
8 ماه قبل

اره

ناشناس
8 ماه قبل

با سلام….دوستان عزیز من خودم دانشجوی نجوم هستم و سال آخرم هم هستش…من با یکی از دوستان مرتبط ناسا هستن در ارتباط هستم و جدید ترین اخبار رو دارم…احتمال وقوع این حادثه ۹۹٪ قطعی هستش و اون ۱٪ هم اگر اتفاق نیوفتد ما آسیب رو خواهیم دید چون سیارک خیلی به ما نزدیک است…پس از وقوع این حادثه همه ی مردم کشته نمی‌شوند…و عده ای هم زنده میمونند…اگر سریال see یا walking dead رو دیده باشید میتونید یک تصوری از این حادثه داشته باشید…در سریال see که گفتم عده ای کور شدند و عده ای مردند…که دقیقا پس از وقوع… بیشتر بخوانید »