پاول دورف؛ تلگرام 180 میلیون کاربر دارد که 40 میلیون آنها ایرانی هستند!

کمتر کسی را در ایران می‌توان یافت که نام تلگرام را نشنیده باشد و در مورد آن چیزی نداند. تقریبا می‌توان گقت بیشتر افرادی که در ایران از گوشی هوشمند استفاده می کنند، از این پیام رسان استفاده کرده‌اند.

پاول دورف، خالق تلگرام به دلیل مشکلاتی که با دولت روسیه داشت، با 300 میلیون دلار سرمایه و 2 هزار بیت کوین که در حال‌حاضر تقریبا 30 میلیون دلار ارزش دارد، از وطن خود مهاجرت کرد، او یکی از موسسان اصلی Vk، محبوب ترین شبکه اجتماعی روسیه بوده، اما  در ‌سال ٢٠١١ در جریان حوادث داخلی روسیه و اوکراین، دوروف به نشانه اعتراض، از بستن صفحات مخالفان کرملین امتناع کرد. به همین دلیل، هدف آزار و اذیت پلیس قرار گرفت و به ناچار مجبور شد VKontakte را به سرمایه‌گذارانی بفروشد که حامی کرملین بودند!

در گزارشی که بلومبرگ به نقل از پاول دورف منتشر کرده، تلگرام 180 میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد که 40 میلیون از آنها ایرانی هستند.

پاول دورف که دراین چند سال اخیر همراه با تیم خود در نقاط مختلف دنیا زندگی کرده، حال در نزدیکی ایران، در شهر دبی زندگی می کند. محل استقرار تیم تلگرام در طبقه بیست‌و سوم یک برج در مرکز مدیا دبی «Dubai Media City» قرار دارد. او در مورد محل استقرار جدید خود به بلومبرگ چنین گفته است:

من عاشق اینجا هستم

وی همچنین در مورد هدف‌اش از تاسیس تلگرام  چنین می‌گوید:

من ار روی کنجکاوری انگیزه خود را به دست آوردم. برایم خیلی جالب است که محبوب ترین پلتفرم اجتماعی را در کشوری مانند ایران اجرا کنم.

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.