تاریخ عرضه اولین گوشی‌های هواوی با سیستم عامل «هنگ منگ» مشخص شد

منابع مختلف چینی امروز اعلام کردند که هواوی در ماه اکتبر اولین دستگاه های خود با سیستم عامل «هنگ منگ او اس» HongMeng OS را (که انتظار می رود با نام «آرک او اس» (Ark OS) وارد بازارهای جهانی شود) عرضه خواهد کرد. بر اساس یادداشتی که Guo Mingxi، یکی از تحلیلگران مؤسسه بین المللی Tianfeng International منتشر کرده، هواوی در فصل پاییز پیش رو آماده عرضه اولین گوشی های هوشمند خود با این سیستم عامل اختصاصی خواهد بود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

البته این طور که گفته شده، پرچمدارهای سری میت 30 (Mate 30) جزو این دسته از محصولات نخواهند بود و به احتمال زیاد تعدادی زیادی از آن ها گوشی های میان‌رده و ارزان قیمتی خواهند بود که برای عرضه در بازار چین در نظر گرفته شده اند.

به گزارش Global Times، سیستم عامل جدید با همکاری نمایندگانی از تنسنت (Tencent) توسعه داده شد و شرکت های اوپو و ویوو هم در تست های خود اذعان کرده اند که سیستم عامل جدید هواوی 60 سریعتر از اندروید گوگل است.

دلیل اصلی اینکه هواوی گوشی های مبتنی بر هنگ منگ را ابتدا در کشور چین عرضه خواهد کرد این است که سیستم عامل جدید این شرکت هنوز به حدی نرسیده که بتواند نیاز کاربران جهانی را برآورده کند، بنابراین هواوی مجبور شده تا محدوده عرضه کوچک‌تری را برای شروع کار خود انتخاب کند. در نهایت، هنگامی که اکوسیستم جدید هواوی به طور کامل توسعه پیدا کرد، می توان منتظر عرضه گوشی های رده بالایی مانند سری میت 30 و پی 40 در مقیاس جهانی و با سیستم عامل جدید این شرکت بود.

Guo Mingxi همچنین پیش بینی کرده که علیرغم مشکلات پدید آمده در روابط بین ایالات متحده و چین، هواوی قصد دارد تا امسال رکورد فروش 200 میلیون گوشی هوشمند را که در سال 2018 ثبت کرده بود، شکسته و در سال جاری میلادی فروشی بین 215 تا 225 میلیون دستگاه را تجربه کند. در واقع، حتی اگر تحریم های آمریکا مانع از دستیابی هواوی به هدف از پیش تعیین شده‌اش برای تبدیل شدن به برترین تولید کننده گوشی های هوشمند دنیا شود، چنین فروشی می تواند جایگاه دومی هواوی مستحکم‌تر کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar