آی‌هارت مدیا «iHeartMedia» توسط اپل خریداری می‌شود؟

اپل قصد خریدن بزرگ‌ترین شرکت رادیویی آمریکا را دارد

بزرگ‌ترین شرکت رادیویی در آمریکا، یعنی iHeartMedia در موقعیت خوبی قرار ندارد. این کمپانی بیست میلیون دلار بدهی دارد و در ماه مارس برای محافظت در برابر ورشکستی، اقداماتی انجام داده است. آی‌هارت مدیا امکان جذب سرمایه را از شرکت‌های متعددی بررسی کرده که گفته می‌شود یکی از آن‌ها اپل است. آن‌ها می‌خواهند که معامله را پیش از ثبت یک برنامه بازسازی با دادگاه ورشکستگی، قطعی کنند.

تایمز اقتصادی گزارش داده که اپل یکی از شرکت‌هایی است که سرمایه‌گذاری در iHeartMedia را در نظر دارد. منبعی می‌گوید که قرارداد بین دو این شرکت ممکن است بیشتر به یک مشارکت تجاری شبیه باشد تا واریز پول مستقیم توسط اپل به iHeartMedia.

اگر این دو شرکت قراردادشان را نهایی کنند، ممکن است از این طریق ایستگاه رادیویی اپل، Beats 1 هم گسترش بیشتری پیدا کند. این رادیو هم‌اکنون تنها از طریق iTunes و اپلیکیشن موسیقی اپل قابل دسترسی است. فرستادن این رادیو بر iHeartRadio ممکن است این فرصت را به اپل بدهد که تعداد کاربران برنامه‌ی موسیقی‌شان به‌طور چشمگیری افزایش دهند.

آی‌هارت مدیا «iHeartMedia» توسط اپل خریداری می‌شود؟
تصویری از اجرای کتی پری در جوایز موسیقی iHeartRadio در سال 2017

چندی پیش اپل، شازم که یک اپلیکیشن شناسایی موسیقی است را نیز خرید تا موقعیت خود را در صنعت موسیقی محکم‌تر کند؛ با توجه به این که در برابر شرکت قدرتمندی مثل Spotify قرار دارد.

علی‌رغم تمام مشکلاتی که آی‌هارت مدیا دارد، هنوز هم عنصر قدرتمندی در این صنعت محسوب می‌شود. این سرویس بیش از 850 ایستگاه رادیویی در خود جای داده و نفوذ قابل‌توجهی در رویدادهایی مثل جوایز موسیقی iHeartRadio دارد. این شرکت هنوز نظری درباره‌ی این معامله‌ی احتمالی نداده و اپل نیز دراین‌باره آن سکوت کرده است.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها