دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

اپل آرکید اولین سرویس گیمینگ پرمیوم موبایلی معرفی شد

شرکت اپل دیروز، اپل آرکید ( Apple Arcade) اولین سرویس گیمینگ پرمیوم روی موبایل را معرفی کرد که با پرداخت حق عضویت ماهانه به شما امکان دسترسی به مجموعه‌ای از بازی‌های iOS پرمیوم جدید برند را می‌دهد. اپل می‌خواهد محبوبیت بازی‌های موبایلی پولی با کیفیت را افزایش دهد چرا که همیشه در رقابت با محبوبیت‌ عنوان‌های بازی رایگان با چالش مواجه بوده است.

اپل آرکید و گنجاندن بازی‌های منحصر به فرد در دستگاه شما

اپل آرکید بخشی جدید از اپ استور
اپل آرکید بخشی جدید از اپ استور

Apple Arcade به عنوان سرویسی مجزا و  به شکل بخشی جدید در اپل استور قرار خواهد گرفت و شامل بیش از 100 بازی کارشناسی شده و عالی منحصر به سرویس اپل آرکید است. وقتی که این سرویس راه‌اندازی شود به طور پیوسته بازی‌های جدید به آن اضافه می‌شود. اگرچه برای استفاده از این سرویس باید ماهانه هزینه‌ای بپردازید اما پس از آن می‌توانید هر یک از بازی‌های این سرویس گیمینگ را تا هر زمان و در هر دستگاه اپلی که می‌خواهید (آیفون، آیپد، اپل تی وی یا یک مک) انجام دهید. هیچگونه تبلیغات و خرید درون برنامه در عنوان‌های بازی اپل آرکید گنجانده نشده است و در نتیجه والدین می‌توانند مطمئن باشند که هزینه اضافی را به خاطر باز کردن این تبلیغات نمی‌پردازند. همچنین والدین می‌توانند اپل آرکید را با ویژگی ScreenTime مدیریت کرده و محدودیت زمانی برای بازی کودکان خود در نظر بگیرند.

همه‌ی بازی‌ها از ویژگی “ادامه‌ بازی” برخوردار خواهند بود بنابراین؛ شما می‌توانید بازی را از همان جایی که رها کرده‌اید ادامه دهید. جدای از این ویژگی، سرویس اپل آرکید کاملا آفلاین خواهد بود و می‌توانید تمام بازی‌های روی دستگاه خود را دانلود کرده و در عین حال که شبکه آفلاین است بازی‌ها را انجام دهید. Family Sharing اپل آرکید امکان به اشتراک گذاری بازی‌ها با حداکثر 6 نفر را فراهم کرده است. بیشتر بازی‌های اپل آرکید از کنترلرهای MIFI پشتیبانی می‌کنند.

اضافه شدن بازی‌های جدید به اپل آرکید
اضافه شدن پیوسته بازیهای جدید به اپل آرکید

برخی از توسعه‌دهندگان و استودیوهای بازی که عنوان‌های بازی انحصاری برای اپل آرکید توسعه داده‌اند Kanomi، SEGA،Disney Studios، LEGO، Cartoon Network، Devolver Digital،Gallium،Sumo Digital، Klei Studios،Finji، Annapurna Interactive، Bossa Studios،Giant Squid، Snowman،Corporation و غیره بوده‌اند که قرار است همکاری‌ها برای خلق بازی‌های انحصاری تداوم داشته باشد. به هر حال، کاملا مشخص است که اپل می‌خواهد به توسعه‌دهندگان بازی کمک کند بازی‌هایی بسازند که شاخ بازی‌های رایگان در اپل استور را بشکند. فیل شیلر، نایب‌رئیس قسمت بازاریابی جهانی اپل درباره سرویس اپل آرکید می‌گوید:

اپ استور بزرگ‌ترین و موفق‌ترین پلتفرم بازی دنیا است. هم اکنون ما در اپل با سرویس آرکید می‌خواهیم بازی‌ها را به‌مراحل جدیدتری وارد کنیم. آرکید اولین سرویس ارائه‌ی بازی برای پلتفرم‌های موبایل، کامیپوتر و تلویزیون‌های خانگی است. ما در حال حاضر با خلاق‌ترین تیم‌های دنیا در حال همکاری هستیم تا بیش از ۱۰۰ بازی انحصاری مختلف را در دسترس گیمرها قرار دهیم تا در آیفون، آیپد، مک و اپل TV تجربه کنند. بازی‌های اپل آرکید برای خانواده‌ها بسیار عالی و جذاب بوده، به حریم خصوصی کاربر احترام می‌گذارد و بدون هر گونه تبلیغات و خریدهای اضافه است. از دید ما، بازیکنان همه‌ی رده‌های سنی، به اپل آرکید علاقه‌مند خواهند شد.

قیمت و عرضه

اپل آرکید اواخر امسات در بیش از 150 کشور جهان عرضه خواهد شد. قیمت هنوز مشخص نیست اما با توجه به هزینه اشتراک ماهانه 9.99 دلاری سرویس اپل نیوز پیش‌بینی می‌شود که اپل آرکید نیز تگ قیمتی مشابه داشته باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar