چه کسانی هنوز هم از گوشی های ویندوزفونی لومیا استفاده می‌کنند؟

در روزگاری که اندروید و آی او اس در دنیای گوشی های هوشمند حکم‌رانی می‌کنند، عملاً سایر پلتفرم ها نظیر بلک بری و ویندوز فون جایگاه خوبی را نزد کاربران موبایلی ندارند. حال به نظر می‌رسد که مقامات آمریکایی همچنان علاقه‌مند به استفاده از قابلیت‌های امنیتی ویندوزفون هستند.

شاید خود مایکروسافت هم از گوشی های ویندوزفونی خودش قطع امید کرده باشد اما کارمندان تازه وارد دپارتمان پلیس نیویورک همراه اصلحه و کیف پول خود در جیب یک گوشی مبتنی بر پلتفرم ویندوزفون دارند. به گزارش CNET دپارتمان پلیس نیویورک تنها دپارتمانی است که در مورد گوشی های هوشمند و آدرس ایمیل کارمندان خود از سال 2015 میلادی بسیار سخت گیری می‌کند و به همین دلیل به عنوان مهم‌ترین دستگاه پلیس ایالات متحده کارمندان خود را مجبور به استفاده از دو تلفن ویندوزفونی لومیا 830 و لومیا 640 ایکس ال می‌کند.

web16-nypd-1160x864این گوشی های هوشمند اواخر سال 2014 و اوایل سال 2015 میلادی عرضه شدند و از آن جایی که به اعتقاد این دپارتمان ویندوز فون نسبت به دو پلتفرم اندروید و آی او اس ویژگی‌ها و امکانات امنیتی بهتری را ارائه می‌دهد موجب شده تا آن‌ها این پلتفرم را برگزینند. دپارتمان پلیس نیویورک و مایکروسات همچنین در مجموعه‌ای از اپلیکیشن های امنیتی و پلیسی نظیر اپلیکیشن تماس سریع به 911 بر روی گوشی تمامی افسران همکاری‌هایی را داشته ‌اند.

همچنین با استفاده از این گوشی ها یک افسر پلیس می‌تواند تحقیقات خود را ثبت کند، پیام های درون سازمانی بفرستد، به سیستم مدیریت دسترسی پیدا کند و آموزش های ویدیویی ببیند. به نقل از این دپارتمان ارائه قابلیت ارتباط مستقیم و سریع با 911 به افسران موجب شده تا زمان پاسخگویی جرایم چیزی حدود 12 درصد کاهش یابد.

به‌روزرسانی؛ مسئله‌ای که باید جدی گرفته شود

در حالی که دیگر خبری از همکاری نوکیا و مایکروسافت در زمینه گوشی های لومیا نیست، CNET اشاره می‌کند که این دپارتمان قصد دارد تابستان آینده این دیوایس ها را به‌روزرسانی کند که شاید این قضیه را بتوان نوعی ایراد امنیتی دانست.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها