مایکروسافت استور دیگر از ویندوز 10 موبایل پشتیبانی نمی‌کند!

چند وقتی می‌شود که مایکروسافت رسماً پشتیبانی از ویندوز فون را متوقف کرده است. مطابق انتظار، این کار منجر به کنار کشیدن توسعه دهندگان شخص ثالث شد و تنها خود مایکروسافت هر از گاهی برخی اپلیکیشن‌ها را برای این سیستم عامل منتشر می‌کرد. اما امروز مشخص شده که ظاهراً مایکروسافت هم دیگر علاقه‌ای به عرضه برنامه برای سیستم عامل‌های همراه خود ندارد. در ادامه با ما همراه باشید.

کارکنان وب سایت Aggiornamentilumia در حرکتی جالب اقدام به بررسی فایل‌های مربوط به آخرین بسته به‌روزرسانی اپلیکیشن مایکروسافت استور کرده‌اند تا متوجه شوند این شرکت همچنان از ویندوز 10 موبایل پشتیبانی می‌کند یا نه. آخرین نسخه از این اپ، یعنی 11904.1001.1.0، دارای فایل مانیفست (Manifest) به‌روزشده است. این فایل نشان می‌دهد که اپلیکیشن مایکروسافت استور از دستگاه‌هایی با ویندوز 10 بیلد 16299 یا بالاتر پشتیبانی می‌کند. این خبر مطمئناً برای کاربران ویندوز 10 موبایل اصلاً خوشایند نیست، زیرا آخرین نسخه عرضه شده از این سیستم عامل، بیلد 15254 است و با این حساب به‌روزرسانی مایکروسافت استور برای آن در دسترس نخواهد بود. البته همچنان این دسته از کاربران قادر به دانلود و نصب برنامه‌ها از فروشگاه اپ مایکروسافت بوده و خللی در این کار به وجود نخواهد آمد. در واقع، با توجه به قطع پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل، تنها خود برنامه مایکروسافت استور امکان به‌روزرسانی را نخواهد داشت.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا مایکروسافت به طور کلی بازار گوشی‌های هوشمند را رها کرده و یا برنامه‌های جدیدی برای امتحان کردن شانس خود در این بازار پرمخاطب دارد. به هر حال با قطع پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل و عدم عرضه به‌روزرسانی برای مایکروسافت استور در این سیستم عامل، باید منتظر کنار کشیدن توسعه دهندگان باشیم زیرا به طور قطع فعالیت آن‌ها با مشکل مواجه خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mspoweruser
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید