فلای تودی

اپل «Shazam» را به قیمت 400 میلیون دلار به دست می‌آورد؟

احتمالا زمانی‌که آهنگی را گوش می‌کنید، اما نمی‌دانید چه کسی آن را خوانده، حس دیوانه‌کننده‌ای به شما دست می‌دهد! وقتی آهنگی را در مکانی مانند خیابان و یا تاکسی می‌شنوید، برای فهمیدن نام خواننده و یا ترانه‌ساز آن چه می‌کنید؟ آیا هنوز هم دست به دامان انواع پرسش و جستجو می‌شوید؟ Shazam اپلیکیشنی است که میلیون‌ها کاربر در سرتاسر جهان دارد و به راحتی یک لمس، این کار را برای شما انجام می‌دهد؛ فقط کافی‌است اجازه دهید شازم قسمتی از آهنگ را گوش دهد، این اپ به سرعت نام خواننده و تمامی مشخصات آن را در اختیار شما قرار خواهد داد.

حال به نظرم می‌رسد Shazam در تیررس اهالی کوپرتینو قرار گرفته است، چرا که گزارش شده اپل قصد دارد این سرویس را به قیمت 400 میلیون دلار از آن خود کند.

براساس اطلاعات منتشر شده، معامله اپل با شازم در دوشنبه همین هفته انجام خواهد شد. با این حال بعید است قیمت نهایی به 400 میلیون دلار ختم شود، چرا که ارزیابی ارزش Shazam، رقم 1 میلیارد دلار را نشان می‌دهد. این سرویس در 190 کشور دنیا استفاده می‌شود و 1 میلیارد نصب را تجربه کرده است. همچنین در هر روز 20 میلیون آهنگ توسط این سرویس شناسایی می‌شود.

به نظر شما چرا اپل به Shazam علاقه نشان داده است؟ یکی از دلایل اصلی می‌تواند بخش موزیک آیتونز باشد. Shazam و اپل مدت طولانی است که همکاری نزدیکی بایکدیگر دارند و این سرویس اجازه می دهد کاربران آهنگ ها را از آیتونز خرید کنند. همچنین دستیار سیری اپل نیز برای تشخیص آهنگ ها از موتور Shazam استفاده می کند.

 

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه عیاشی
معصومه عیاشی
4 سال قبل

خرید