کوچ 54 درصد آیفون ها و آیپدها به iOS 10؛ پیشروی همچنان ادامه دارد

اپل روز گذشته رسماً در وبسایت توسعه دهندگان خود عنوان کرد که سیستم عامل iOS 10 اینک بر روی بیش از 54 درصد دیوایس های اکتیو موجود در سراسر جهان فعال است.

این آمار مربوط به تمامی دیوایس های آیفون، آیپد و آیپاد تاچ است که تا تاریخ 7 اکتبر حتی 1 بار از فروشگاه اپ استور اپل بازدید کرده‌اند. در کنار این میزان چیزی حدود 38 درصد از مصرف کنندگان از آی او اس 9 استفاده کرده و 8 درصد دیوایس های باقی مانده نیز همچنان از آی او اس 8 به پایین استفاده می‌کنند.

اگر چه نصب 54 درصدی یک آمار فوق‌العاده خوب برای آخرین به‌روزرسانی سیستم عامل اپل به حساب می‌آید اما هنوز هم این میزان نسبت به سرعت علاقه‌مندی و نصب کاربران نسبت به آی او اس 9 فاصله دارد. تنها 4 روز پس از رونمایی آی او اس 9 در سال گذشته، بیش از 50 درصد دیوایس های آی او اس سازگار این به‌روزرسانی را دریافت کرده و بر روی دستگاه خود اجرا کردند.

ios-10-adoption-rateدر ادامه بهبودهای سنتی سیستم عامل موبایل اپل، آی او اس 10 از بهبودهای بیشماری برخوردار است؛ اگر چه بسیاری از منتقدان بر این باورند که این پیشرفت به اندازه کافی بزرگ و چشمگیر نیست. از مهم‌‌ترین بهبودهای به ارمغان آمده توسط این به‌روزرسانی باید به اجازه دسترسی سرویسهای شخص ثالث و تمامی توسعه دهندگان به Siri و پیام رسان اپل اشاره کرد. در کنار این اپل همچنین گروهی از اپلیکیشن های پیشفرض دیوایس های آی او اسی نظیر Apple Music، Maps، News، Messages، Siri و Photos را نیز به‌روزرسانی کرد. بدون شک اگر ما را دنبال کرده باشید مهمترین بخش‌های جدید سیستم عامل آی او اس 10 را معرفی کرده‌ایم.

جالب توجه است که توسعه دهندگان اپل عنوان می‌کنند که این آمار به مراتب کمتر از آن چیزی است که محققان شرکت های شخص ثالث بازار پیش بینی کرده بودند. هر دو شرکت تحقیقاتی Mixpanel و AppLovin ادعا کرده بودند که آی او اس 10 تا پایان ماه سپتامبر به آمار 55 درصد دست خواهد یافت. چند روز قبل میکس پنل تخمین زده بود که این میزان تا پایان ماه به 67.5 درصد می‌رسد که عملاً چنین چیزی رخ نداد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به مصرف کنندگان آی او اس 10 پیوسته‌اید، خوشحال می‌شویم که تجربیات خود را از استفاده از این سیستم عامل در اختیار ما و دیگر کاربران دیجی رو قرار دهید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar