آی پینز

اپل برای تقویت محصولات هوش مصنوعی خود نیروی کار جدید جذب می‌کند

در دوره و زمانه‌ای که وضعیت اقتصادی در اغلب نقاط دنیا نامطمئن شده و شرکت‌های بزرگ فناوری کارکنان خود را چپ و راست اخراج می‌کنند، به نظر می‌رسد تنها برای افرادی که با هوش مصنوعی کار می‌کنند، جا وجود دارد! به هر حال، هوش مصنوعی فناوری نوینی است و اخیراً همه توجه‌ها را به خود جلب کرده و شرکت‌های بزرگ هم نمی‌خواهند به هیچ عنوان از قافله عقب بمانند. دقیقاً به همین دلیل است که اپل نیز همانند سایر شرکت‌های حوزه فناوری به دنبال تقویت تیم هوش مصنوعی خود است و قصد دارد 176 موقعیت شغلی جدید را در ارتباط با یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ایجاد کند.

همین چند روز پیش بود که خبر رسید اپل استفاده از ربات‌های چت هوش مصنوعی مختلف مانند ChatGPT و Bard را برای کارکنانش ممنوع کرده و همین مسئله گمانه‌زنی‌ها در خصوص تلاش‌های این شرکت برای تولید یک هوش مصنوعی مشابه را تقویت کرد. حال، Pocket-lint گزارش می‌دهد که اپل قصد استخدام 176 نیروی جدید را دارد که از این میان 68 مورد در بخش دستیار صوتی سیری (Siri) هستند، 52 مورد در بخش iOS و 46 مورد مربوط به مک او اس (macOS) هستند. 10 نیروی دیگر نیز بر روی بیش از یک محصول کار خواهند کرد.

اپل

اپل در حال حاضر بسیار بی‌سروصدا عمل کرده و همه چیز را مخفی نگه نمی‌دارد. اما در طی آخرین گزارش درآمدی به سهامداران، سخنگوی اپل خاطرنشان کرد که این شرکت بسیار حساب شده و متفکرانه به سمت فناوری هوش مصنوعی حرکت می‌کند. در واقع، منابع داخلی می‌گویند که اپل استفاده از ربات‌های چت هوش مصنوعی را برای جلوگیری از عمومی شدن اطلاعات حساس خود محدود کرده است.

اپل پیش از این یک رویداد ویژه برای روز 5 ژوئن (15 خرداد) برنامه‌ریزی کرده که بر محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی تمرکز دارد،‌ اما با توجه به ارتباط نزدیکی که بین این محصولات و فناوری هوش مصنوعی وجود دارد، اصلاً بعید نیست که اطلاعات بیشتری در این خصوص نیز منتشر شود. بنابراین، در روزهای آینده حتماً با ما در دیجی رو همراه باشید تا شما را از آخرین فعالیت‌های اپل در حوزه هوش مصنوعی با خبر کنیم.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها