فلای تودی

طراحی مجدد اندروید اتو و اضافه شدن تم تاریک به آن

چهار سال از زمانی که گوگل برای اولین بار اندروید اتو (Android Auto) را عرضه کرد، می‌گذرد. این سیستم عامل که در واقع افزونه‌ای برای گسترش قابلیت‌های سیستم عامل اندروید به خودروها است، در طی چند سال گذشته تغییر و تحول چندانی نداشته اما ظاهراً به زودی این روند تکراری پایان خواهد پذیرفت. گوگل در نظر دارد تا تغییراتی اساسی در طراحی اندروید اتو اعمال کند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اضافه شدن حالت تاریک اشاره کرد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

گوگل اعلام کرده که در تابستان سال جاری، سیستم عامل اندروید اتو را با طراحی جدید در دسترس دارندگان خودروهای سازگار با این پلتفرم قرار خواهد داد. رابط کاربری اندروید اتو در طراحی مجدد این سیستم عامل به نحوی تغییر خواهد یافت که سرعت کار با برنامه‌ها افزایش یافته، اطلاعات مفیدتری را در یک نگاه در اختیار کاربر بگذارد و راهنمایی‌های ساده و متداولی که حین رانندگی مورد نیاز است، با سهولت و سادگی بیشتری ارائه شود.

طراحی مجدد اندروید اتو و اضافه شدن تم تاریک به آن

به محض اینکه ماشین شروع به کار کند، اندروید اتو پخش محتوای چند رسانه‌ای را از سر خواهد گرفت و در عین حال، برنامه ناوبری مورد انتخاب کاربر را نیز به وی نشان خواهد داد. نوار ناوبری جدیدی که به رابط کاربری اضافه شده، این امکان را فراهم خواهد کرد که علاوه بر مشاهده گام به گام مسیر حرکت، کنترل برنامه‌ها و تلفن نیز در همان میسر باشد. همچنین یک مرکز اعلان جدید هم طراحی شده که می‌تواند تماس‌ها، پیام‌ها و هشدارهای اخیر را نشان خواهد داد.

گوگل همچنین طراحی ظاهری اندروید اتو را نیز به نحوی تغییر داده که با نمای داخلی خودروهای مختلف هماهنگی بیشتری داشته باشد. به همین دلیل یک تم تاریک همراه با رنگ‌بندی و فونتهایی که به راحتی قابل خواندن باشند، به این سیستم عامل اضافه شده است. گوگل قصد دارد اطلاعات تکمیلی‌تر در مورد تجربه کاربری جدید اندروید اتو را در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O به اشتراک بگذارد.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها