آی پینز

اپل هم استفاده از ChatGPT را برای کارکنانش ممنوع کرد

پس از سامسونگ، جی پی مورگان، گلدمن ساکس و دیگر شرکت‌های بزرگ، اپل نیز تصمیم گرفته تا استفاده از ربات‌های چت مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Bard ،ChatGPT و Bing را توسط نیروی کار خود ممنوع کند. این اقدام اپل در راستای تلاش این شرکت برای جلوگیری از افشای تصادفی داده‌های محرمانه بوده و البته، برنامه‌های ساخت فناوری هوش مصنوعی مشابه داخلی نیز به صورت همزمان دنبال می‌شود.

اپل هم برای حفظ حریم خصوصی، ربات‌های چت هوش مصنوعی را ممنوع کرد

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل همچنین به کارمندان خود نسبت به استفاده از Copilot مایکروسافت که نرم افزاری کمکی برای نوشتن کد می‌باشد، هشدار داده است. اخیراً نگرانی‌ها در مورد نحوه مدیریت ربات‌های چت هوش مصنوعی مانند ChatGPT بسیار زیاد شده و ممنوعیت جدید اپل نیز ناشی از همین نگرانی‌ها است. پلتفرم‌های هوش مصنوعی در حال حاضر دارای پایگاه کاربری ترکیبی صدها میلیون نفری هستند و نحوه استفاده از داده‌های کاربران برای آموزش دادن هوش مصنوعی به یک نگرانی عمده تبدیل شده است.

در اوایل سال جاری، یک باگ در ChatGPT کشف شد که به برخی از کاربران اجازه می‌داد عناوین تاریخچه چت‌های سایر کاربران را مشاهده کنند. این نفوذپذیری باعث شد OpenAI، توسعه دهنده ChatGPT، به طور موقت سرویس را از دسترس خارج کند و در ادامه نیز گزینه‌ای را برای کاربران در دسترس قرار داد که به وسیله آن بتوانند سابقه چت‌های خود را غیرفعال کرده و به این ترتیب از آموزش دادن هوش مصنوعی به کمک داده‌های خود جلوگیری کنند. با این حال،‌ با وجود چنین اقداماتی، هنوز شرکت‌هایی مانند اپل قانع نشده‌اند و استفاده از این ربات‌های چت را محدود کرده‌اند.

ChatGPT

سامسونگ نیز موضع مشابهی اتخاذ کرده و پس از اینکه برخی از کدهای منبع آن توسط ChatGPT فاش شد، کارمندان خود را از استفاده از چنین ربات‌های چت هوش مصنوعی منع کرده است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی مخصوص به خود است و به کارمندانش دستور داده که هیچ یک از اطلاعات شرکتی یا شخصی را با ربات‌های چت شخص ثالث به اشتراک نگذارند.

به نظر می‌رسد اپل هم در حال تولید جایگزینی برای ChatGPT است. طبق گزارش‌ها، این شرکت تیمی را تحت رهبری کارمند سابق گوگل، جان جیاناندریا، که اکنون معاون ارشد اپل است، مسئول توسعه مدل‌های زبانی بزرگ خود کرده است. تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز در جریان آخرین گزارش مالی این شرکت، نگرانی خود را در خصوص پیشرفت‌های اخیر هوش مصنوعی مولد ابراز کرد و بر نیاز به رویکردی دقیق و متفکرانه تاکید نمود.

در خبری مرتبط، بد نیست بدانید که اپلیکیشن رسمی و مستقل ChatGPT از امروز برای کاربران iOS در ایالات متحده در دسترس قرار گرفته و به زودی برای سایر مناطق و همچنین سیستم عامل اندروید نیز عرضه خواهد شد (برای مطالعه متن کامل خبر به این لینک مراجعه کنید).

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها