عرضه نسخه بتای اندروید 11 باز هم به تعویق افتاد

برخلاف هر سال که گوگل معمولاً برنامه منظم و دقیقی برای عرضه نسخه‌های بتا و پایدار سیستم عامل اندروید داشت، امسال اوضاع کاملاً به هم ریخته به نظر می‌رسد. رویداد گوگل I/O به واسطه شیوع جهانی ویروس کرونا به کلی تعطیل شد و در ادامه گوگل اعلام کرد نسخه بتای اندروید 11 را به صورت آنلاین و در روز اول ژوئن (12 خرداد) رونمایی خواهد کرد. این تاریخ بعداً به 3 ژوئن (14 خرداد) تغییر یافت اما برنامه‌های گوگل ظاهراً باز هم به هم ریخته و این شرکت اعلام کرده تا اطلاع ثانوی خبری از نسخه بتای اندروید 11 نخواهد بود! با دیجی رو همراه باشید.

اکانت رسمی Android Developers در توییتر با اعلام این خبر، اشاره‌ای هم به دلایل اتخاذ این تصمیم داشته است. بر همین اساس، ظاهراً تنش‌های چند روز گذشته در شهرهای اوکلند و لس آنجلس در به تعویق افتادن عرضه بتای اندروید 11 نقش پررنگی داشته است. گوگل همواره تلاش کرده که مراسم I/O خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کرده و تمام توجهات را به اکوسیستم اندروید و محصولات آتی خود جلب کند. حال در چنین شرایطی که تمام توجهات شهروندان آمریکا به تنش‌ها و اعتراضات خیانی معطوف شده، تعجب برانگیز نیست که این شرکت برهه فعلی را زمان مناسبی برای برگزاری رویداد اختصاصی خود نبیند.

برنامه زمانی اندروید 11
برنامه زمانی اندروید 11

خوشبختانه این تأخیرهای پی‌در‌پی تأثیری بر روند توسعه نسخه پایدار اندروید 11 ندارند و گوگل همچنان وعده می‌دهد که نسخه جدید اندروید را در موعد مقرر عرضه خواهد کرد. این شرکت وعده 12 تغییر و بهبود قابل توجه را در اندروید 11 داده که از رابط کاربری گرفته تا سرویس گوگل پلی را شامل می‌شوند. در هر صورت امیدواریم هر چه زودتر برنامه عرضه تست بتا هم مشخص شود تا به زودی با ویژگی‌های جدید اندروید 11 و قابلیت‌های آن آشنا شویم.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.