بلیط هواپیما

نسخه بتای اول از اندروید 13 در دسترس عموم قرار گرفت

به دنبال انتشار دو نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان از اندروید 13 که به ترتیب در ماه‌های فوریه و مارس 2022 منتشر شدند، گوگل امروز اولین نسخه بتا از این سیستم عامل را برای عموم در دسترس قرار داد. مانند همیشه، نصب و استفاده از نسخه بتای اندروید به مراتب ساده‌تر از نسخه‌های پیش نمایش است و علاقه‌مندان می‌توانند قبل از عرضه نسخه نهایی اندروید 13 با ویژگی‌های آن آشنا شوند.


بیشتر بخوانید:


با اینکه نسخه بتای اندروید 13 از لحاظ طراحی و روند نصب و اجرا بسیار بهتر شده اما با این حال احتمالاً هنوز هم مشکلات زیادی خواهد داشت. چرا که این اولین نسخه از چهار نسخه بتای برنامه‌ریزی شده قبل از انتشار نهایی اندروید 13 است که اواخر امسال اتفاق خواهد افتاد. بنابراین، هنوز باگ‌ها و ایرادهای زیادی ممکن است وجود داشته باشد که گوگل با عرضه نسخه‌های بتا قصد شناسایی و برطرف کردن‌شان را دارد.

اگر علاقه‌مند به امتحان کرده بتای اندروید 13 هستید و از گوشی‌های هوشمند پیکسل سازگار با این نسخه استفاده می‌کنید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت Android Beta Program دستگاه خود را ثبت کرده و سیستم عامل جدید گوگل را دریافت کنید.

اندروید 13

بعد از اینکه گوشی خود را ثبت کردید، در عرض چند دقیقه (تا چند ساعت) اندروید 13 بتا 1 به عنوان یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای شما در دسترس قرار خواهد گرفت. نسخه‌های بتای بعدی نیز مانند به‌روزرسانی‌های عادی، برای شما ارسال خواهند شد و همین روند تا انتشار نسخه نهایی اندروید 13 ادامه خواهد داشت. در ضمن، اگر پیش از این نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 را بر روی گوشی خود نصب کرده‌اید، بدون نیاز به هیچ کاری نسخه بتا (و نسخه‌های بعدی) را نیز در قالب یک به‌روزرسانی دریافت خواهید کرد.

اندروید 13 بتا 1 سیستم جدیدی را برای ارائه مجوز به برنامه‌ها پیاده کرده است. در این نسخه، برنامه‌هایی که می‌خواهند به محتوای رسانه‌ای گوشی شما دسترسی داشته باشند، سه مجوز مختلف باید دریافت کنند که به نوع فایلی که می‌خواهند دسترسی داشته باشند، مربوط است. در واقع، برای دسترسی به تصاویر و عکس‌ها، برای ویدیوها و برای فایل‌های صوتی، باید مجوزهای جداگانه‌ای درخواست شود. قبلاً، دسترسی به همه این نوع فایل‌ها تنها در یک مجوز «دسترسی رسانه» قرار می‌گرفتند که در صورت دادن این مجوز به یک برنامه، آن برنامه می‌توانست به همه انواع فایل‌های رسانه‌ای دسترسی داشته باشد.

همچنین پیشرفت‌هایی جزئی در زمینه مسیریابی صوتی و همچنین گزارش خطای بهتر برای برنامه‌هایی که کلید تولید می‌کنند، اضافه شده است. البته، این موارد عمدتاً برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها جالب خواهند بود و کاربران عادی استفاده خاصی از آن‌ها نخواهند داشت.

ماه آینده در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل I/O، این شرکت جزئیات بیشتری درباره اندروید  13و ویژگی‌های جدید آن ارائه خواهد کرد و به احتمال زیاد نسخه بتای دوم نیز دقیقاً همزمان با برگزاری کنفرانس در دسترس قرار خواهد گرفت تا قابلیت‌های جدید رونمایی شده را به نمایش بگذارد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها