ویروس کرونا کنفرانس گوگل I/O را هم به تعطیلی کشاند!

شیوع بیماری کووید-19 (COVID-19) که از ویروس کرونا نشأت گرفته، تاثیر شدیدی بر صنعت تکنولوژی در مقیاس جهانی داشته است که در همین زمینه ما شاهد به تعطیلی کشیده شدن کنگره جهانی موبایل بارسلون که یک رویداد و نمایشگاه تجاری بزرگ برای صنعت گوشی‌‌های هوشمند به شمار می‌رود، روبرو شدیم.

طبق آخرین اخبار منتشر شده گوگل نیز با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرده که کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود را که قرار است از 23 تا 25 اردیبهشت 99 برگزار شود، به صورت حضوری و فیزیکی برگزار نخواهد کرد.

سخنگوی گوگل در این رابطه گفته:

به دلیل نگرانی‌های به وجود آمده در رابطه با ویروس کرونا و در راستای رعایت مسائل بهداشتی مطرح شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، سازمان جهانی بهداشت و دیگر ارگان‌های مربوطه، تصمیم گرفته‌ایم تا از برگزاری فیزیکی کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در آمفی تئاتر ساحلی کالیفرنیا خودداری کنیم.

طبق گزارش‌ها، گوگل برای شرکت کنندگان پیغامی ارسال کرده و گفته است که تمامی مبالغ پرداخت شده برای حضور در کنفرانس از جانب شرکت کنندگان تا تاریخ 23 اسفند به صورت کامل به آن‌ها بازگردانده خواهد شد. علاوه بر آن، افرادی که برای شرکت در کنفرانس حضوری امسال ثبت نام کرده بودند، بار دیگر نیاز است تا برای شرکت به صورت غیر حضوری در کنفرانس پیش‌رو ثبت نام کنند.

گوگل ای او

در این کنفرانس، گوگل در مورد آخرین پیشرفت‌های نرم افزاری، سرویس‌های جدید و بهبودهای صورت گرفته بر روی محصولات حال حاضر خود همانند دستیار گوگل و سیستم عامل اندروید سخن می‌گوید. در واقع این کنفرانس مکانی است که ویژگی‌های نسخه بعدی سیستم عامل اندروید آشکار می‌شود. با این اتفاقات گوگل در تلاش است تا کنفرانس پیش‌رو را همانند تمامی کنفرانس‌های گذشته به خوبی و به شکل معمول برگزار کند؛ تنها تفاوتی که شاهد خواهیم بود این است که شرکت کنندگان به جای حضور فیزیکی به صورت زنده و اینترنتی در گوگل I/O 2020 شرکت خواهند کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها