آیفون‌ 11 اپل؛ تغییرات جزیی و عدم تازگی برای مصرف‌کنندگان

در سالی که گوگل و سامسونگ تقریبا در هر بخشی با یکدیگر رقابتی شدید دارند گفته می‌شود که اپل تنها روی بهبود  آیفون های 2019 خود برنامه‌ریزی می‌کند. به همین دلیل، برخی تحلیلگران بر این باورند که آیفون‌ 11 آنقدر رضایت‌بخش نخواهند بود که توجه مشتریان را جلب  کند. اما این تحلیلگران چگونه به این نتیجه رسیده‌اند؟ با دیجی رو همراه باشید تا ببینیم که این تحلیلگران چه پیش‌بینی درباره محصولات آتی این شرکت، یعنی آیفون های 2019 دارند.

بیشتر تغییرات و بهبودها در آیفون 11 جزئی خواهد بود

به تازگی تحلیلگران میزوهو یادداشتی را به اشتراک گذاشته‌ و در آن به تحلیل گوشی‌های امسال اپل پرداخته‌اند. طبق این یادداشت، آن‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که آیفون 2019 به علت بهبودهای جزئی، فاقد نوآوری یا ویژگی‌های جدیدی خواهد بود. به همین خاطر، تحلیلگران معتقدند که تجارت گوشی‌های هوشمند اپل  ظرف دو سال آتی با چالش روبرو می‌شود که یک اتفاق نادر برای این شرکت خواهد بود.

طبق گزارش‌های قبلی میزوهو، اواخر امسال، اپل دو گوشی آیفون با صفحه نمایش OLED و یک مدل با صفحه نمایش ال سی دی معرفی خواهد کرد. پنل ها از همان ویژگی‌هایی بهره می‌برند که در صفحه نمایش‌های گوشی‌های سال 2018 دیدیم با این تفاوت که این بار سیستم Force Touch  به طور کامل حذف می‌شود. درباره‌ی تامین کنندگان، Japan Display  احتمالا تامین کننده اصلی پنل ال سی دی آیفون 11 آر است و تامین‌کنندگان دیگر LG Display و احتمالا Sharp خواهند بود. طبق پیش‌بینی تحلیلگران، به احتمال زیاد  سامسونگ تنها منبع تامین‌کننده نمایشگر OLED برای آیفون 11 معمولی خواهد بود و شاید سفارشات را با LG برای آیفون 11 مکس تقسیم کند.

بیشتر تغییرات در آیفون 11 جزئی خواهد بود

با وجود شایعات اولیه، تحکلیلگران معتقدند که ظاهر جلوی گوشی‌ها و اندازه کلی این ناچ بدون تغییر باقی می‌ماند. با این حال، احتمال “بریدگی‌های کمی ظریف‌تر” هنوز هم وجود دارد هرچند این تغییر چیزی نامحسوس و جزئی به حساب می‌آید. در داخل گوشی، انتظار میرود که دستگاههای پرچمدار از تراشه A13 نسل بعدی Apple بهره ببرند. با این وجود، تحلیل‌های میزوهو “تنها تغییرات جزئی” در تراشه Aion Bionic A12 را نشان می‌دهد که درون آیفون XS وجود دارد. علاوه بر این، آنطور که به نظر می‌رسد خبری از پشتیبانی از شبکه‌های 5 جی نیست.

تنها تغییر بزرگ در گوشی‌های آیفون 11: دوربین سه گانه در عقب گوشی

تغییر عمده در آیفون 11 دوربین سه گانه در عقب گوشی

تنها تغییر عمده در گوشی‌های امسال اپل به بخش دوربین گوشی بازمی‌گردد. طبق گزارش میزوهو،  امسال شاهد بهبود دوربین عقب در قالب تعبیه دوربین سه گانه جدید در آیفون 11 و آیفون 11 مکس خواهیم بود.

اگرچه تحلیلگران میزوهو به این طرح شرکت و به خصوص لنز جدید با زاویه فوق عریض امیدوارند اما می‌گویند به راحتی نمی‌توان پیش بینی کرد که آیا بهبود دوربین ها راه مناسبی برای فروش بیشتر گوشی است و آیا اپل می‌تواند با این ویژگی دوباره توجه مصرف کنندگان را جلب کند یا خیر. علاوه بر این، هواوی، سامسونگ و دیگر رقبا پیش از این، چندین تلفن مجهز به دوربین سه گانه را معرفی کرده‌اند.

اگر شایعات صحیح باشد دوربین‌های اصلی و تله فوتو در آیفون 11 و آیفون 11 مکس با رزولوشن 12 مگاپیکسل و همچنین تثبیت کننده تصویر نوری عرضه می‌شوند. لنز زاویه عریض که به این مدل ها اضافه می‌شود به احتمال زیاد دارای رزولوشن مشابه اما فاقد تثبیت‌کننده تصویر نوری خواهد بود. شرکت اپل همچنین اذعان داشته است که با بهبود سخت افزار قصد دارد در حالت پرتره آیفون تغییر و بهبودهایی بدهد. درباره‌ی گوشی ارزان‌تر  آیفون 11R، میزوهو به وجود دوربین اصلی و تله فوتوی مشابه که در مدل‌های پرمیوم بود اشاره می‌کند.

در کنار بهبود دوربین های عقب یک دوربین سلفی جدید 12 مگاپیکسلی در جلوی گوشی قرار خواهد گرفت که جای دوربین 7 مگاپیکسلی در دستگاه‌های موجود را می‌گیرد و با یک روکش سیاه مخصوص پوشیده می‌شود که این سنسور را پنهان می کند و باعث می‌شود ناچ ظاهری یکدست با گوشی داشته باشد. همین روکش ممکن است برای دوربین های عقب نیز به کار برود.

شایعاتی نیز مطرح شده که اپل روی دوربین‌های عقب سه بعدی در آیفون‌های نسل بعدی کار می کند. با این وجود، “با در نظر گرفتن ویژگی های قطعات، ظرفیت تولید، هزینه‌ها و توانایی صرفه جویی در مصرف انرژی”، در نهایت این ایده در حال حاضر  کنار می رود. با این حال، میزوهو اشاره می کند که اپل می‌تواند “فرصت‌های کسب و کار جدیدی ” را در آینده خلق کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar