دستگاه های اندرویدی بیشتر از کدام نسخه این سیستم عامل استفاده می کنند؟

گوگل امروز سهم هر نسخه  سیستم عامل اندروید از کل بازار این سیستم عامل را مثل هر ماه منتشر کرد.

فقط 0.4% گوشی ها از اندروید 7.0 نوقا که آخرین نسخه ی این سیستم عامل است استفاده می کنند که نسبت به ماه گذشته 0.1% افزایش داشته است. امروز همچنین گوگل آپدیت 7.1.1 را برای گوشی های نکسوس و پیکسل منتشر کرد، احتمالا گوشی هایی که از این سیستم عامل استفاده می کنند در آمار ماه ژانویه خود را نشان خواهند داد.

سهم هر نسخه اندروید از کل کاربران این سیستم عامل
سهم هر نسخه اندروید از کل کاربران این سیستم عامل

به این ترتیب اندروید نوقا بعد از نسخه 2.2 فرویو که 6 سال پیش منتشر شده، کمترین استفاده را در بین گوشی های اندرویدی دارد! اندروید 6.0 مارشمالو با 26.3% یکی از پر استفاده ترین سیستم عامل در میان گوشی های اندرویدی است، ماه گذشته 24% گوشی های اندرویدی از این سیستم عامل استفاده کرده اند. به این ترتیب به نظر می رسد که کاربران و سازندگان گوشی ها ترجیح می دهند تا دستگاه های خود را به جای اندروید 7 به اندروید 6 ارتقا بدهند. نسخه ی 5.0 و 5.1 اندروید به نام لالی پاپ هنوز پراستفاده ترین نسخه ی این سیستم عامل است. در حال حاضر 34% گوشی های اندرویدی از این نسخه استفاده می کنند که نسبت به ماه گذشته 0.1% کاهش داشته است. کاربران کیت‌کت 4.4 از 25.2% به 24% کاهش پیدا کرده‌اند. گوشی های دارای نسخه ی جلی‌بین از 13.7% به 12.8% کاهش یافته اند و نسخه های ایس‌کریم ساندویچ و جینجر‌برد هر کدام با 0.1درصد کاهش به 1.2% رسیده اند.

امیدواریم که تولیدکنندگان گوشی و کاربران، گوشی های خود را هرچه سریعتر به اندروید نوقا اپدیت کنند تا این سیستم عامل رشد بهتری داشته باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع GSMArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها