نحوه یادداشت برداری صوتی در اندروید بدون نیاز به هیچ برنامه ای

یکی از کارهایی که با ورود گوشی های هوشمند به زندگی ما، بسیار راحت تر و سریع تر از قبل شده است، امکان یادداشت برداری سریع در مواقع نیاز می باشد. با همراه داشتن گوشی هوشمند خود، در هر جایی که باشید می توانید چیزی را که در ذهن دارید و یا در جایی مشاهده می کنید، یادداشت کنید و بعدا به مطالعه و ویرایش آن بپردازید، حتی اگر هیچ قلم و کاغذی در اختیار نداشته باشید. اما نکته ای در این بین وجود دارد این است که شما با چه سرعتی می توانید عملیات یادداشت برداری را در گوشی هوشمند اندرویدی خود انجام دهید؟ اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران این گوشی ها، از سرعت پایینی در این کار برخوردار هستید، بهتر است مطلب پیش رو را در دیجی رو مطالعه کنید تا با روشی سریع برای یادداشت برداری در اندروید آشنا شوید، بدون اینکه نیاز به نصب برنامه ای اضافی بر روی گوشی خود داشته باشید.

سریع ترین راهی که برای یادداشت برداری در اندروید وجود دارد این است که از سرویس Google Now استفاده کنید و برای این کار هم ابتدا باید فرمان OK Google را برای کار در تمامی صفحات سیستم عامل، فعال نمایید. اگر این دستور فعال شده باشد و گوشی شما نیز به اینترنت متصل باشد، در هر جایی از سیستم عامل (حتی در صفحه قفل گوشی) با گفتن “OK Google” می توانید سرویس Google Now را فعال کنید، بعد از این کار هم کافی است به سادگی و با گفتن “take note” به گوشی خود دستور دهید تا امکان یادداشت برداری را فراهم کنید. حال باید صبر کنید تا گوشی اندرویدی شما سوال “؟Sure, what’s the note” را مطرح کند. کار تمام است و می توانید نکاتی را که می خواهید بگویید تا در گوشی ذخیره شود. اگر از نسخه اصلی و بدون ویرایش اندروید استفاده می کنید، می توانید از طریق Google Keep و یا Gmail نیز به همین روش اقدام به یادداشت برداری نمایید. فقط توجه داشته باشید که اگر از Gmail برای این کار استفاده کنید، یادداشت ها به صورت ایمیل هایی به خود شما و با عنوان Note to self ارسال می شوند.

با استفاده از سرویس Google Now برای تهیه یک یادداشت کوتاه تنها 10 ثانیه زمان نیاز خواهد بود که نشان می دهد این روش چقدر سریع و آسان می باشد.

نکته: این روش برای زبان انگلیسی تست شده است و گفته های شما به زبان انگلیسی را به یاداشت تبدیل می کند. با توجه به این که اخیرا زبان فارسی نیز به لیست زبان های مورد پشتیبانی Google Now اضافه شده است، اگر زبان فارسی برای این سرویس در گوشی شما فعال باشد، احتمال دارد یادداشت هایی به زبان فارسی را نیز بتوانید ثبت کنید، ولی با این حال زبان فارسی توسط ما تست نشده است.

در زیر می توانید مراحل یادداشت برداری به روش فوق را به صورت تصویری مشاهده کنید:

1- با فعال کردن فرمان OK Google، حتی در صفحه قفل نیز می توانید اقدام به یادداشت برداری نمایید.

enable OK Google on any screen2- در نسخه های اصلی و ویرایش نشده اندروید، شما می توانید به صورت صوتی و با استفاده از برنامه های Gmail و Google Keep نیز اقدام به یادداشت برداری نمایید.

take notes by voice using Gmail, or Google Keep3- اگر از Gmail استفاده کنید با یک چنین صفحه ای روبرو خواهید شد.

take notes by using Gmail4- یادداشت های شما بلافاصله ذخیره خواهند شد.

The note was saved5- یادداشت های شما در Gmail به این صورت نمایش داده می شوند.

notes in Gmail6- یادداشت ها در Google Keep نیز به این صورت ذخیره و نشان داده می شوند.

notes in Google Keepphonearena

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد