نسخه 2.3 اندروید استودیو با چندین قابلیت جدید عرضه شد

گوگل اخیراً نسخه جدیدی از برنامه اندروید استودیو (Android Studio) را عرضه کرده و کسانی که در زمینه طراحی اپلیکیشن‌های اندرویدی فعالیت می‌کنند مطمئناً از مشاهده قابلیت‌های اضافه شده به این نسخه جدید بسیار خوشحال خواهند شد.

اندروید استودیو 2.3 بیش از هر چیز بر روی بهبود IDE تمرکز کرده است. اما از دیگر قابلیت‌های اضافه شده به این نسخه جدید نیز می‌توان به پشتیبانی از فرمت WebP برای تصاویر اپلیکیشن‌ها، و همچنین پشتیبانی از کتابخانه ConstraintLayout و پالت ویجت در ویرایشگر طرح (Layout Editor) اشاره کرد.

علاوه بر این، گوگل اقدام به اضافه کردن یک دستیار لینک اپلیکیشن جدید نموده است که با استفاده از آن توسعه دهندگان قادر به ساخت و دریافت یک دید کلی و جامع از آدرس‌هایی که در اپلیکیشن‌های خود قرار داده‌اند، خواهند بود. همچنین، توسعه دهندگان اندرویدی اکنون می‌توانند از دکمه‌های اجرای بهبود یافته‌ای که در برنامه تعبیه شده برای داشتن تجربه‌ اجرای لحظه‌ای روان‌تر اپلیکیشن‌های خود، استفاده کنند.

اندروید استودیو 2.3در نهایت اینکه گوگل در نسخه جدید اندروید استودیو پشتیبانی مناسب‌تری از کپی و پیست متن ارائه کرده تا کار کسانی که اپلیکیشن‌های خود را بر روی شبیه‌سازهای اندورید تست می‌کنند، آسان‌تر از پیش شود. این قابلیت ویژه پیش از این و در پی تقاضای بالای کاربران به برنامه اضافه شده بود و حالا با سیستم‌های شبیه‌ساز x86 Google API تراز 19 (اندروید 4.4 کیت‌کت) و بالاتر کاملاً سازگار می‌باشد.

در نسخه 2.3 اندروید استودیو چندین تغییر ریز و درشت دیگر نیز روی داده که از آن جمله می‌توان به گزینه‌ای برای جستجوی material icon wizard، تغییر رابط کاربری اجرای لحظه‌ای (instant run) و ایجاد کش (cache)، اشاره کرد. بنابراین اگر از طراحان اپلیکیشن‌های اندرویدی هستید، پیشنهاد می‌کنیم این نسخه جدید را از دست ندهید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها